Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 00:50

w sumie z zeszłego roku, bo z tego (tematu - przygotowanie) nie robię już takich pierdół. Dla mnie plener, kościół i wesele najważniejsze - według kolejności - reszta to pierdoły. (zresztą to elo pro zachodnia moda ;)

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek

Tak przy okazji mały inny temat - gdzie "chadzacie" z młodymi plenerowo?
Ostatnio chciałem podjechać pod stary bakutyl (niedaleko Sikorza) ale tam z terenówką trzeba podejść do tematu.
Pozdro
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
golden
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 11:04
System: Zenit
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 05:52

w sumie z zeszłego roku, bo z tego (tematu - przygotowanie) nie robię już takich pierdół. Dla mnie plener, kościół i wesele najważniejsze - według kolejności - reszta to pierdoły. (zresztą to elo pro zachodnia moda ;)
i słuszne podejście do tematu "Przygotowania" jestem podobnego zdania - szkoda czasu i energii na przygotowania :D no chyba że ktoś się bardzo uprze
na tę część tzw. reportażu ślubnego

co do zdjęć które pokazałeś to moim skromnym zdaniem trochę za bardzo monotematyczne, takie w większości portrety brak mi szerszych kadrów
Podoba mi się 4 za spojrzenie tylko chyba za dużo blura, na 2 raczej zrobiłbym odwrotnie czyli twarz na drugim planie ostra a włosy nie ostre :D
na 3 ta przepalona suknia to tragedia - jedna biała plama :shock:
kadr na 5 też mi się podoba tylko raczej zmasakrowałeś je obróbką .....

I nie jestem przekonany czy to jeszcze BW czy już sepia na pozostałych .... ?

Mam nadzieję że "bez urazy" jak to pisał kolega cezarycezary :D

Zapodaj coś świeżego i może jednak w większym rozmiarze np 900px - lepiej się ogląda i więcej ... dostrzega :mrgreen:


pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 08:55

wszystko się zgadza - obróbka - stara obróbka ale ludziom się podoba, co zrobić ;)

o mam oryginał - już już....
Obrazek

świeżych nie mam - nie robiłem nic z przygotowania, na szczęście
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:01

Jak dla mnie na 4 i 5 za dużo blura i tak jak napisał Golden przydałby się też jakiś szerszy kadr. Ale młodym pewnie się podobało i to jest najważniejsze ;)

Orginał, o niebo lepszy :)
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:10

Chłopaki a ja uważam że to młodzi decyduja co chca mieć sfotografowane..ja bym najcheteniej wogóle ślóbów nie fotografował ;) ale że bierze się za to całkiem dobre pieniadze.. to to robię..Jeśli chca przygotowania.., to czemu nie.., ja ich nie namawiam, wiadomo że bierze się za to dodatkowe, pieniędze choć nie zawsze..Poza tym uważam że jest b. dobry moment na pokazanie detali..takich jak obrączki przystrojenie włosów p. młodej, szczegółów sukni ,spinek do koszuli i innych pierdół..Ludzie za to płaca kupe kasy i chcą aby było to pokazane na zdjęciach..szczególnie p.młode..bo faceci to wogóle olewka..Miałem taką młoda która prosila mnie aby zrobił b.dużo takich zdjęć..One wybieraja te szczegóły miesiącami zanim je kupia i całkiem ich rozumiem że chcą mieć na pamiątkę jakieś fajne zdjęcie..Na ślubie i weselu nie ma już na to czasu ani możliwości..Ja osobiście wolę fotografować przygotowania a nie lubie wesela..:P
 
Awatar użytkownika
golden
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 11:04
System: Zenit
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:27

Chłopaki a ja uważam że to młodzi decyduja co chca mieć sfotografowane..ja bym najcheteniej wogóle ślóbów nie fotografował ;) ale że bierze się za to całkiem dobre pieniadze.. to to robię..Jeśli chca przygotowania.., to czemu nie.., ja ich nie namawiam, wiadomo że bierze się za to dodatkowe, pieniędze choć nie zawsze..Poza tym uważam że jest b. dobry moment na pokazanie detali..takich jak obrączki przystrojenie włosów p. młodej, szczegółów sukni ,spinek do koszuli i innych pierdół..Ludzie za to płaca kupe kasy i chcą aby było to pokazane na zdjęciach..szczególnie p.młode..bo faceci to wogóle olewka..Miałem taką młoda która prosila mnie aby zrobił b.dużo takich zdjęć..One wybieraja te szczegóły miesiącami zanim je kupia i całkiem ich rozumiem że chcą mieć na pamiątkę jakieś fajne zdjęcie..Na ślubie i weselu nie ma już na to czasu ani możliwości..Ja osobiście wolę fotografować przygotowania a nie lubie wesela..:P

no cóż jeden lubi rosół a inny flaki :D
i chyba nie ma sensu nad tym znowu rozwodzić się i dyskutować

proponuję jednak nie zaśmiecać wątku Darka i skupić się na
zamieszczonych tutaj zdjęciach :D


a oryginał dużo lepszy technicznie no i wreszcie rozmiar zdjęcia jest OK

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:34

proponuję jednak nie zaśmiecać wątku Darka i skupić się na
zamieszczonych tutaj zdjęciach :D
Golden na Moderatora forum :D :D bedzie pilnował porządku :mrgreen: :mrgreen: :evil:

Osobiście nr. 4 i 5 strasznie drażnią te "nienaturalne" wręcz kolory

Bez obrazy , ale wole wizję Blistera "z przygotowań"
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:42

no cóż jeden lubi rosół a inny flaki :D
i chyba nie ma sensu nad tym znowu rozwodzić się i dyskutować
Ja myślę że jedno czy dwa zdania przy okazji komentarza zdjęć w danym temacie nam nie zaszkodzą.
Co innego wypowiedzi zupełnie z tematem nie związane...

Tak więc i ja pozwolę sobie napisać: ja nie lubię zdjęć z kościoła-zawsze chce mi się spać i nie mogę powstrzymać się od ziewania 8-)
Najbardziej lubię, plener i wesele.

A co do samych zdjęć-jeśli mam już wybierać to nr.5 aczkolwiek jak dla mnie mało naturalne (i bardziej mi w tym momencie chodzi o pozę aniżeli plastik fantastic ;) )
Reszta-musiałbym powtórzyć zdania poprzedników moich.
 
Awatar użytkownika
werdan
Posty: 491
Rejestracja: czwartek, 11 cze 2009, 17:30
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podolszyce Pd.
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 09:45

Przyjemna seryjka.

Trza było dać trójkę od przodu (sic!) :D

Obrazek
Płock - Fotogaleria miasta Płocka
Werdan devBlog | Free Patterns for Photoshop
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 10:02

oki doki - jak pisałem wcześniej - zdjęcia z przed roku, aparat cropowy, mało szerokości, no cóż robiło się tym co było pod ręką.
jeszcze jeden mały oryginał.

Obrazek
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 10:18

oki doki - jak pisałem wcześniej - zdjęcia z przed roku, aparat cropowy, mało szerokości, no cóż robiło się tym co było pod ręką.
jeszcze jeden mały oryginał.
Oryginał o niebo lepszy niż wersja poprzednia, a i na przyszłośc staraj się dawać większe foty, bo na tych małych pipdówkach niewiele widac :roll:
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

czwartek, 23 lip 2009, 10:20

Chłopaki a ja uważam że to młodzi decyduja co chca mieć sfotografowane..ja bym najcheteniej wogóle ślóbów nie fotografował ;) ale że bierze się za to całkiem dobre pieniadze.. to to robię..Jeśli chca przygotowania.., to czemu nie.., ja ich nie namawiam, wiadomo że bierze się za to dodatkowe, pieniędze choć nie zawsze..Poza tym uważam że jest b. dobry moment na pokazanie detali..takich jak obrączki przystrojenie włosów p. młodej, szczegółów sukni ,spinek do koszuli i innych pierdół..Ludzie za to płaca kupe kasy i chcą aby było to pokazane na zdjęciach..szczególnie p.młode..bo faceci to wogóle olewka..Miałem taką młoda która prosila mnie aby zrobił b.dużo takich zdjęć..One wybieraja te szczegóły miesiącami zanim je kupia i całkiem ich rozumiem że chcą mieć na pamiątkę jakieś fajne zdjęcie..Na ślubie i weselu nie ma już na to czasu ani możliwości..Ja osobiście wolę fotografować przygotowania a nie lubie wesela..:P
Seamoon, rzadko się z Tobą zgadzam, ale akurat w tym aspekcie popieram w 100% :D
 
Awatar użytkownika
Ewka
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1951
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2009, 00:08
System: Nikon

Re: ... i moich kilka z przygotowań.....

niedziela, 26 lip 2009, 14:36

Gdyby tak z trójki udało się zachować fakturę materiału (czyli precz z przepaleniami) i łokieć Młodej, a wywalić głowę w tle to byłaby extra erotyczna fotka...! :)
Powiedz mi swój ulubiony dowcip, a ja ci powiem, z czego masz się leczyć.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości