Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
mark
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 939
Rejestracja: środa, 10 cze 2009, 20:35
System: Nikon
Lokalizacja: Płock

WISŁA-HSV HAMBURG

niedziela, 20 lis 2011, 22:43

Kilka strzałów z ostatniego ;)

1.Obrazek

2.Obrazek

3.Obrazek

4.Obrazek

5.Obrazek

6.Obrazek

7.Obrazek

8.Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: WISŁA-HSV HAMBURG

poniedziałek, 21 lis 2011, 11:24

Na początek przyczepię się do dwóch rzeczy.
Pierwsza to ten niebieski balans bieli. Nie za chłodno? Oczywiście to kwestia gustu (boe kto powiedział, że WB ma być zawsze prawidłowy). Jedni wolą obrabiać na ciepło, inny na zimno, a jeszcze inni trafić w "punkt".
Druga rzecz, która w reportażu kole w oczy to rozbieżność proporcji prezentowanych zdjęć. Moim zdaniem powinieneś się określić, albo 3:2, albo 5:4, albo 7:8, czy jeszcze inna proporcja. Kadrowanie "jak Ci wygodnie" jest bardzo złym pomysłem w cyklu, bo psuje odbiór. Oczywiście 1:1 (kwadrat) można dołączyć do prostokotów.


A teraz konkrety:

1. Fajne ujęcie (szczególnie pozycja Kubisztala), ale szkoda, że Niemiec się zasłonił.

2. Dobry kadr (choć trochę niepełny). Widać emocje i walkę. Dodałbym minimalnie dołu kosztem góry (jak jest możliwość)

3. Kadr dobry, ale trochę za długi czas chyba. Warto by było zamrozić ruch w tym momencie.

4. Moment dobry, ale zdecydowanie bym to w poziomie pokazał. Pewnie się nie da, więc... tylko moment dobry ;)

5. Ktoś powie: "e tam, plecy zawodnika". A ja osobiście lubię takie ujęcia zza pleców. Człowiek się czuje jak jeden z zawodników atakujących. Zazwyczaj wszyscy pokazują atak od przodu, więc to zdjęcie mi się podoba. Szkoda lewej ręki, ale mi to tak bardzo nie przeszkadza.

6. Bardzo dobre. Jeszcze minimalnie skrócić czas i byłoby bardzo, bardzo dobrze. Dobry kadr.

7. To zdjęcie też bym w poziomie pokazał (jeżeli w ogóle bym je pokazywał). Jeżeli robiłeś serią to pewnie następna klatka jest dużo ciekawsza. Zazwyczaj zdjęcie nabiera "mocy" w momencie tuż po rzucie piłki przez zawodnika. Chociaż zdażają się też genialne momenty z piłką w ręku ;)
No i ten format kadru... Ech...

8. Tu bym w kwadrat nie ciął, tlyko w poziom. Ucięcie jednego (z dwóch) zawodników w kadrze nie jest zbrodnią, ale obcięcie 100% głównego tematu (czyli 2 na 2) to już nie wygląda dobrze. Moment fajny i ciekawy, ale kadrowanie nie bardzo mi odpowiada.


To moja opinia i traktuj ją trochę z przymróżeniem oka. Niech się inni wypowiedzą i wyciągnij średnią ;)
Pozdro.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: WISŁA-HSV HAMBURG

poniedziałek, 21 lis 2011, 19:25

Ja nie będę się powtarzał bo pewnie w jakiś 90% zgadzam się ze skibkiem;-)
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: WISŁA-HSV HAMBURG

poniedziałek, 21 lis 2011, 19:31

Ja nie będę się powtarzał bo pewnie w jakiś 90% zgadzam się ze skibkiem;-)
To masz ułatwione zadanie! Powiedz tylko te 10% ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: WISŁA-HSV HAMBURG

poniedziałek, 21 lis 2011, 19:54

Ja nie będę się powtarzał bo pewnie w jakiś 90% zgadzam się ze skibkiem;-)
To masz ułatwione zadanie! Powiedz tylko te 10% ;)
1. tak jak skibek napisał ręka która zasłania twarz przeszkadza + ja bym dam trochę więcej lewej strony kosztem prawej
5. ucięta ręka z lewej i wklejona z prawej strony nie przeszkadza tak jak część tego typka w czerwonym, ale oni są znani z tego że lubią być na pierwszym planie (nie zawsze ostrzy) ale jednak to pierwszy plan;) podsumowując moment i perspektywa ok, tylko ten w czerwonym psuje kadr
7. moim zdaniem niepotrzebna w tym secie
Co złego to nie ja...
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości