Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Badminton Hamaramowy

poniedziałek, 23 sty 2012, 22:55

Kilka moich:
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
9.
Obrazek
10.
Obrazek
11.
Obrazek
12.
Obrazek
13.
Obrazek
14.
Obrazek
15.
Obrazek
16.
Obrazek
17.
Obrazek
18.
Obrazek
19.
Obrazek
20.
Obrazek
21.
Obrazek
22.
Obrazek
 
studioflesh

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 11:18

He he - fajne.
Podoba mi się najbardziej 7,16, i 20.
Zdjęcie z trenerem francuzów wygląda tak jakby za chwilę miał walnąć rakietą wielką muchę lecącą z góry :)))
fajna fota.
pzdr
 
Awatar użytkownika
Tragicomic
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 24 kwie 2011, 14:41
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Sikorskiego

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 12:57

16 najbardziej mi się podoba. A seria jako całość chyba najlepiej pasuje do tematu: reportaż ;)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 15:09

Z 3 pokazanych na forum reportaży Twój ma chyba najwięcej wspólnego z jego definicją ;)
Dobra robota.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 17:04

Z 3 pokazanych na forum reportaży Twój ma chyba najwięcej wspólnego z jego definicją ;)
Dobra robota.
Z tego wniosek, ze trzeba zrobić dodatkowy dział: Zdjęcia sportowe ;)
A poza tym to reportaż to nie tylko pokazywanie emocji zawodników, czy trenerów. To nie tylko cykl zróżnicowanych zdjęć z pewnej imprezy. Trzy zdjęcia pokazujące trzech zawodników w identycznych pozach też są reportażem.

Zauważyłem, ze niektórzy od reportażu oczekują następujących ujęć:
1. Wesoły zawodnik (zwycięzca)
2. Smutny zawodnik (przegrany)
3. Trener sam
4. Trener z zawodnikiem
5. Zawodnicy na podium lub z medalem na szyi
6. Szeroki plan hali/stadionu
7. Zbliżenie twarzy zawodnika (np. jak się ubiera, albo pije napój).

Jeżeli te warunki nie będa spełnione to... nie jest to reportaż ;)

Fakt... Powinienem może do działu "Ludzie" wrzucić swoje zdjęcia. Następnym razem tak zrobię (żeby nie zaniżać ich wartości).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
miechu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 17:29

Z tego wniosek, ze trzeba zrobić dodatkowy dział: Zdjęcia sportowe
Popieram wniosek - dobre zdjęcie sportowe, to często 1 kadr.
A w ogóle, to jest coś takiego, jak "reportaż sportowy"? Jakaś naciągana teoria pewnie ;-)

... a o zdjęciach coś jeszcze - "mało sportowe" wg mnie :-)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 17:40

Z tego wniosek, ze trzeba zrobić dodatkowy dział: Zdjęcia sportowe
Popieram wniosek - dobre zdjęcie sportowe, to często 1 kadr.
A w ogóle, to jest coś takiego, jak "reportaż sportowy"? Jakaś naciągana teoria pewnie ;-)

... a o zdjęciach coś jeszcze - "mało sportowe" wg mnie :-)
No jest coś takiego jak "fotorelacja z wydarzenia sportowego" - to chyba o to chodzi.

Zdjęcia małosportowe, ale za to dobre pod względem reporterskim. Jako reportaż - bardzo fajny set (nie ma się co oszukiwać).
Sportu mało, ale jednak trochę go jest ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 21:58

Fakt... Powinienem może do działu "Ludzie" wrzucić swoje zdjęcia. Następnym razem tak zrobię (żeby nie zaniżać ich wartości).
Zamiast tak pisać stwórz po prostu dział Sport. Po co podsycać negatywne emocje. Gdybym Cie nie znał to właśnie tak bym to odebrał. Ja gdybym zrobił zdjęcia sylwet sportowców też bym tu dał, bo nie mam innego działu do tego stworzonego. Moje fotki wrzucałem z myślą o reportaży u sam to nich jestem krytycznie nastawiony. Tzn. nie do samej techniki zdjęć, bo ona w reportażu odgrywa chyba tą mniej istotną rolę, ale do historii opowiedzianej przeze mnie. Nie trzyma się "kupy". Można to było zrobić duużo lepiej.

Co do samej definicji reportażu to wlazłem sobie na Szeroki Kadr. Po przeczytaniu mam następujące refleksje.

Reportaż to pokazanie całokształtu danej imprezy, tak żeby osoba, której nie było w danym miejscu mogła mieć jako takie rozeznanie. Można to mz zrobić na dwa sposoby.

1. Chcieć tylko pokazać odbiorcy to, co się działo w danym miejscu. Bez angażowania emocji (wiadomo, że tak w 100% się nie da ale wiadomo, o co chodzi.) - to ta opcja powiedzmy "obiektywna". Obstawałbym, że fotograf będzie tu starał się wykonać jak najwięcej różnorodnych zdjęć, żeby reportaż był kompletny. Czyli tak jak Skibek napisał: smutny zawodnik przegrany, uśmiechnięty wygrany (to tak mocno upraszczając)
lub
2. Poprzez dobór odpowiednich kadrów starać się wpłynąć na odbiorcę. Nie jest tu naszym celem tylko przekazanie suchych faktów ale przedstawienie jakiejś subiektywnej historii, takiej widziane naszymi oczyma. Mogą to być nawet te 3 zdjęcia ale mające jakiś przekaż. 3 zdjęcia grających w badmintona nie niosą żadnej treści poza pokazaniem swojego warsztatu fotograficznego.

i teraz do czego zmierzam:

Skoro wyniknęła taka potrzeba to może faktycznie stwórzmy dodatkowy dział: SPORT - wrzucalibyśmy do niego zdjęcia sportowców w akcji i dyskutowali czy lotka powinna być zamrożona czy rozmazana, czy tło powinno być bardziej rozmyte czy mniej, czy rozwieszać dodatkowe tła itp. :D
W dziale reportaż byłyby reportaże w sensie takich właśnie historii opowiadanych aparatem.

I na końcu sam sobie napiszę o moich zdjęciach:
Uważam, że słabo mi to wyszło, bo nie mogę się przełamać żeby podchodzić do ludzi z aparatem. Często się pisze i mówi, że dobre zdjęcia to te z ukrycia. Nie peszy się ludzi i zachowują się naturalnie. Ja jednak chciałbym żebym wypracował w sobie takie cechy aby właśnie podchodząc blisko do ludzi, będąc w centrum wydarzeń, robić zdjęcia osób naturalnie się zachowujących - integrować się z uczestnikami wydarzeń. To jest chyba dużo trudniejsze. A z samych zdjęć sportowych to też mam takie sobie kadry. Sporo odrzuciłem, bo albo kadrowo były takie sobie albo nie zawierały dobrze pokazanych emocji - czyli strzeliłem migawką ułamek sekundy za późno.
 
Awatar użytkownika
miechu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:07

Amen i PS ;-)
... bo nie mogę się przełamać żeby podchodzić do ludzi z aparatem. Często się pisze i mówi, że dobre zdjęcia to te z ukrycia. Nie peszy się ludzi i zachowują się naturalnie. Ja jednak chciałbym żebym wypracował w sobie takie cechy aby właśnie podchodząc blisko do ludzi, będąc w centrum wydarzeń, robić zdjęcia osób naturalnie się zachowujących - integrować się z uczestnikami wydarzeń ...
Taki dar ma Pan Janek - wielki szacunek z mojej strony :-)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:15

Zamiast tak pisać stwórz po prostu dział Sport.
Hjehje ;) Gdybym miał taką władzę - to bym zrobił ;)
Po co podsycać negatywne emocje. Gdybym Cie nie znał to właśnie tak bym to odebrał.
E... Jake negatywne emocje? Ja tu żadnych negatywnych emocji nie widzę ;) Nie miałem nic złego na myśli.
Skoro wyniknęła taka potrzeba to może faktycznie stwórzmy dodatkowy dział: SPORT - wrzucalibyśmy do niego zdjęcia sportowców w akcji i dyskutowali czy lotka powinna być zamrożona czy rozmazana, czy tło powinno być bardziej rozmyte czy mniej, czy rozwieszać dodatkowe tła itp. :D
W dziale reportaż byłyby reportaże w sensie takich właśnie historii opowiadanych aparatem.
Jestem bardzo ZA.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:27

To w takim razie prosimy admina o stworzenie działu SPORT.

Aprobo tego reportażowania to fajną rzecz wyczytałem. Że sprzęt nie powinien ograniczać - w sensie zaprzątać głowy na tyle, że nie możemy skupić się na wydarzeniach. Oczywiście każdy o tym wie, ale ja na przykład mam takie myślenie, że jak nie wezmę któregoś szkła to właśnie jego mi będzie potrzeba. W reportażu to bardzo przeszkadza. Jak byłem jakiś czas temu na zdjęciach to miałem, ze sobą plecak i większość czasu myślałem o tym, co zapiąć. Na badmintona wziąłem już tylko body i 3 szkła. Następnym razem zabiorę tylko body i 35mm i będzie i lekko na plecach i w głowie.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:36

Aprobo tego reportażowania to fajną rzecz wyczytałem. Że sprzęt nie powinien ograniczać - w sensie zaprzątać głowy na tyle, że nie możemy skupić się na wydarzeniach. Oczywiście każdy o tym wie, ale ja na przykład mam takie myślenie, że jak nie wezmę któregoś szkła to właśnie jego mi będzie potrzeba. W reportażu to bardzo przeszkadza. Jak byłem jakiś czas temu na zdjęciach to miałem, ze sobą plecak i większość czasu myślałem o tym, co zapiąć. Na badmintona wziąłem już tylko body i 3 szkła. Następnym razem zabiorę tylko body i 35mm i będzie i lekko na plecach i w głowie.
To też prawda. Im więcej szkieł tym dłużej się człowiek zastanawia które będzie odpowiedniejsze. Do tego się chyba z czasem dochodzi i sięga się to torby po to odpowiednie ;) Ja np. już wyczułem, które mi najbardziej odpowiada na piłce ręcznej. ;)

A co do 35tki... To było właśnie klasyczne szkło reporterskie (za czasów kliszy). Dodatkowo ustawiało się właśnie odległość hiperfokalną, żeby nie bawić się w ustawianie ostrości. Operowało się tylko nastawą czasu ekspozycji. Czasem używało się też 24mm (do szerszych planów).
Oczywiście nie mówię o sporcie, tylko o reportażu ulicznym, prasowym ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:37

Cezary kiedyś do wawy na bieg wzial nikona i 85tke ;) jeśli dobrze pamiętam.
Dało radę repo zrobić? :DD dało. Dobrze że to nie był fish ;)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

wtorek, 24 sty 2012, 22:43

Cezary kiedyś do wawy na bieg wzial nikona i 85tke ;) jeśli dobrze pamiętam.
Dało radę repo zrobić? :DD dało. Dobrze że to nie był fish ;)
No ba... A kiedyś (za czasów Zenita) to się wszystko na 58mm robiło ;P
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
BeereK

Re: Badminton Hamaramowy

środa, 25 sty 2012, 08:22

i się robi (od czasu do czasu) ;)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Badminton Hamaramowy

środa, 25 sty 2012, 21:58

Zapraszam więc do nowego działu tematycznego "sport", mam nadzieję że podczas przenoszenia wątków z "reportaż" do "sport" poradzimy sobie z odpowiednią interpretacją zamierzeń autorów ;)
Na przyszłość proszę żeby propozycje dotyczące forum wpisywać tak jak do tej pory w tym miejscu:
viewtopic.php?f=64&t=10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości