Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

środa, 20 cze 2012, 21:26

skibek prowokator :) ale cokolwiek napiszesz nie wciągnę się w dyskusję - uważaj co chcesz
Vitkov, ale serio, nie chodzi mi o dyskusję. Chcę tylko wiedzieć, czy miejscówka była wybrana z premedytacją (a jeżeli tak, to dlaczego akurat ta), czy poprostu tak wyszło.
Bo wiesz, kontrowersje czemuś służą i zazwyczaj muszą być przemyślane. Kontrowersje przypadkowe to nie kontrowersje ;)

Jeżeli nie chcesz pisać publicznie, to możesz mi napisać PM-kę.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: vitkov przedstawia

środa, 20 cze 2012, 22:00

Nie jestem przekonany czy autor "kontrowersji" musi się wypowiadać na temat tego, co zamierzał osiągnąć i tak dalej. Dla autora zdjęcia wcale nie musi być to kontrowersyjne, tak więc może być mu ciężko to uzasadnić. To wcale nie musi być żaden manifest, prowokacja. Mi się to zdjęcia podoba. Odsuwam na bok kwestie religijne, etyczne itp. itd. Zawsze lubiłem klimaty wilkołakowe, wampirowe, Lovecraftowe i do dzisiaj mam słabość do cięższej muzyki i gier RPG. Nie oznacza to wcale, że piję krew z kota czy innego zwierza i zjadam dziewice na śniadanie. Mnie to zdjęcie przyciąga. Fajne.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

środa, 20 cze 2012, 22:15

Nie jestem przekonany czy autor "kontrowersji" musi się wypowiadać na temat tego, co zamierzał osiągnąć i tak dalej. Dla autora zdjęcia wcale nie musi być to kontrowersyjne, tak więc może być mu ciężko to uzasadnić. To wcale nie musi być żaden manifest, prowokacja. Mi się to zdjęcia podoba. Odsuwam na bok kwestie religijne, etyczne itp. itd. Zawsze lubiłem klimaty wilkołakowe, wampirowe, Lovecraftowe i do dzisiaj mam słabość do cięższej muzyki i gier RPG. Nie oznacza to wcale, że piję krew z kota czy innego zwierza i zjadam dziewice na śniadanie. Mnie to zdjęcie przyciąga. Fajne.
Nie o to chodzi, że autor ma uzasadnić kontrowersję, tylko pytam konkretnie o to, czym autor kierował się przy wyboerze miejsca sesji.
Nie twierdzę też, że aby bezcześcić groby katolików trzeba być satanistą, więc nie bardzo rozumiem Twoje wmianki o piciu krwi i takich tam.

Pytanie jest proste: Czemu naga kobieta leży na grobie (albo na czymś, co symbolizuje grób, bo nie wiemy przecież, czy to autentyczny grób)?
Odpowiedź też powinna być prosta, ale autor coś uchya się od jej udzielenia i to właśnie mnie zastanawia. Czy autor specjalnie nie odpowiada, czy może nie zna odpowiedzi.
Nie jestem przekonany czy autor "kontrowersji" musi się wypowiadać na temat tego, co zamierzał osiągnąć i tak dalej.
Owszem, nie musi się w ogóle wypowiadać na temat swojej twórczości. Nie mniej jednak, jak już coś tworzy to zapewne ma jakiś zamysł. Jeżeli jest to tajemnica, to ja potrafię to uszanować, ale jeżeli nie jest, to...
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: vitkov przedstawia

środa, 20 cze 2012, 22:57


Natomiast na nr 3 występlowałbym wystające włosy z turbana(okolice czoła)
a moim zdaniem to dodaje realizmu który chcesz odebrać temu zdjęciu.. ja wolałbym mniej tuszu na rzęsach ;) zdjęcie fajne..

Co do aktu z krzyżem to sądzę że w chwili której robiłeś to zdjęcie doskonale wiedziałeś że będzie kontrowersyjne, więc czemu teraz miałbyś go nie pokazywać ? przecież to nie łamy Gościa Niedzielnego :) No chyba że się boisz..:D ? Co jest w sumie zrozumiałe bo przecież co niektórzy mogą je nawet uznać za prowokacyjne i obrażające uczucia religijne..:) Tu przychodzi na myśl ostania sprawa z Dodą i jej wypowiedzią o tym w jakim stanie byli ci co pisali Biblię ..więc uważaj ;) Samo zdjęcie ma coś w sobie właśnie dzięki temu że w głowie budzą się odczucia które prawie nigdy nie występuja razem..erotyka i religijność , do tego wzrok modelki i mowa ciała też jest niejednoznaczna.. To dobre zdjęcie choć ma pewne mankamenty , ale które ich nie mają..
skibek prowokator :) ale cokolwiek napiszesz nie wciągnę się w dyskusję - uważaj co chcesz
Vitkov, ale serio, nie chodzi mi o dyskusję. Chcę tylko wiedzieć, czy miejscówka była wybrana z premedytacją (a jeżeli tak, to dlaczego akurat ta), czy poprostu tak wyszło.
Bo wiesz, kontrowersje czemuś służą i zazwyczaj muszą być przemyślane. Kontrowersje przypadkowe to nie kontrowersje ;)

Jeżeli nie chcesz pisać publicznie, to możesz mi napisać PM-kę.
Skibek ale ty chcesz obedrzeć kontrowersję ze sporej części kontrowersji..:)
Ostatnio zmieniony środa, 20 cze 2012, 23:06 przez seamoon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

czwartek, 21 cze 2012, 06:42

Lubię to foto za prostotę, naturalność. Pstryk zupełnie na lajcie na balkonie przy kawce i papierosku podczas pogaduch.
Z małą dedykacja dla Blistera :) i Goldena

4.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

niedziela, 1 lip 2012, 12:22

Lubię to foto za prostotę, naturalność. Pstryk zupełnie na lajcie na balkonie przy kawce i papierosku podczas pogaduch.
Z małą dedykacja dla Blistera :) i Goldena
Dzięki za dedykację, tylko hmm, czym ona jest spowodowana? Znamy tą panią, czy powinniśmy znać? ;)
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

niedziela, 1 lip 2012, 16:04

Dzięki za dedykację, tylko hmm, czym ona jest spowodowana? Znamy tą panią, czy powinniśmy znać? ;)
Blister - aluzja do naszej rozmowy na fejsie
Golden - miał okazje zobaczyć na żywo

A tak serio to pod cyckami jest napis "Pozdrawiam Blistera i Goldena z Płocka"
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

czwartek, 5 lip 2012, 06:49

Czas na następne:

5.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

poniedziałek, 30 lip 2012, 11:55

6.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
eClipser
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: vitkov przedstawia

poniedziałek, 30 lip 2012, 19:08

Podoba mi się ta piątka. Widzę modelinkę, która korzysta z przerwy podczas dłuższej sesji, odbywającej się w jakimś tajemniczym atelier, znajdującym się po drugiej stronie kadru. A wystarczy usunąć fotograficzne akcesoria ze stoliczka i rodzi się zgoła odmienne wyobrażenie uchwyconego momentu. Mimo, iż główną rolę cały czas odgrywa wizerunek na udzie ;)

BTW stoliczka. Czy dobrze widzę tam Pentacona Sixa, 50/1.4 i 35/1.4 od Canona?
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

poniedziałek, 30 lip 2012, 19:48

BTW stoliczka. Czy dobrze widzę tam Pentacona Sixa, 50/1.4 i 35/1.4 od Canona?
miałem dziwne uczucie ze ktoś nas obserwuje :P Bingo!!!
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

poniedziałek, 13 sie 2012, 06:45

7.
Obrazek
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: vitkov przedstawia

poniedziałek, 13 sie 2012, 17:18

A co ją tak wygło ?
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

czwartek, 23 sie 2012, 23:55

8.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

piątek, 24 sie 2012, 00:29

wiem że to natura, pole itp. ale wiesz co? drażni mnie ta brudna stopa :D
4 bardzo fajna
 
Awatar użytkownika
vitkov
Autor tematu
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: vitkov przedstawia

piątek, 24 sie 2012, 16:05

wiem że to natura, pole itp. ale wiesz co? drażni mnie ta brudna stopa :D
4 bardzo fajna
odwieczny problem brudnych stóp na fotkach plenerowych, od pewnego momentu postanowiłem zostawiać takie mankamenty, też bym wolał by była czysta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości