Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Odp: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 19:45

Oj z 11 to nie będzie zadowolona jak je zobaczy :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 19:51

cycki mam na swoich więc nie o to biega :P a na poważniechciałem zobaczyć czy ustawiasz modeline i raczej nie ustawiasz :P a te spodnie :O jakbyś narysował :P dlaczegpo wszystko na bw przerabiasz ? daj orginał bo przez obróbke na bw coś dużo tracisz - nie wszystko się nadaje

no i widze budżet jak mój ostatnio nie pozwolił na zatrudnienie blendowego :P
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:04

dokladnie..ale blendowy a bardziej blendowa sie znajdzie...a czemu b&w niewiem porostu ostatnio wole

co do 11 to takie to pryszcz....i poza hmm jest lepsza ale bardziej widoczna..a dokladnie sie ugadam co i jak moge wstawiac to bedzie ciekawsze zdjecia ale mowie postaciowe sa lipa bo ostrosc na m42 mam blisko i potem zaczyna sie rozmywac
cos tam je ustawiam ale wiekszosc to kosz z racji rozmazania bo ostrzenie na m42 bez soczewki niestety ale licho...

14.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:12

chyba za bardzo się skupiłeś na rozmyciu tła a nie na modelinie -albo artyzm albo zdjęcia modelin

i nie rób zdjęć tyłka bo hmmmmmm chyba nikomu nic nie mówią a podejrzewam dziewczyna ma lustro w domu i wie jak wygląda z tyłu :P
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:15

kamil ty czytasz co pisze?
nie uda mi sie zrobic ostrego zdjecia...kazde jedno jest nieostre postaciowe a zdj popiersi i sama twarz juz troche mnie nudzi.. wiec albo adapter z soczewka albo nikkor jakis a najpewniej wyladuje 50 af i 135 manual jupiter 37a bo ma wymienna dupke i bede mial ostrzenie bo teraz co z tego ze moglbym zrobic ostra twarz...ile to mozna. a modelina bedzie miala wiecej zdj to napewno wtawie ale to juz raczej cos bede na nikkorze szukal zobacze jaka premia w tym mc w pracy ale licho sie zapowiada wiec nie wiem co z nikkorem..
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:20

kamil ty czytasz co pisze?
nie uda mi sie zrobic ostrego zdjecia...kazde jedno jest nieostre postaciowe a zdj popiersi i sama twarz juz troche mnie nudzi.. wiec albo adapter z soczewka albo nikkor jakis a najpewniej wyladuje 50 af i 135 manual jupiter 37a bo ma wymienna dupke i bede mial ostrzenie bo teraz co z tego ze moglbym zrobic ostra twarz...ile to mozna. a modelina bedzie miala wiecej zdj to napewno wtawie ale to juz raczej cos bede na nikkorze szukal zobacze jaka premia w tym mc w pracy ale licho sie zapowiada wiec nie wiem co z nikkorem..
ja komentuje co wstawiasz :P z calej sesji masz 3 ostre zdjęcia ? to po co kombinować ze szkłami bez af ?
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:29

po to ze 2 tyg temu sprzedalem komplet i teraz jade na tym co porzyczylem zeby ogarniac body..nie kazdy zarabia myliony i trzaska nikkorami po 9 tys ja ide powoli a do celu beda lepsze kadry napewno na af bo i ostrosc sie pojawi niz teraz albo mydlo na heliosie albo brak ostrosci juz po 1 metrze.. zobacz sobie m42 bez soczewki i zobaczymy jak wyostrzysz troche ciezko a szkoda bo niektore szkla daja ciekawy obrazek
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:44

ja nie mam nikkorów :> zastepniki nie sa takie złe ale robienie sesion z której nic nie wychodzi mija sie z celem bo czy 2 raz modelina ci zapozuje jak nie wiadomo czy cokolwiek wyjdzie ? mnie osobiście nie ruszają teksty o heliosach itp -= masz robotę i jesteś z niej oceniany i nikogo nie obchodzi cos pocudował ze szkłami i czy coś było nie tak bo to ......../ <coś tam,> life is brutal i full zasadzkoś :>
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:47

pewnie ze sa zamienniki lecz spytales dlaczego takie a nie inne efekty, a modelina uwierz bedzie chciala chciala wiecej...lecz widze ze niestety ale szkla m42 sa fajne ale maja ograniczenia w nikonie stad czas myslec szybko o czyms na af i tyle koniec off top
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 20:49

ano trzeba myśleć jak chcesz sie rozwijać - bo nawet jak złapiesz fajny kadr bez ostrości to pupa blada .... na artyzm tego nie wrzucisz :>
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 21:00

i nie mam zamiaru wrzucac ale przesiadlem sie na inna puszke wg mnie duzo lepsza juz nawet na m42 jakies tam kadry juz moge zlapac, a zakup nikkorow to kwestia czasu bo na 90% kupie nowke nikkora 50 1,8 d tylko czekam na zmiane w sklepie.. chyba ze ktos mi uzywke znajdzie za 300 no 350 z przesylka to biore :DD plus 85 jakas i 35 mysle ze 1.8 d w zupelnosci mi wystarczy plus ewentualnie spacer zoom na jakies przygody z corka a potem bede myslal..ale m42 napewno bedzie jupiter z wymiennym tylkiem bo ta ogniskowa na stalce mi bardzo odpowiada


wie ktos moze gdzie jest sklep karen w wisle? bo tam jest nikkor za niecale 490 wiec chyba czas zewrzec poslady i isc po niego...
 
Awatar użytkownika
kaamil
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 16 gru 2011, 11:41
System: Nikon

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 21:05

ja pod plenery poszedłem w 70-200 2,8 i mam w d*** przemieszczanie sie pod stałke :> ale dla artyzmu mam i 1,4 :> tyle ze do niektórych tutaj to mi i warsztatu i koncepcji brakuje :O
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 21:53

kamil pewnie ale ty fotografie masz we krwii i zyles z nia na codzien od urodzenia...wiec wiesz nie kazdy ma taki bagaz doswiadczen ba nawet bagaz sprzetu i mozliwosci jak ty, a twoje nazwisko to jakas tam historia w naszym miescie ... wiec fajnie ze troszke poopisywales moje zdj bardzo mi milo i mam nadzieje ze z biegiem lat bede zdobywal rownie duze doswiadczenie w tej pasji bo dla mnie to poprostu fotopstryk a nie kasa... i niech narazie tak zostanie. I mysle ze na tym zakonczymy rozmowe dotyczaca sprzetu i tego co kto ma itd..kazdy strzela z tego co ma ew z tego co kto pozyczy..
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: portrety

poniedziałek, 29 kwie 2013, 22:19

każdy kiedyś zaczyna, kaamil kojarze Twoje foty i np. ostatnie plenerowe masz mocno przegięte z barwą/kontrastem... taka moja uwaga.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
comos
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 19 lut 2013, 13:49
System: Canon

Re: portrety

wtorek, 30 kwie 2013, 06:20

Witboy
Sam czasami korzystam z obiektywu M42 (HELIOS) i też miałem problemy z uzyskaniem poprawnej ostrości mimo, że mam adapter ze stykami do potwierdzenia ostrości.
Zacząłem więc focić w trybie LiveView a ostrość ustawiałem na cyfrowym zoomie. Efekty są więcej niż zadowalające w porównaniu do ostrzenia przez wizjer.
Próbowałeś ostrzyć w ten sposób?
 
Awatar użytkownika
witboy
Autor tematu
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: portrety

wtorek, 30 kwie 2013, 07:38

tak ale d200 niema live wiec mam z tym problem a wizjer hmm no chyba wade wzroku mam bo w wizjerze ostro a na kompie ciezko, mam kropke w nikonie jest to ok i do portretu wystarcza ale helios po wydzustowaniu rozjezdza sie troche i niestety gubi ostrosc na kropce..a wlasnie czesto korzystalem z live w d3100 i efekty wlasnie byly super, natomiast m42 traktuje jako wstep do zabaw z d200, tylko wlasnie nikkora chce kupic ale raczej nowke chyba wlasnie w karen kupie tzn zamowie i mi za free do sklepu dostarcza a mniej jak 500 zl za nowke objektyw wydaje mi sie nie jakos strasznie duza cena
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości