Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
szymek
Autor tematu
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

sobota, 3 gru 2011, 23:01

Na obydwóch meczach robiłem zdjęcia d300 Skibka, za co serdecznie dziękuję. Wydaje mi się, że za pierwszym razem dużo lepiej mi to wyszło :/

Wisła - Jurand

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek

Wisła - Cimos

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

sobota, 3 gru 2011, 23:35

prawie te same warunki na dwóch meczach (no może na Jurandzie było ciemniej)a WB zupełnie inny, drugi mecz chyba za dużo EV - zdjęcia OK.
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

sobota, 3 gru 2011, 23:39

Wydaje mi się, że za pierwszym razem dużo lepiej mi to wyszło :/
Bardzo dobrze Ci się wydaje, podzielam Twoje zdanie w tej kwestii;-)

Wisła - Jurand
1. Za dużo prawej strony, niepotrzebny ten "zenek" z 4 na plecach
2. Podobają mi się zdjęcia z tej perspektywy, szkoda że nie ułamek sekundy później wtedy piłka byłaby bardziej widoczna. Przy tego typu kadrach często bramkarz chowa się za słupek lub zasłania zawodnika rzucającego. Do tego typu kadrów lepiej ustawić się bliżej narożnika boiska
3. Fajne, podoba mi się;-)
4. Dziwnie oddany rzut przez Chrapka wpływa na + oceniając to zdjęcie, ale... moim zdaniem znowu prawa strona niepotrzebna (nic się tam nie dzieje tylko stoją i patrzą)
5. Super!!! ja też coraz częściej próbuje robić zdjęciach w takich momentach lub w trakcie przepychanki itp "scen". Wcześniej skupiałem się głownie na rzutach i wydaje mi się ze to był błąd z mojej strony. Ciekawiej jak set jest zróżnicowany;-)
Ogólnie zestaw z meczu Wisła - Jurand na duży +, balans bieli też lepszy niż to wcześniej bywało. Widać nikon ci służy :D

Wisła - Cimos
1. Moment ok, ale zdjęcie mnie nie powala. Ja wolę ciaśniejsze kadry (momentami aż za ciasne)
2. Po pierwsze primo za jasno, po 2 primo nie podobają mi się takie zdjęcia. Przyznam się szczerze ze często i gęsto sam takie robię, ale rzadko je wrzucam bo mi nie lezą.
3. Momencik fajny. Piłka nie leci z nieba czy z boku kadru tylko od konkretnego zawodnika + fajnie widać walkę Sypy o przejęcie piłki
4. Chyba znowu ciut za jasno, ale kadr OK
5. Moment dobry, ale dla mnie kolejny raz za szeroko. (to rzecz gustu)

Podsumowując te dwa zestawy, lepiej oceniam 1. Wychodzi na to że dzisiejsze utarczki z ochroną źle wpłynęły na naszą pracę, ja również dziś nie zachwyciłem.
Rozpisałem się jak nigdy, zobaczymy czy skibek poprawi :P
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
eClipser
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

niedziela, 4 gru 2011, 10:37

Podsumowując te dwa zestawy, lepiej oceniam 1. Wychodzi na to że dzisiejsze utarczki z ochroną źle wpłynęły na naszą pracę, ja również dziś nie zachwyciłem.
Rozpisałem się jak nigdy, zobaczymy czy skibek poprawi :P
Możesz rozwinąć o tych utarczkach?
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

niedziela, 4 gru 2011, 11:11

prawie te same warunki na dwóch meczach (no może na Jurandzie było ciemniej)a WB zupełnie inny
Bo WB był inny ;)
Na ustawieniach "polsatowych", czyli program oświetleniowy nr 3 (tzw. meczowy z TV) włączone są wszystkie halogeny i wyłączone są ciepłe świetlówki.
Na ustawieniach "zwykłych", czyli program oświetleniowy nr 2 (tzw. meczowy bez TV) włączone jest 60% halogenów + te nieszczęsne, ciepłe świetlówki po bokach hali, co zmienia bardzo WB.
Są jeszcze ustwienie "oszczędne", czyli program oświetleniowy nr 1 (tzw. sprzątanie/trening), czyli włączone jest 30% halogenów i nie ma świetlówek. Jest ciemno, ale WB jest "polsatowy" ;)

Info dla tych, którzy chcą sobie zrobić (lub zrobiły) profil aparatu (CCP) w warunkach meczowych: Trzeba zrobić dwa profile - "z TV" i "bez TV" i zakładać je przy wołaniu RAW-a w zależności, czy była TV, czy jej nie było (ewentualnie czy były świetlówki, czy nie).

A do zdjęć jeszcze wrócę, boe teraz musze lecieć...
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

niedziela, 4 gru 2011, 11:45

Podsumowując te dwa zestawy, lepiej oceniam 1. Wychodzi na to że dzisiejsze utarczki z ochroną źle wpłynęły na naszą pracę, ja również dziś nie zachwyciłem.
Rozpisałem się jak nigdy, zobaczymy czy skibek poprawi :P
Możesz rozwinąć o tych utarczkach?
Szkoda gadać, ręce opadają na to co wymyśla Pan F. A chłopaki z ochrony za ostro się napinają i grozili niektórym z nas;-) ale Skibek się nie dał
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
eClipser
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

niedziela, 4 gru 2011, 12:20

Podsumowując te dwa zestawy, lepiej oceniam 1. Wychodzi na to że dzisiejsze utarczki z ochroną źle wpłynęły na naszą pracę, ja również dziś nie zachwyciłem.
Rozpisałem się jak nigdy, zobaczymy czy skibek poprawi :P
Możesz rozwinąć o tych utarczkach?
Szkoda gadać, ręce opadają na to co wymyśla Pan F. A chłopaki z ochrony za ostro się napinają i grozili niektórym z nas;-) ale Skibek się nie dał
Czy te chłopaki z ochrony noszą trzy litery na mundurkach ?
 
BeereK

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

poniedziałek, 5 gru 2011, 10:19

cztery.... ORMO
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Cimos Koper i Wisła - Jurand

poniedziałek, 5 gru 2011, 13:44

Focus się to zwie chyba.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości