Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
szymek
Autor tematu
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Wisła - HSV

sobota, 19 lis 2011, 20:30

Mam nadzieję, że lepiej niż ostatnio.
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

sobota, 19 lis 2011, 21:17

Moim zdaniem jest o wiele lepiej i sporo ciekawiej;-)
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
BeereK

Re: Wisła - HSV

sobota, 19 lis 2011, 21:37

#5 mnie rozbraja :D Lijek na viagrze :D
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:24

Się wypowiem i ja...

1. Bardzo fajny moment. Taki... klasyczny (a wiadomo, klasyka zawsze jest okej ;) ) Przydałoby się wyostrzyć po zmniejszeniu, bo trochę jakby za "miękko".

2. Ten kadr niespecjalnie mi się podoba. Chyba przez prawą stroną, na które nic się nie dzieje... Gdyby chociaż jakiś zawodnik w tle (nieostry), ale nic... No i coś się stało z niebieskim na trybunach (rozlał się?)

3. Kto był na meczu ten wie, co to za moment, ale dla kogoś, kto nie wie, że to była minuta ciszy (w hołdzie tragidznie zmarłym braciom Methe, niemieckim sędziom) to dla niego to zdjęcie jest niezrozumiałe, nudne i nic niemówiące. Zdjęcie wzbogacone o opis już inaczej się postrzega, ale tu by się przydał albo wąski kadr (zbliżenie), albo bardzo szerokie ujęcie pokazujące tę "ciszę" na hali.

4. Baaaardzo dobre zdjęcie. W naszych (osób, które chadzają na mecze PR) zdjęciach brakuje mi właśnie tego typu ujęć. Bliskie spotkania w bliskich ujęciach.Widać emocje. Pretensje Kubisztala i dobre intencje Seiera.

5. Ostrość poszła na Kwiatkowskiego, a to nie on gra pierwsze skrzypce w tym zdjęciu. Chyba bym go nie dawał w tym reportażu (tymbardziej, że Lijewski jest w identycznej pozie na zdjęciu nr 1).

6. Dobre ujęcie, ale trochę za szeroko. Chociaż z drugiej strony... Widać zaangażowanie w ową sytuację trenera Wisły - Kisiela. Czubek buta z prawej bym wystempelkował, ale niekoniecznie (mnie osobiście takie "wstawki" nie rażą).

7. Ech... spóźniłeś się ;) Kilka sekund wcześniej i było by lux. Serpentyny już opadły, zawodnik wszedł Ci w pierwszy plan i zajmuje za dużą część kadru. Może jakbyś na niego włąśnie odtrość ustawił to by było ciekawe foto (że niby przygląda się temu "bałaganowi" i zastanawia się: "To chyba nie przelewki") ;)

8. Znowu baaardzo dobre ujęcie. Idealny moment. Węziej bym nie dawał, szerzej też chyba nie (czyli dobry kadr ;) ). Widać kibiców - za to dodatkowy plus. Fajnie też, że Wichurę tak dobrze widać (bo częśto bramkarz z tej perspektywy i przy takiej akcji jest zasłonięty).


Ogólnie to bardzo dobry set. Podobnie jak kolega Jaco robisz spore postępy. Ogranicza Cię trochę sprzęt i daję sobie głowę uciąć, że gdybyś miał lepsze szkło i puszkę to zdjęcia byłyby w większości rewelacyjne, bo widzisz dobre momenty i wiesz jak je skadrować. Szkoda, że nie pracujesz w Nikonie, bo z chęcią bym Ci D300 + jakieś szkło na meczyk udostępnił. Chyba, że nie "boisz" się Nikona ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:45

Szkoda, że nie pracujesz w Nikonie, bo z chęcią bym Ci D300 + jakieś szkło na meczyk udostępnił. Chyba, że nie "boisz" się Nikona ;)
Szymek nie słuchaj skibka, nie przechodź na żółtą stronę mocy :P
A tak na poważnie w Twoim przypadku warto spróbować, jeżeli skibek daje Ci taką możliwość. Ty nie jesteś jeszcze obkupiony w sprzęt, body też masz podstawowe więc przesiadka na inny system u Ciebie jest bardziej możliwa niż np u mnie;-)
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
szymek
Autor tematu
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:46

Dzięki za pro komentarz. Na lepszą puszkę i szkło muszę jeszcze trochę poczekać :/ A co do Nikona to nigdy w rękach nie miałem ;)
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:46

macałem Skibkowe d300 na ręcznej. warto...
w przyszłym roku żółta strona mocy !
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
szymek
Autor tematu
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:49

Jeśli miałbym się kiedyś przesiąść na Nikona to musiał bym wszystko posprzedawać co mi nie za bardzo pasuje bo jednak trochę kasy w plecy by było szczególnie, że jak kupowałem szkła to w większości ze swoich pieniędzy a to ze świąt, urodzin czy zrobienia strony komuś a resztę mi rodzice dokładali.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:51

Ale nie masz nie wiadomo jakich szkieł... dużo nie stracisz.
Masz stricte entry level i w każdej chwili możesz coś zmienic...
W canonie to hmm idź na 7d bo inaczej kupa...
ja serio coraz bardziej patrzę na d300 albo d300s...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
szymek
Autor tematu
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 18:53

Na razie moim celem jest właśnie 7D i 70-200 f2.8, ale długa jeszcze droga do tego :)
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła - HSV

niedziela, 20 lis 2011, 19:01

Na razie moim celem jest właśnie 7D i 70-200 f2.8, ale długa jeszcze droga do tego :)
Spróbuj tego nikona nic Cię to nie będzie kosztować a nóż zmienisz zdanie;-)
Jak będę kupował 1DX to odsprzedam ci 7D hehe ale to też jeszcze dużo czasu musi minąć
Co złego to nie ja...
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości