Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
tomski1974
Autor tematu
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2011, 05:11
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Zielony Jar
Kontaktowanie:

Sysia

niedziela, 23 paź 2011, 06:45

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Październikowe szaleństwa w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym w Sikorzu:)
 
Qtk
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 20 lip 2010, 11:58
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Sysia

niedziela, 23 paź 2011, 10:29

Co tu dużo pisać. Widać, że początki. Za szeroko pojęty akt bym się jak na razie nie brał. Chociaż wiadomo - co kto lubi. Po pewnym czasie na pewno dojdzie się do równego, dobrego poziomu ;).

Tak po krótce. Za szeroko kadrowane. Według mnie powinieneś się bardziej skupić na ciele modelki, a nie otoczeniu. Brzydkie cienie na ciele, spowodowane zapewne popołudniowym światłem ( oraz oczywiście nie użytą blendą, która bardzo się przydaje ). Obróbka w ogóle mi nie podchodzi. O ile B&W jeszcze jakoś przełknę, to tej sepii nie mogę ;].
Zdjęcie numer 3 jak dla mnie najlepsze. Proponuję następnym razem wybrać inną porę dnia, zwrócić swoją uwagę tylko na ciało modelki i ćwiczyć :p
 
Awatar użytkownika
tomski1974
Autor tematu
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2011, 05:11
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Zielony Jar
Kontaktowanie:

Re: Sysia

niedziela, 23 paź 2011, 10:43

Anoooo popoludniowo to to bylo i bez blendy, co racja to racja:)
Takie tam szalenstwa ot co, wiadomo ze wczesniej by bylo lepiej- ale chlodno..... cos kosztem czegos- modelka mogla tego nie wytrzymac:)
Ale uczyc sie, uczyc trzeba, dzieki za uwagi:)
 
Awatar użytkownika
Maszakrator
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 16 paź 2010, 09:21
System: Hewlett-Packard
Lokalizacja: Płock/Giżycko
Kontaktowanie:

Re: Sysia

niedziela, 23 paź 2011, 15:00

Blenda by tu nic nie dała. Żadnego pomyślunku i pomysłu na ukazania piękna kobiety. Wyszły zdjęcia wulgarne i bez smaku. Konwersja do B&W i pseudosepii woła o pomstę do nieba. Początki, początkami... ale bardzo szkoda mi tej dziewczyny, która zapozowała do zdjęć tak słabych technicznie. Może by tak wrócić do portretu, który jest milion razy prostszy?
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Sysia

sobota, 29 paź 2011, 18:56

Może by tak wrócić do portretu, który jest milion razy prostszy?
Zamilcz zboczony zboczeńcu!

A tomski1974 niech pokazuje kolejne z tej sesji ;)

1. Trochę ciaśniej bym skadrował, ale podoba mi się światło na ciele modelki, bo przypomina mi retro erotykę, czyli "rozbierańce" z lat 20-tych.

2. No tu już za duży cień na twarzy i zbyt banalna konwersja do B&W (czyli tylko zdjęte nasycenie). Kadr też trochę za szeroki.

3. Tu z kolei byłoby fajniej jakby większe cienie były na ciele modelki (konkretnie na piersiach). W góle trochę to wygląda jakby piersi i brzuch były przepalone. Poza by mogła pozostać, ale kadrowo to trochę bym góry obciął.

4. Szkoda, że ostrość poszła w knieje. Przez to wygląda jakby drzewa grały pierwsze skrzypce, a modelka... hm... jaby nagle wpadła w kadr. Gdyby było odwrotnie to byłoby fajne foto (pomijając sepię). B&W by chyba fajniejsze było. Lubię tak skadrowane akty (no, może minimalnie niżej).

Powiem tak: nie ma tragedii, ale podobnie jak mówił Maszakrator - pokazuj więcej modelki niż tła ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Sysia

niedziela, 30 paź 2011, 07:09

Jak mam być szczery to na tych zdjęciach podobają mi się tylko cycuszki :) technicznie bardzo słabo ( kadry, światło, obróbka).
Ale jak mam wybierać z tego co jest to wybieram ostatnie (brak numeracji) - ma w sobie nutkę tajemniczości.
Widzę ,że masz gorące żelazo. Naucz się jeszcze je kuć i będzie lux :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości