Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Tym żyła Ustka [2012]

piątek, 7 wrz 2012, 18:37

Kilka "wakacyjnych" zdjęć :D czekam na poważne opinie, krytyki też się nie boje :D
Wiem że ciut za dużo, ale nie byłem wstanie bardziej ukrócić tego materiału :oops:

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek

16.
Obrazek

17.
Obrazek

18.
Obrazek

19.
Obrazek

20.
Obrazek

21.
Obrazek

22.
Obrazek

23.
Obrazek

24.
Obrazek


A na deser dwa zdjęcia jak "latam" na desce. foto: my wife

25.
Obrazek

26.
Obrazek
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Jack
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1343
Rejestracja: sobota, 20 lut 2010, 23:26
System: Nikon

Re: Tym żyła Ustka [2012]

piątek, 7 wrz 2012, 21:10

12, 13 - fajne
 
BeereK

Re: Tym żyła Ustka [2012]

niedziela, 9 wrz 2012, 18:51

1,2 i bonus żony, reszta nuuuuda paanie :)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

poniedziałek, 10 wrz 2012, 14:23

Baaardzo mi się podoba ten reportaż (fajny "street").
Jak znajdę chwilę to sie bardziej rozpiszę na temat konkretnych zdjęć (bo na prawdę jest o czym pisać).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

poniedziałek, 10 wrz 2012, 20:21

12, 13 - fajne
Dzięki :)
1,2 i bonus żony, reszta nuuuuda paanie :)
Ok, przyjmuję. Tylko zastanawiam się czego oczekujesz po tego typu reportażu?
Baaardzo mi się podoba ten reportaż (fajny "street").
Jak znajdę chwilę to sie bardziej rozpiszę na temat konkretnych zdjęć (bo na prawdę jest o czym pisać).
Miło :D ciekawy jestem Twojej głębszej analizy ;) będę wdzięczny jak znajdziesz kilka minut
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

poniedziałek, 10 wrz 2012, 21:14

idealny set pokazujący miejscowość nadmorską. trafiłeś.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

poniedziałek, 10 wrz 2012, 21:47

Miło :D ciekawy jestem Twojej głębszej analizy ;) będę wdzięczny jak znajdziesz kilka minut
Może nie będę robił dogłębnej analizy każdego zdjęcia, ale postaram się przekazać co mi się rzuciło w oko.

1. Akurat to zdjęcie jakoś niezupełnie mi się widzi. Czegoś brakuje (płetwy rekina?). Może jakbyś ciaśniej skadrował to by nabrało mocy.

2. Na początku mi przeszkadzał jakiś palec, który wszedł w kadr na górze. Dopiero za drugim razem zauważyłem, że to latawiec (czy tam "kajt") i wtedy zdjęcie nabrało sensu w moich oczach. Fajny podział planu, ale ja bym chyba trochę ciemniej to potraktował. Gdybym był aptekarzem, to bym się przyczepił do tego, ze foto leci w lewo 8-) Ale możliwe, że to tylko takie wrażenie.

3. To zdjęcie mnie nie rusza za bardzo. Para trochę za blisko dolnej krawędzi stoi.

4. Typowy "street", ale jak dla mnie trochę za szeroko lub za duża głębia. Jakbyć skupił się na tych trzech osobach, a resztę "ukrył" w rozmytym tle to zdjęcie by mocniej zadziałało.

5. Fajne ujęcie gigantycznych "superbohaterów" i pozostałych bohaterów. Widać kto kim sie interesuje (dziewczynka i "dziewczynki") ;)

6. Trochę bałagan w kadrze, ale już ciaśniej niż na 4-ce (i od razu lepiej). Te wchodzące głowy w kadr bym obciął. Śłońce nie rozpieszczało widzę (kontras dość duży).

7. Tu jest fajnie rozegrany plan. Ostra (olewana przez otoczenie) postać jest tak na prawdę na dalszym planie, a wspomniane otoczenie (przechodzące panie) Ty olałeś umieszczając je poza głębią ostrości. Ciekawy zabieg. Nie wiem, czy celowy, ale ma uzasadnienie).

8. Klasa moment! Szkoda, że ciaśniej tego nie skadrowałeś (np. tylko Neptun i dziewczynka). A powiedz, poważnie się wypierniczyła? Czy wyszła z tego "ogromną ręką"?

9. Szkoda zbyt jasnego tła. Ja bym się jeszcze pobawił suwaczkami na Twoim miejscu. Brakuje czegoś zamykającego z prawej strony :(

10, 11, 12. Te zdjęcia potraktuję jako cykl. Ciekawe zjawisko: goście grają, a wygląda jakby ludzie wstydzili się podejść do kapelusza (dość duży dystans zachowali), tylko jak zwykle dziecko i fotograf sa bez przypału i podeszli bliżej. Ja bym te zdjęcia eksponował właśnie jako tryptyk (zachowałeś też trzy różne perspektywy).

13. Bardzo dobre zdjęcie, ale dziadka w ortalionie (z prawej) bym obciął. Jak ja je rozumiem? Śmierć przychodzi po babcię, a ta daje kosztusze po pysku (i zaraz poprawi z torebki). Wnuczki patrzą i nie mogą wyjść z podziwu. Dobre foto.

14. Niepotrzebne zdjęcie. Nic nie wnosi (temat muzykantów wyczerpałeś we wcześniejszym tryptyku). A poza tym, to grajki trochę za blisko lewej krawędzi są :(

15. To zdjęcie w takie postaci mi się nie podoba. Nie ma na czym się skupić (facet w czarnej koszulce jest w mocnym punkcie, więc przyciąga uwagę, ale nie wiadomo po co). Ja bym wykadrował "rycerza" i "prawiebiałogłowę" (Oczywiście w pionie). Chociaż nie wiem, czy zdjęcie by się wtedy obrobiło ;)

16. No gość się wyróżnia z tłumu ;) Pani z różami dodaje smaczku. Szkoda trochę prawej strony (ja bym ją obciął). A napis na koszulce kolesia próbuję odnieść do tej kwiaciarki, ale nie mam pomysłu. A może należałoby to odnieść do klałna i jego trąbki na rowerku 8-)

17. Tu fajnie zagrały paski dziwczyny z prawej i kratka klałna. Trochę graficznie się zrobiło. Obciąłbym na pewno kobitkę z lewej. Wtedy powstałaby fajna (właśnie graficzna) kompozycja: dziewczynka, kratkowany klałn, wielkie koło, paski pani. Na jakiś plakat by się nadawało.

18. Aż się prosi o wersję cz-b. Fajnie wyszły te poustawiane spray'e na dole.

19. Kurcze, trochę za szeroko, a do tego drugi plan (jegomość w niebieskim polarze) zabił to zdjęcie :( Fajnie by wyszło, bo gość na pierwszym planie patrzy tak z jakąś pogardą, czy niesmakiem na tą syrenkę ;) Szkoda trochę tego bałaganu.

20. Bardzo dobre zdjęcie. "Rybie oko" łądnie pokazało pojedynek "street dancer'ów". Idealny moment. Czego szkoda? Przepalonego nieba, minimalnie za długiego czasu, ciemnych spodni gościa w powietrzu. Reszta jest okej.

21. Nie dawałbym tego zdjęcia. Nic ciekawego nie pokazuje (chyba, że czegoś nie wiemy). No chyba, że czekałeś, aż dzieciak z pizzą zacznie klaskać nad głową :lol:

22. To zdjęcie jest też fajne (odobnie jak zdjęcie nr 20). Niebo - normalka, czasem nie da się nie przepalić i niedoświetlić. Trzeba wybierać. Tu dobrze wybrałeś. Fajny moment (jestem ciekaw ile miałeś ujęć z tej serii) ;)

23. To zdjęcie to chyba mój faworyt (obok zdjęcia z babcią i śmiercią). Fajnie, że zadałeś sobie trud i wyciągnąłeś statyw (czy tam kawałek kamienia), bo warto było. Może ciut niżej bym kadrował, ale niekoniecznie. Widać ruch, ale to jest taki "spacerowy" ruch. Widać, że ludzie się nie spieszą, tylko chodzą dla przyjemności (którą sugeruje ciepły balans bieli na pierwsyzm planie).

24. To zdjęcie też bardzo mi się podoba. Fajnie, cze zaryzykowałeś cz-b. Opłaciło się. Podoba mi się kompozycja. Podoba mi się jeszcze jeden zabieg, który zrobiłeś, a mianowicie, że podpis też jest cz-b. Ta czerwona kreseczka popsułaby zdjęcie ;) Niby niuans, ale bardzo ważny.

A teraz bonusy.
Pytanie podstawowe: Czy to żona kadrowała podczas poczyniania zdjęcia, czy Ty już na kompie? Jeżeli ona, to powiem Ci, że ma dobre oko i powinieneś jej częściej dawać aparat do ręki.
Jeżeli to Ty kadrowałeś w LR/PS, to:
25. Bym dał chyba w pionie jednak i ciaśniej.
26. Może w kwadrat?



Oczywiście to są subiektywne odczucia i ktoś inny może się z tym nie zgodzić. Sorki, ze tylko kilka słów napisałem, ale ostatnio krucho u mnie z czasem :(
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
BeereK

Re: Tym żyła Ustka [2012]

wtorek, 11 wrz 2012, 10:06

12, 13 - fajne
Dzięki :)
1,2 i bonus żony, reszta nuuuuda paanie :)
Ok, przyjmuję. Tylko zastanawiam się czego oczekujesz po tego typu reportażu?
Ja niczego nie oczekuje :) podobają mi się zdjęcia te z deską, a ulica po prostu mnie nudzi :) może przez to, że sam nie robię tego typu zdjęć, bo nie do końca wiem co focić na takiej ulicy; wszystko jest ciekawe a zarazem nic :)
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Tym żyła Ustka [2012]

wtorek, 11 wrz 2012, 13:31

Ogólnie do streeta bym tego nie zaliczył lecz pod albumowe pstryki. Po pierwsze za dużo zdjęć - 10 by wystarczylo w maksie. Ogólny chaos i brak ciekawych zdarzeń na tych fotach. Dużo ludzi stoi plecami, a ci którzy są przodem giną w oddali tak jakbyś bał się podejść. Mała głębia ostrości rozmazuje postaci które stoją tyłem i zajmują większość kadru. Te na desce fajne bo widać ,że wakacje Ci się udały. Reszta szału nie robi. Nuuuda ja pisał beerek.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

wtorek, 11 wrz 2012, 19:02


Może nie będę robił dogłębnej analizy każdego zdjęcia, ale postaram się przekazać co mi się rzuciło w oko.

7. Tu jest fajnie rozegrany plan. Ostra (olewana przez otoczenie) postać jest tak na prawdę na dalszym planie, a wspomniane otoczenie (przechodzące panie) Ty olałeś umieszczając je poza głębią ostrości. Ciekawy zabieg. Nie wiem, czy celowy, ale ma uzasadnienie).

8. Klasa moment! Szkoda, że ciaśniej tego nie skadrowałeś (np. tylko Neptun i dziewczynka). A powiedz, poważnie się wypierniczyła? Czy wyszła z tego "ogromną ręką"?

20. Bardzo dobre zdjęcie. "Rybie oko" łądnie pokazało pojedynek "street dancer'ów". Idealny moment. Czego szkoda? Przepalonego nieba, minimalnie za długiego czasu, ciemnych spodni gościa w powietrzu. Reszta jest okej.

22. To zdjęcie jest też fajne (odobnie jak zdjęcie nr 20). Niebo - normalka, czasem nie da się nie przepalić i niedoświetlić. Trzeba wybierać. Tu dobrze wybrałeś. Fajny moment (jestem ciekaw ile miałeś ujęć z tej serii) ;)

24. To zdjęcie też bardzo mi się podoba. Fajnie, cze zaryzykowałeś cz-b. Opłaciło się. Podoba mi się kompozycja. Podoba mi się jeszcze jeden zabieg, który zrobiłeś, a mianowicie, że podpis też jest cz-b. Ta czerwona kreseczka popsułaby zdjęcie ;) Niby niuans, ale bardzo ważny.

A teraz bonusy.
Pytanie podstawowe: Czy to żona kadrowała podczas poczyniania zdjęcia, czy Ty już na kompie? Jeżeli ona, to powiem Ci, że ma dobre oko i powinieneś jej częściej dawać aparat do ręki.
Jeżeli to Ty kadrowałeś w LR/PS, to:
25. Bym dał chyba w pionie jednak i ciaśniej.
26. Może w kwadrat?

Oczywiście to są subiektywne odczucia i ktoś inny może się z tym nie zgodzić. Sorki, ze tylko kilka słów napisałem, ale ostatnio krucho u mnie z czasem :(
Dzięki za tych "kilka" słow ;)

7. Celowy, temat był przemyślany ;)
8. Leżała, ale nic jej się nie stało
20,22. Tu miałem więcej "szczęścia niż rozumu";-p niestety Canon nie ma interwału, a ja nie posiadam wężyka spustowego. Samowyzwalacz na 10 sekund statyw z aparatem na max-a do góry i oczekiwanie czy strzeli w dobrym momencie. UDAŁO SIĘ;-) 20 - jedno zdjęcia, 22 - trzy zdjęcia
24. Szczerze przyznam że zabieg z napisem był przypadkowy :D

Bonus ja kadrowałem, zdjęcia żony nie wyglądały tak "kolorowo" :P
25. Mam kilka w pionie i kilka w poziomie, drogą losowania wybrałem akurat to zdjęcie na forum:-)
26. Nigdy nie próbowałem i szczerze nie jestem przekonany do kwadratu

Ogólnie do streeta bym tego nie zaliczył lecz pod albumowe pstryki. Po pierwsze za dużo zdjęć - 10 by wystarczylo w maksie. Ogólny chaos i brak ciekawych zdarzeń na tych fotach. Dużo ludzi stoi plecami, a ci którzy są przodem giną w oddali tak jakbyś bał się podejść. Mała głębia ostrości rozmazuje postaci które stoją tyłem i zajmują większość kadru. Te na desce fajne bo widać ,że wakacje Ci się udały. Reszta szału nie robi. Nuuuda ja pisał beerek.
Ok. Odnośnie chaosu o którym wspomniałeś, tak właśnie wygląda nadmorska miejscowość w sezonie wakacyjnym ;) Większość zdjęć była robiona 70-200 z oddali - celowo. Taka była moja koncepcja - nie chciałem sztucznych min, dziwnych uników, krzywych spojrzeń przechodniów. Postawiłem na naturalność, której na pewno by nie było gdybym stał pół metra od centrum zdarzenia.
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Tym żyła Ustka [2012]

wtorek, 11 wrz 2012, 19:49

Do strita najlepiej szeroko np. 24 mm i mała dziura rzędu 5.6 Z lufą 200mm to raczej ukryta kamera niż strit.
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

wtorek, 11 wrz 2012, 23:03

12 mnie urzekła - tylko mała istotka może podejść tak blisko do kapelusza i nic nie wrzucić ;)

Wybrałbym z 6-8 zdjęć maks.

PS. co to za miasto?
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

środa, 12 wrz 2012, 06:15

sleeep spójrz na tytuł ;)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Tym żyła Ustka [2012]

środa, 12 wrz 2012, 20:16

sleeep spójrz na tytuł ;)
tak tak już doczytałem :roll:
z życia płocka
__________________________________________________

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości