Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Portrety - killarun

czwartek, 13 paź 2011, 19:54

Witam witam, przyda się ciutkę fachowych wskazówek w celu szlifowania umiejętności ; prosze się wyżywać, im więcej merytorycznych nieprzychylnych komentarzy tym lepiej dla mnie ^^ ENJOY

P.S: stwierdziłem, że nie ma sensu zakładać kolejnych tematów, więc założyłem sobie jeden temat - zdjęcia (oczywiście ludziowe), którymi będę się chciał z Wami podzielić będę wrzucał właśnie tutaj.

I:

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Portrety - killarun

czwartek, 13 paź 2011, 20:01

Niestety nie będę miał dla Ciebie dobrej wiadomości.
Tym razem mój komentarz będzie raczej przychylny i raczej średnio merytoryczny (katar mam) ;)
Urocza. Mina. Modelka. Kadr pasujący do sytuacji. Żółta crossowa obróbka bardzo mi się podoba w tym przypadku. Jeśli na siłę mam coś naleźć to nie leżą mi proporcje boków ;) dałbym może ciut w dół to wtedy kołnierz by nam się uratował.
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

niedziela, 30 paź 2011, 19:22

Dzięki cezary za opinię ;) Wyciągnę wnioski i postaram się je wdrożyć do warsztatu. Tymczasem trzy kolejne:

II:

Obrazek

III:

Obrazek


IV:

Obrazek

Podziękowania dla domichala za trzymanie blendy ;)
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Maszakrator
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 16 paź 2010, 09:21
System: Hewlett-Packard
Lokalizacja: Płock/Giżycko
Kontaktowanie:

Re: Portrety - killarun

niedziela, 30 paź 2011, 20:44

Czyżby to była TA blenda? :lol:

II. Widać, że coś próbowałeś grzebać przy odcieniu niebieskim w oczach. Zbyt się odznacza od reszty kadru - rozprasza. Ogólnie blondynki nie są wdzięcznym tematem do tego typu "mdłej" obróbki. Osobiście w takich niskich kontrastach widziałbym brunetki.

III. Sinożółty ma swój urok... ale przy takim ustawieniu pod murem wygląda jakby czekała na rozstrzelanie. Ogólnie w ciasnym kadrze - ścianka by się rozmyła i coś by z tego było (gdyby niewisasta stanęła dalej od muru).

IV. Schody - neverending evergreen. Biała bluzka zabiła Canona (czmu mnie to nie dziwi). Zdecydowanie za jasno na twarzy i tak jeszcze dziewczę leży bez wyrazu.

Wiem, że stać Ciebie na więcej. Pokazałeś to chociażby pierwszym zdjęciem w tym wątku. Ale dawaj jeszcze.... :geek:
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

niedziela, 30 paź 2011, 21:13

Czyżby to była TA blenda? :lol:

II. Widać, że coś próbowałeś grzebać przy odcieniu niebieskim w oczach. Zbyt się odznacza od reszty kadru - rozprasza. Ogólnie blondynki nie są wdzięcznym tematem do tego typu "mdłej" obróbki. Osobiście w takich niskich kontrastach widziałbym brunetki.

III. Sinożółty ma swój urok... ale przy takim ustawieniu pod murem wygląda jakby czekała na rozstrzelanie. Ogólnie w ciasnym kadrze - ścianka by się rozmyła i coś by z tego było (gdyby niewisasta stanęła dalej od muru).

IV. Schody - neverending evergreen. Biała bluzka zabiła Canona (czmu mnie to nie dziwi). Zdecydowanie za jasno na twarzy i tak jeszcze dziewczę leży bez wyrazu.

Wiem, że stać Ciebie na więcej. Pokazałeś to chociażby pierwszym zdjęciem w tym wątku. Ale dawaj jeszcze.... :geek:
Dokładnie TA blenda :D

Oczy na dwójce zostały jedynie nieznacznie rozjaśnione, kolorów nie tykałem. Dziewczyna ma po prostu w rzeczywistości piękne niebieskie oczy :) Wezmę sobie do serca te wskazówki, dzięki. W ogóle dziękuję za tak rozbudowany komentarz :) Właśnie dzięki takim można czegoś się nauczyć ;)
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Head_DNB
Posty: 70
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 17:25
System: Canon

Re: Portrety - killarun

poniedziałek, 31 paź 2011, 00:57

Na II oczy przeciągnąłeś ale i wokół nich bardzo róż/fiolet się odznacza od pozostałej części twarzy i są za jasne...
III dokładnie dziewczyna stoi jakby mówiła co ja mam robić? i stanęła jak stanęła...
IV Taka rozwalona poza gdyby może usiadła było by lepiej.
Dawaj więcej :)
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

wtorek, 1 lis 2011, 19:57

Dzięki bardzo za wskazówki :D Kolejna próba portretowania, oczywiście z tą samą blendą ;)

V:

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

poniedziałek, 14 lis 2011, 16:15

Całkiem spory zestaw kadrów widziany moimi amatorskimi oczyma (mieliście już okazję poznać punkt widzenia domichala - chciałbym mu podziękować, za możliwość asystowania mu w sesjach ;) )

VI:
Obrazek


VII
Obrazek


VIII
Obrazek



IX
Obrazek


X
Obrazek



XI
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Maszakrator
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 16 paź 2010, 09:21
System: Hewlett-Packard
Lokalizacja: Płock/Giżycko
Kontaktowanie:

Re: Portrety - killarun

poniedziałek, 14 lis 2011, 20:36

Zdjęcie najlepsze z aktualizacji... to namber 6 wg mnie. Wiem, wiem... postać przedstawiona na zdjęciu ma wielkie oczy itp. ale i tak najbardziej. Nie wiem dlaczego - i czy to jest zamierzone - dostrzegam manierę portretowania "od góry" co na zdjęciu nr 9 wyszło tragicznie. Początek był lepszy. Widać jak czysto technicznie podszedłeś do tego zagadnienia - starałeś się aby było ostro i ładnie "bokeszyło". Pomijając moje subiektywne upodobania do trochę szerszego portretu, to wg mnie zabrakło koncepcji na portret a za bardzo poszło w skupienie się na rozmyciu, cieniach i ostrości. Czyż tak nie było?
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

poniedziałek, 14 lis 2011, 20:58

Faktycznie, też dostrzegam u siebie tendencję do portretowania z góry, wezmę to pod uwagę przy najbliższej sesji ;) Koncepcji na sesje jako takiej nie było, moim celem było raczej korzystne pokazanie modela i stworzenie ogólnie miłego w odbiorze obrazu (tak, mało ambitnie - wiem :D ale nad tym również pracuję ;) ), niż realizowanie jakiegoś wcześniej obmyślanego pomysłu. Więc bijąc się w pierś muszę przyznać - niestety, było tak :oops:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

poniedziałek, 14 lis 2011, 23:52

I dzięki za git komentarz ;) będę starał ciąglę się udoskonalać, obym jak najszybciej wcielił poprawki w życie ;)
Obrazek
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Portrety - killarun

wtorek, 15 lis 2011, 05:29

mz na lepsze ci wyjdzie jak zamiast bawić się fotoszopem zaczniesz bawić się światłem.
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

wtorek, 15 lis 2011, 21:22

Światłem bawię się cały czas i prawdę mówiąc, taki lakoniczny komentarz absolutnie nic mi nie mówi. Może coś więcej o tym świetle?
Obrazek
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Portrety - killarun

wtorek, 15 lis 2011, 21:55

Światłem bawię się cały czas i prawdę mówiąc, taki lakoniczny komentarz absolutnie nic mi nie mówi. Może coś więcej o tym świetle?
Według mnie jest nieciekawe (światło). Chyba, że puszczanie blendą zająca na wprost nazywasz zabawą ze światłem i Ci się to podoba to ok.
 
Awatar użytkownika
Killarun
Autor tematu
Posty: 184
Rejestracja: piątek, 18 mar 2011, 23:06
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Podole płd

Re: Portrety - killarun

wtorek, 15 lis 2011, 23:21

Światłem bawię się cały czas i prawdę mówiąc, taki lakoniczny komentarz absolutnie nic mi nie mówi. Może coś więcej o tym świetle?
Według mnie jest nieciekawe (światło). Chyba, że puszczanie blendą zająca na wprost nazywasz zabawą ze światłem i Ci się to podoba to ok.
Hmm... Próbuje złapać o co chodzi, po krótkim przeanalizowaniu zdaje się, że w niektórych zdjęciach wiem o co chodzi z tym światłem, ale przyznaję, że jest to dla mnie dosyć trudne, nie wiem czy złapię. To znaczy tak, zakładamy, że poprawne światło jest na których? W rozmowie z domichalem doszliśmy, że to 6, 8, 10 (chyba, że ktoś się na ten temat wypowie - z chęcią zapraszam ;) ) Dziękuję bardzo za komentarze, przyznaję, że mocno się przydają ;) Jestem zobowiązany.
Obrazek
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Re: Portrety - killarun

wtorek, 15 lis 2011, 23:31

Światłem bawię się cały czas i prawdę mówiąc, taki lakoniczny komentarz absolutnie nic mi nie mówi. Może coś więcej o tym świetle?
Według mnie jest nieciekawe (światło). Chyba, że puszczanie blendą zająca na wprost nazywasz zabawą ze światłem i Ci się to podoba to ok.
Hmm... Próbuje złapać o co chodzi, po krótkim przeanalizowaniu zdaje się, że w niektórych zdjęciach wiem o co chodzi z tym światłem, ale przyznaję, że jest to dla mnie dosyć trudne, nie wiem czy złapię. To znaczy tak, zakładamy, że poprawne światło jest na których? W rozmowie z domichalem doszliśmy, że to 6, 8, 10 (chyba, że ktoś się na ten temat wypowie - z chęcią zapraszam ;) ) Dziękuję bardzo za komentarze, przyznaję, że mocno się przydają ;) Jestem zobowiązany.
nie chodzi mi o poprawne światło, ale o ciekwe. mz te twoje głowy czy portrety są poprostu oświetlone, doswietlone i zarazem nudne jak flaki z olejem. fotoszopowe kolorowanki nie są w stanie sprawić ,że wrócę do tych zdjęć. Nie ma w nich nic ciekawego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości