Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:10

Ja miałem chyba -03ev . Z chęcią bym wyskoczył jeszcze raz pocykać w takich warunkach z podpiętą 50 1.8. Ciekawe jakby to wyszło.
Przeczytałem całą dyskusję i dodam, że nie znam się ale różnice zauważyłem przy tryie A a trubie M. W trybie A aparat często się mylił (albo ja źle ustawiałem pomiar światła.) W trybie M jednak fotki były bardziej przewidywalne. Kwestia pewnie tylko wprawy przy dobieraniu parametrów na gorąco.

Ps. Póki co, to golden miał racje, że ze mnie pupa nie fotograf ale jak to mówią: "praktyka nawet z dupy zrobi mistrza" :-)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lip 2009, 10:18 przez Hamarama, łącznie zmieniany 1 raz.
 
wywar

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:16

Póki co, to golden miał racje, że ze mnie pupa nie fotograf ale jak to mówią: "praktyka nawet z dupy zrobi mistrza" :-)
Ja kolego na twoim miejscu tym akurat bym się nie przejmował tylko robił foty i się uczył - nie ma co się podłamywać tylko wyciągać wnioski i iść dalej. Chodź na plenery, czytaj forum, a życzliwi ludzie na pewno ci pomogą.
 
pegejefowiec
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:37

A moze ty mnie przekonasz..? bo ja jestem pewien tego co pisze..
Jesteś pewien? Ok. To odpowiedz mi: czemu gdy pytam Cię jakiego pomiaru światła używasz, Ty piszesz mi, że "Automatyki czasu z preselekcją przysłony?"
dalem ci przykłąd z lasem ..drugi przykład może być taki: zima , śnieg ..co robi aparat..? nie doswietla zdjecia bo jest w kadrze za dużo białego ..aparat jest głupi on ma wzorzec standardowego kadru w ktorym powiedzmy 1/3 to światło 1/3 srednio oswietlonych miejsc a 1/3 ciemnych cieni..jesli odbiega to od normy to niestety wychodzi to co wychodzi..
Nie. Dałeś mi przykłady bez podawania rodzaju pomiaru. Ja Ci mówię, że w lesie, na śniegu czy gdziekolwiek indziej zrobię zdjęcia na A czy na M czy na P czy jakim chcesz (bez zielonego i tych z ikonkami :D) BEZ KOREKTY EKSPOZYCJI. Wiesz dlaczego? Bo to, czy korekty będziemy używać, i jakiej, zależy od tego, jakiego i jak pomiaru światła użyjemy.

O, widzę, że dopisałeś jeszcze
Gadasz jak bys od wczorqj miał aparat..Wiadome jest ze autoamtyka aparatu dąży do nie przepalnia zdjęć przy jednoczesnym wyciagnieciy z cieni jak najwiecej szczegółów wiec przeswietla zdjecia gdy tych cieni w kadrze jest 70%..
Więc pytam po raz kolejny - to znowu ta automatyka czasu z preselekcją przysłony robi takie siupy ? ;-)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:42

cały czas pisze o matrycowym .. przy innych pomiarach światła zasada jest ta sama choc lekko moga sie róznić algorytmy i obróbka obrazu
 
pegejefowiec
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:46

cały czas pisze o matrycowym ..
No to wyobraź sobie, że przy matrycowym też można pracować w ogóle bez korekty. Dawanie rady '-1 EV by było naturalnie' jest bez sensu, bo zależy od sprzętu, sceny, fotografa, etc, etc. Pomijam już sam sposób pomiaru. Ale o tym wiesz :)
przy innych pomiarach światłą zasada jest ta sama choc lekko moga sie róznić algorytmy
Uściślij:
1. jaka zasada, opisz ją
2. jakie algorytmy, czego algorytmy, opisz je

Po prostu chcę dobrze zrozumieć, co masz na myśli.
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 10:55

boszze .. zasada doboru przez aparat parametrów ekspozycji .. czyli czasu i przesłony.. Algorytmy obliczeniowe którem mają potem wpływ na balans bieli i dalszą obróbke przez soft by zdjecie było jak najbardziej naturalne.. Pytasz o rzeczy ktore sa oczywiste i chyba zależy ci aby mnie zagiąć jakimś technicznym szczegółem..
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:00

cały czas pisze o matrycowym ..
No to wyobraź sobie, że przy matrycowym też można pracować w ogóle bez korekty. Dawanie rady '-1 EV by było naturalnie' jest bez sensu, bo zależy od sprzętu, sceny, fotografa, etc, etc. Pomijam już sam sposób pomiaru. Ale o tym wiesz :)
Pewnie że można.. pracować przy innych ustawiniach EV ..ja tylko napisalem jakie ja mialem najczęstsze ustawienia ..,choć czasem dawalem +1,3 EV gdy mialem kontrowe swiatło..to tylko potwierdza ze autoamtyka nie zastąpi fotografa który musi cały czas myśleć i nanosić poprawki..
 
pegejefowiec
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:03

boszze .. zasada doboru przez aparat parametrów ekspozycji .. czyli czasu i przesłony..
Ale to nie ma nic wspólnego z pomiarem światła przecież. Pomiar światła sobie idzie, i na jego wynikach dopiero opierają się te wszelkie programy P,AS, Tv i inne. A pomiar światła sam w sobie to li tylko światłomierz! Pomijam już fakt, że dobór parametrów ekspozycji należy do fotografa, nie aparatu :)
Algorytmy obliczeniowe którem mają potem wpływ na balans bieli i dalszą obróbke przez soft by zdjecie było jak najbardziej naturalne..
Tu mnie zaskoczyłeś. Powiązałeś pomiar światła z algorytmami obliczającymi jakieś cuda związane z balansem bielii dążeniem do naturalizmu... tfu! naturalności :)
Pytasz o rzeczy ktore sa oczywiste
Hmm.. jak widać nie :)
chyba zależy ci aby mnie zagiąć jakimś technicznym szczegółem..
Absolutnie nie, po prostu staram się zrozumieć, co autor miał na myśli. Niestety mój malutki mózg ograniczonego niedouczonego tłumoka dalej nie pozwala mi tego wszystkiego ze sobą powiązać. Stąd moja wcześniejsza prośba ;-)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
BeereK

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:05

teraz przez następne strony jeden drugiemu będzie udowadniał, który jest mądrzejszy :lol:
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:08

Kombinuje jeszcze z tymi fotkami i jakoś tak mi powychodziło. Nawet mi się to podoba tylko chyba nie bardzo ta konwersja.
1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
4
Obrazek
5
Obrazek
6
Obrazek
7
Obrazek
8
Obrazek
 
BeereK

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:09

zdecydowanie fajniejsze w odbiorze :)
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:11

nie mam tyle cierpliwości i nie chce mi się brnąć dalej w bagno.. wiec z mojej strony koncze dyskusje bo schodzi ona na manowce..
 
pegejefowiec
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:12

nie mam tyle cierpliwości i nie chce mi się brnąć dalej w bagno.. wiec z mojej strony koncze dyskusje bo schodzi ona na manowce..
E tam, manowce. Czemu wszyscy mi zawsze tak mówią, gdy stawiam konkretne pytania i proszę o konkretne, ścisłe argumenty? :)

Hamarama - no sorki, ale ta konwersja to Ci troszkę nie wyszła, szczególnie przy tych ciemniejszych :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lip 2009, 11:16 przez pegejefowiec, łącznie zmieniany 2 razy.
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:14

zdecydowanie fajniejsze w odbiorze :)
Dzięki :-)
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:19

Piatka z serii B/W jest śmieszna "murzynek bez zemba- na przedzie" :lol:
Zdecydowanie lepsze te czarno białe...
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Trochę fotek z Israela

wtorek, 14 lip 2009, 11:20

Ona ma chyba wszystkie zęby - to taka sexi szparka :-)

A z innej beczki: czy jest może ktoś chętny na wczesno ranne makro? Jakieś robale, kwiatki...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości