Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
sebiriusz
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2012, 20:30
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Sienkiewicza

Re: Ślubne...

wtorek, 17 gru 2013, 23:22

...a wyjawisz PRZEtajemnice ;) czy stosowałeś jakieś błysko dodatki tudzież inne magiczne sztuczki w tworzeniu nr 22?
Jest wybitnie nieprzeciętne.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubne...

wtorek, 28 sty 2014, 11:05

...a wyjawisz PRZEtajemnice ;) czy stosowałeś jakieś błysko dodatki tudzież inne magiczne sztuczki w tworzeniu nr 22?
Jest wybitnie nieprzeciętne.
Dzięki za dobre słowo i przepraszam, że dopiero teraz ale dopiero zobaczyłem Twoje pytanie :)

Rzadko używam dodatkowego światła na sesji. Najczęściej staram się złapać to co akurat jest w okolicy albo...idę dalej ;)
W tym przypadku była jedna magia ale nie mów nikomu. Po prawej stronie użyłem +/- 20m2 witryny sklepu sprzedającego weneckie maski :D No i trochę z góry dałem piorunem (najwyższy wisiał mi przysługę).
Co tu dużo gadać oprócz trybu manualnego ;) miałem duuuuuuuuuużego farta, któremu trochę pomogłem swoim uporem :)

Kilka słów więcej o tym jak powstało to zdjęcie napisałem też tu: http://www.arekgmurczyk.pl/piorunujaca- ... -w-wenecji

23.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
suso
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 18:13
System: Canon
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Ślubne...

środa, 19 lut 2014, 13:47

nr 6 fajny pomysł . śmiało mogło by te służyć jako bilbord reklamowy firmy z nike ( takie było moje pierwsze skojarzenie )
nr 9 też fajne jak tyś tam zatachał tam młodych w tych ładnych strojach :)?.
ale 13 wymiata lubię takie czyste kadry :)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubne...

środa, 19 lut 2014, 13:52

...
nr 9 też fajne jak tyś tam zatachał tam młodych w tych ładnych strojach :)?.
...
To oni mnie tam zatachali ;)
Dzięki za opinie.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubne...

środa, 5 mar 2014, 10:14

24.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Nighthunter57
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 20:36
System: Samsung

Re: Ślubne...

czwartek, 6 mar 2014, 20:39

wspaniale!!!
 
Awatar użytkownika
suso
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 18:13
System: Canon
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Ślubne...

piątek, 7 mar 2014, 10:07

24 fajny kadr ...ale , młodzie giną w tłumie ludzi na mostku!!! , ale to sam pewnie wiesz . Nie dało się tego zdjęcia zrobić z samego rana ? Albo poprosić kogoś by zablokował mostek na 10 sek ( ja kiedyś tak robiłem w parku ).
p.s po chwili zastanowienia pomyślałem , że młodzi i tak wykosztowali się na tą sesję i nie za bardzo pewnie chcieli by płacić za jeszcze Twojego pomocnika :)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubne...

czwartek, 20 mar 2014, 12:10

24 fajny kadr ...ale , młodzie giną w tłumie ludzi na mostku!!! , ale to sam pewnie wiesz . Nie dało się tego zdjęcia zrobić z samego rana ? Albo poprosić kogoś by zablokował mostek na 10 sek ( ja kiedyś tak robiłem w parku ).
p.s po chwili zastanowienia pomyślałem , że młodzi i tak wykosztowali się na tą sesję i nie za bardzo pewnie chcieli by płacić za jeszcze Twojego pomocnika :)
Przy okazji tego typu sesji raczej trudno o pomocnika ponieważ tak jak zauważyłeś generuję on dość duże koszty...
Zauważ też jedną kwestię :) gdybyśmy to zdjęcie zrobili rano skoro świt to nie mielibyśmy możliwości uchwycić gondoli, która moim zdaniem robi tu całkiem niezłą robotę nie wspominając o Panu gondolierowemu ;) z telefonem przy uchu. Sesję zaczęliśmy zanim Panowie zaczęli pływać. Zupełnie inaczej to wszystko wtedy wygląda :)

Przypuśćmy że mam pomocnika a nawet idźmy na całość i miejmy do dyspozycji 2 :D Przy tak szerokim ujęciu należałoby zablokować zbyt duży obszar a ciasne ujęcie nie pokazałoby tego w ten sposób. Miejsce widoczne na fotografii jest bardzo ruchliwe (zresztą jak wiele z nich w okolicy). W parku jednak było łatwiej zorganizować tego typu akcję nie wspominając o tym że Włosi są raczej dość "żywi" ;)

Ludzie w tym przypadku są elementem tego planu to bardzo celowe zagranie. M.in na tym moście byliśmy naprawdę długo i to nie jest kwestia "wejdźcie tam i walniemy fotę" obojętnie jaką obojętnie w którym momencie :) . To była bardzo długa sesja i składają się na nią oczywiście i "czyste" "podobne" ujęcia bez rozpraszających ludzi w tle :)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubne...

wtorek, 10 cze 2014, 07:36

25. Dawno górek nie było ;)
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości