Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
tomski1974
Autor tematu
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2011, 05:11
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Zielony Jar
Kontaktowanie:

Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 08:26

Wypociny gaździny- czyli to tutaj, żeby nie zaśmiecać za bardzo fora będzie się publikowało:)
1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 08:38

Nie mam pojęcia co starałeś się pokazać tymi fotami ale żadna mi nie leży...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
BeereK

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 10:02

Wypociny (...)
no właśnie.... nic dodać nic ująć.
 
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 16 lis 2010, 18:32
System: Canon

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 14:32

Przyłączam się do siwego.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 15:23

Nie mam pojęcia co starałeś się pokazać tymi fotami ale żadna mi nie leży...
Na pierwszym dziurę w ścianie, a na pozostałych dziurawe rajstopy;-)
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 16:46

A ja będę oryginalny ;)

1. Podoba mi się miękkość i cień za modelką. Foto jest takie trochę tajemnicze. Może obciąłbym trochę prawej strony, ale niekoniecznie.
2. Mogłoby być fajne, ale obróbka mi nie pasuje. Jakby brakowało kontrastu. Za bardzo wyciągnięte z cieni chyba. Może zrób jeszcze jedno podejście i pokaż w bardziej naturalnym walorze (światłocieniu).
3. Fajnie, ale trochę za mało dołu. Fajne nasycenie. Z czarnej sukienki wyszedł granat, który nawiązuje to niebieskich ścian w tle. Z lampą robiłeś, czy to poprostu na skraju "tunelu"?
4. Najmniej mi leży to zdjęcie. To dziwne, bo najmniej kombinowane, więc powinno być najbliższe prawdzie ;) Lewa (modelki) ręka trochę płasta taka i dziwnie dłoń się układa). Te krzaki też jakoś mnie rozpraszają. W ogóle poza modelki jakoś mi nie leży.

Jak miałbym ustalić kolejność to by było: 3, 1, 2, 4.


Jeszcze słówko do komentatorów.
Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty do zdjęć to niech się wypowie, a nie pisze jedno zdanie (a często równoważnik zdania) typu "Kosz", albo "Nie podoba się".
Człowiek publikuje swoje prace (zdjęcia), żeby poznać opnię i dowiedzieć się co zrobił źle, a co dobrze.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
studioflesh

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 19:29

A ja będę oryginalny ;)

1. Podoba mi się miękkość i cień za modelką. Foto jest takie trochę tajemnicze. Może obciąłbym trochę prawej strony, ale niekoniecznie.
2. Mogłoby być fajne, ale obróbka mi nie pasuje. Jakby brakowało kontrastu. Za bardzo wyciągnięte z cieni chyba. Może zrób jeszcze jedno podejście i pokaż w bardziej naturalnym walorze (światłocieniu).
3. Fajnie, ale trochę za mało dołu. Fajne nasycenie. Z czarnej sukienki wyszedł granat, który nawiązuje to niebieskich ścian w tle. Z lampą robiłeś, czy to poprostu na skraju "tunelu"?
4. Najmniej mi leży to zdjęcie. To dziwne, bo najmniej kombinowane, więc powinno być najbliższe prawdzie ;) Lewa (modelki) ręka trochę płasta taka i dziwnie dłoń się układa). Te krzaki też jakoś mnie rozpraszają. W ogóle poza modelki jakoś mi nie leży.

Jak miałbym ustalić kolejność to by było: 3, 1, 2, 4.


Jeszcze słówko do komentatorów.
Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty do zdjęć to niech się wypowie, a nie pisze jedno zdanie (a często równoważnik zdania) typu "Kosz", albo "Nie podoba się".
Człowiek publikuje swoje prace (zdjęcia), żeby poznać opnię i dowiedzieć się co zrobił źle, a co dobrze.




Wreszcie ktoś na forum napisał jak powinno to wyglądać z tymi ocenami - wreszcie.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 19:41

1. Dla mnie obróbka zabija to foto
2. jak wyżej
3. nie mogę się przekonać do obróbki także w takim wykonaniu
4. najmniej udziwnione w postprocesie ale nie podoba mi się centralny kadr i mina modelki

Modelka miała "prawie" ciekawą stylizację ale ta koszulka na górze nijak ma się do reszty - trzeba było zostawić sam gorset
Brakuje mi na tych zdjęciach mniejszej GO - pomogłaby zbudować klimat
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 19:50

1,2,3,4 - nie podoba mi się obróbka. na dellu wygląda to ciut lepiej, ale w pracy aż mnie oczy bolały. Kadry z modelką nieprzemyślane i wg mnie przypadkowe.
Jestem na NIE.
Skibek - wprowadzasz porządek na forum.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

czwartek, 3 lis 2011, 20:56

Skibek - wprowadzasz porządek na forum.
Hjehje, ktoś musi ;P

"By żyło się lepiej (wszystkim)" ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Wypociny gaździny

poniedziałek, 7 lis 2011, 19:16

problem polega na tym, że to są 4 różne zdjęcia - zupełnie nie spójne.
Więcej konsekwencji
 
Awatar użytkownika
tomski1974
Autor tematu
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2011, 05:11
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Zielony Jar
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

niedziela, 15 sty 2012, 22:26

COTEX....
1....Obrazek

2...Obrazek
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wypociny gaździny

niedziela, 15 sty 2012, 22:33

Hmmm... :shock:
1. O co chodzi na tym zdjęciu?
2. Mur się przewraca

Ogólnie ja nie rozumiem tych dwóch zdjęć. Co chciałeś pokazać na tych zdjęciach?
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 16 lis 2010, 18:32
System: Canon

Re: Wypociny gaździny

niedziela, 15 sty 2012, 23:13

1. mnie nie przekonuje.Nie rozumiem co chciałeś pokazać?
2. Jak dla mnie nic ciekawego nie pokazałeś.
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Wypociny gaździny

niedziela, 15 sty 2012, 23:14

Co chciałeś pokazać na tych zdjęciach?
Serio... jak czytam pytania tego typu to mi się niedobrze zaczyna robić.


W sumie to, że się przewraca to najmniejszy problem.
Jak 2ke wykadrujemy w kwadrat zaczynając od dołu to powstanie coś ciekawego.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Wypociny gaździny

niedziela, 15 sty 2012, 23:34

A ja będę oryginalny ;)

1. Podoba mi się miękkość i cień za modelką. Foto jest takie trochę tajemnicze. Może obciąłbym trochę prawej strony, ale niekoniecznie.
2. Mogłoby być fajne, ale obróbka mi nie pasuje. Jakby brakowało kontrastu. Za bardzo wyciągnięte z cieni chyba. Może zrób jeszcze jedno podejście i pokaż w bardziej naturalnym walorze (światłocieniu).
3. Fajnie, ale trochę za mało dołu. Fajne nasycenie. Z czarnej sukienki wyszedł granat, który nawiązuje to niebieskich ścian w tle. Z lampą robiłeś, czy to poprostu na skraju "tunelu"?
4. Najmniej mi leży to zdjęcie. To dziwne, bo najmniej kombinowane, więc powinno być najbliższe prawdzie ;) Lewa (modelki) ręka trochę płasta taka i dziwnie dłoń się układa). Te krzaki też jakoś mnie rozpraszają. W ogóle poza modelki jakoś mi nie leży.

Jak miałbym ustalić kolejność to by było: 3, 1, 2, 4.

Jeszcze słówko do komentatorów.
Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty do zdjęć to niech się wypowie, a nie pisze jedno zdanie (a często równoważnik zdania) typu "Kosz", albo "Nie podoba się".
Człowiek publikuje swoje prace (zdjęcia), żeby poznać opnię i dowiedzieć się co zrobił źle, a co dobrze.
Wreszcie ktoś na forum napisał jak powinno to wyglądać z tymi ocenami - wreszcie.
A ja się nie zgadzam z tym co mówicie..Niby kto powiedział że na forum trzeba argumentować dlaczego coś się nie podoba czy podoba..? Każdy ma prawo powiedziec tak jak chce i czuje..Jeden chce opisywac gdzie by ciął jak kadrował , jak obrabiał itd. a inny wyraża to jednym słowem i co w tym złego.? Jak idziecie do galerii na jakas wystawe to później argumentujecie autorowi dlaczego wam sie cos nie spodobało? Czy forum to szkoła fotografii? Dla mnie osobiscie forum to Hyde park w którym każdy może mówić to co chce.Głupi (ale nie do końca) przykład- czy jak niewidomemu wytłumacze co jest złe to poprawi swe zdjęcia? I czemu mam się męczyć opisujac podstawowe błedy mega gniotów? Można pewne rzeczy komuś zasugerować i ten ktoś może to uwzglednić w dalszym swym rozwoju, ale musi być na poziomie który pozwoli mu zrozumieć o co doradząjcemu chodzi.. A jak się czyta czesto opinie i porady pod jakims zdjeciem to zdarza się że jest 5 zupełnie różnych porad, jedna zaprzecza drugiej itd..i co wtedy? wszyscy komentujacy mają rację? Jesli ktos jest inteligentny to i z jednego wyrazu 'kosz" wyciagnie wnioski a inny z 20 wspanialych ,pomocnych komentarzy nic nie wyciagnie i dalej bedzie robił swoje albo tak jak ostatnio kolega od żarówki powie że się nie znacie..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości