Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 12:10

Jasne, że lampa zabija klimat, tym bardziej w kościele, ale jak ISO3200 nie wystarcza, to co począć ;)
A tak serio, gdyby fotografowie mieli używać tylko pro puszek, typu D3 i D3x, to pewnie 3/4 ludzi by odpadło 8-)
 
Awatar użytkownika
golden
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 11:04
System: Zenit
Kontaktowanie:

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 12:40

A tak serio, gdyby fotografowie mieli używać tylko pro puszek, typu D3 i D3x, to pewnie 3/4 ludzi by odpadło 8-)
.... co nie byłoby takie złe :D

......... i Nie namawiam nikogo na zakup D3 czy D3x /po co mi konkurencja :D /
ale jeśli już ktoś się w to "bawi" na poważnie i chce uniknąć pytań typu:
ale jak ISO3200 nie wystarcza, to co począć... ?

- zresztą już powyżej pisałem o tym :D można jeszcze raz przeczytać może z większym zrozumieniem

Ogólnie to od jakiegoś czasu obserwuje
znaczny wzrost fotografów ślubnych nawet moi znajomi o których nigdy nie
podejrzewałbym o jakiekolwiek zainteresowanie fotograficzne po zakupie compact SONY przez wujka nagle robią .... śluby :shock: :shock: :shock:

i fajnie :D :D :D

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 12:50

...to uważam że aby robić profesjonalne zdjęcia ślubne
to należałoby używać też profesjonalnego sprzętu do tego celu...
Skromniś cholera jasna, wa jego mać ;)
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
golden
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 11:04
System: Zenit
Kontaktowanie:

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 12:51

a i jeszcze jedno
kolega z compactem SONY pytał mi się co począć aby uzyskać taką głębię i plastykę obrazu :D
...to uważam że aby robić profesjonalne zdjęcia ślubne
to należałoby używać też profesjonalnego sprzętu do tego celu...
Skromniś cholera jasna, wa jego mać ;)
tylko ja nie pisałem to mając kogokolwiek konkretnego na myśli


pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 12:59

ale jeśli już ktoś się w to "bawi" na poważnie i chce uniknąć pytań typu:
ale jak ISO3200 nie wystarcza, to co począć... ?

- zresztą już powyżej pisałem o tym :D można jeszcze raz przeczytać może z większym zrozumieniem
Ale, ja zrozumiałem o co Ci kaman ;) A co do pojęcia profesjonalnego sprzętu, to każdy odbiera je inaczej, co widać po przykładzie jaki przytoczyłeś :shock:
IMHO do ślubów, w zupełności wystarczy D700, bo co tu chcieć więcej, pełna klata i bardzo wysokie, używalne ISO :) Ale, ale, wszystko z czasem ;)
 
wywar

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 20:52

Kiedyś nie było iso milion i też ludzie zdjęcia robili. Posiadanie profesjonalnego sprzętu nic nie znaczy. To tak jakbym kupił sobie profesjonalny migomat, jak i tak spawać nie potrafię. Profesjonalizm to inaczej wysoki standard. Za wysoki standard ludzie są wstanie płacić spore sumy. O tym czy ktoś jest profesjonalistą i tym samym oferuje usługę wysokiej jakości decydują klienci. Można obłożyć się najlepszym sprzętem i robić przeciętne zdjęcia, a można też mając przeciętny sprzęt robić profesjonalne zdjęcia. Pozdrawiam
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

czwartek, 2 lip 2009, 22:43

Kiedyś nie było iso milion i też ludzie zdjęcia robili. Posiadanie profesjonalnego sprzętu nic nie znaczy. To tak jakbym kupił sobie profesjonalny migomat, jak i tak spawać nie potrafię. Profesjonalizm to inaczej wysoki standard. Za wysoki standard ludzie są wstanie płacić spore sumy. O tym czy ktoś jest profesjonalistą i tym samym oferuje usługę wysokiej jakości decydują klienci. Można obłożyć się najlepszym sprzętem i robić przeciętne zdjęcia, a można też mając przeciętny sprzęt robić profesjonalne zdjęcia. Pozdrawiam
Jestem za a nawet przeciw ;) choć ostatnio twierdziles cos lekko odmiennego na temat profesjonalizmu..
 
wywar

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

piątek, 3 lip 2009, 06:23

Jestem za a nawet przeciw ;) choć ostatnio twierdziles cos lekko odmiennego na temat profesjonalizmu..
Jak widzisz człowiek całe życie się uczy, uczy się pokory, dystansu do pewnych spraw itd... jak patrzę ta tamtą moją wypowiedz dzisiaj to widzę ,że się myliłem.
 
waldo11
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 cze 2009, 23:10
Lokalizacja: Na Zachodzie (czyli Skarpa)

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

niedziela, 5 lip 2009, 21:28

a i jeszcze jedno
kolega z compactem SONY pytał mi się co począć aby uzyskać taką głębię i plastykę obrazu :D
Hmmm...
Intryguje mnie bardzo, co mu odpowiedziałeś?,
bo chyba nie to, że trzeba umieć i mieć czym, to takie trywialne... :lol:
 
BeereK

Re: Ślubnie-tym razem NIE Plenerowo

poniedziałek, 6 lip 2009, 08:06

Kiedyś nie było iso milion i też ludzie zdjęcia robili. Posiadanie profesjonalnego sprzętu nic nie znaczy. To tak jakbym kupił sobie profesjonalny migomat, jak i tak spawać nie potrafię.(...)
reasumując można przytoczyć tylko sentencję poety Sofronowa - "Na nic sprzętu kupa, jak fotograf pupa" ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości