Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
eClipser
Autor tematu
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Miasto Żyje...

czwartek, 31 paź 2013, 21:46

Z wczoraj

01. Obrazek

02. Obrazek

03. Obrazek

04. Obrazek

05. Obrazek

06. Obrazek

07. Obrazek

08. Obrazek

09. Obrazek

10. Obrazek

11. Obrazek

12. Obrazek

13. Obrazek

14. Obrazek

15. Obrazek

Cały fotoreportaż: http://tinyurl.com/pdp8pdn
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 02:15

wytłumacz mi ten reportaż...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
eClipser
Autor tematu
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 10:53

Służę uprzejmię.
Szłem ulicom, wiater wiał, kwiaty pachły, ona mnie odepchła, więc wziełem zorkę pieńć i zrobiłem kilka zdjeńć.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 11:35

dziękuję za wyjasnienie, nie mam pytań
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 15:29

zdjęcia fajne aczkolwiek temat zupełnie nie pasujący do repo
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 19:35

kadry całkiem, ale ni cholery nie łączą mi się w reportaż jeden... ot zbiór kadrów pod roboczym tytułem "miasto żyje"
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
eve
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 738
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2012, 20:49
System: Nikon
Lokalizacja: Płock

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 22:20

3,6 i 9 mi się podobają :)
„Fotografia jest jak magia pozwalająca zatrzymać nam cudowne chwile…"
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

piątek, 1 lis 2013, 23:10

Świetna tonacja zdjęć.
Nie patrzę na tytuł i podobają mi się te prace.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
Ewka
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1951
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2009, 00:08
System: Nikon

Re: Miasto Żyje...

sobota, 2 lis 2013, 15:34

Nostalgiczne, obróbka też fajna. Oooo, lubię takie zdjęcia, bardzo lubię.
Powiedz mi swój ulubiony dowcip, a ja ci powiem, z czego masz się leczyć.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści...
 
Awatar użytkownika
karbis
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 17:55
System: Pentax

Re: Miasto Żyje...

sobota, 2 lis 2013, 15:58

zdjęcie nr 8 - moim zdaniem najlepsze. tonacja i obróbka również dopasowane 100%.
tytuł nie do tego reportażu i kilka zdjęć nie komponuje się kompletnie z resztą. całość generalnie bardzo fajna.
 
Awatar użytkownika
eClipser
Autor tematu
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: Miasto Żyje...

niedziela, 3 lis 2013, 15:55

zdjęcie nr 8 - moim zdaniem najlepsze. tonacja i obróbka również dopasowane 100%.
tytuł nie do tego reportażu i kilka zdjęć nie komponuje się kompletnie z resztą. całość generalnie bardzo fajna.
Dziękuję za wszelkie opinie.

Tytuł odnosi się w zasadzie do całości reportażu, który podlinkowałem na końcu. Odżywająca raz w roku nekropolia jako parafraza znanego ratuszowego hasła.
Natomiast sam powyższy set jest faktycznie z trochę z innego klucza. Ale dla kogoś, kto orientuje się dobrze w topografii tego cmentarza, raczej do rozszyfrowania. Ostatnia fotka nie pasuje do klucza.
A wszystko przez to, że spacerowałem akurat z harcerzami, którzy uwielbiają podchody ;)

Cały fotoreportaż: http://tinyurl.com/pdp8pdn
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

niedziela, 3 lis 2013, 16:09

Tytuł jak tytuł, każdy z nas miałby inny pomysł. Zdjęcia jak dla mnie naprawdę bardzo dobre!
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

poniedziałek, 4 lis 2013, 08:42

Poprzednio nie załadowały mi się wszystkie zdjęcia.. mój błąd. Teraz całość się fajnie układa... dobre kadry, fajna obróbka.
Sorki.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
EwaN
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 405
Rejestracja: wtorek, 30 kwie 2013, 22:31
System: Sony

Re: Miasto Żyje...

piątek, 8 lis 2013, 22:51

spójne i na temat...
interesujące!
 
Awatar użytkownika
jacol_x
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 07:45
System: Canon
Lokalizacja: Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Miasto Żyje...

poniedziałek, 18 lis 2013, 17:29

Wydaje mi się, że koleżanki i koledzy tutaj chyba dość, przepraszam, mylnie interpretują treść tego
co widzieli, bo jeżeli... Jeżeli ktoś u nas w tej chwili, na bieżąco, w konkretnych bardzo
okolicznościach, jak teraz żyjemy prawda wszyscy w końcu tutaj gdzieś, i ktoś nagle pokazuje, że
miasto żyje, że są konkretne cele, w czasach kiedy dookoła brak celu , nuda, nic się nie dzieje,
gdzie człowiek człowiekowi wilkiem ( sorry Jacek W. ), gdzie ciągle... gdzie ciągle ludzie czują się
samotni i nagle ktoś pokazuje, że miasto żyje. Jeżeli ten ktoś w ten sposób fotografuje, panie i
panowie, no to przecież ... to przecież... to on nie fotografuje tego serio po prostu. Na tym polega
problem przecież. I to należy zrozumieć. I tutaj wydaje mi się, że koleżanki i koledzy po prostu
mylnie interpretują. On po prostu pokazuje żartobliwie, ironicznie, ze stosunkiem jakimś takim
żartobliwym do tematu i do samego siebie, że on w ten sposób fotografuje. I w związku z tym
twierdzę, że nie jest to reportaż smutny, pesymistyczny, że chwyta, ale że taki jest łzawy, to nie jest
łzawy reportaż tylko ja twierdzę, że jest to reportaż optymistyczny, żartobliwy, wesoły z akcentami
humorystycznymi. W sumie uważam, że potrzeba nam jest zdrowych, wesołych, optymistycznych
fotografii właśnie takich... Nawet czasami żartobliwie-ironicznych. No i ja bym się z nim raczej... I w
ten sposób bym go interpretował panowie. Raczej.

Dla mnie to z rowerkiem najlepsze.
 
Awatar użytkownika
EwaN
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 405
Rejestracja: wtorek, 30 kwie 2013, 22:31
System: Sony

Re: Miasto Żyje...

poniedziałek, 18 lis 2013, 20:15

[quote="jacol_x"]Wydaje mi się, że koleżanki i koledzy tutaj chyba dość, przepraszam, mylnie interpretują treść tego
co widzieli, bo jeżeli... Jeżeli ktoś u nas w tej chwili, na bieżąco, w konkretnych bardzo
okolicznościach, jak teraz żyjemy prawda wszyscy w końcu tutaj gdzieś, i ktoś nagle pokazuje, że
miasto żyje, że są konkretne cele, w czasach kiedy dookoła brak celu , nuda, nic się nie dzieje,
gdzie człowiek człowiekowi wilkiem ( sorry Jacek W. ), gdzie ciągle... gdzie ciągle ludzie czują się
samotni i nagle ktoś pokazuje, że miasto żyje. Jeżeli ten ktoś w ten sposób fotografuje, panie i
panowie, no to przecież ... to przecież... to on nie fotografuje tego serio po prostu. Na tym polega
problem przecież. I to należy zrozumieć. I tutaj wydaje mi się, że koleżanki i koledzy po prostu
mylnie interpretują. On po prostu pokazuje żartobliwie, ironicznie, ze stosunkiem jakimś takim
żartobliwym do tematu i do samego siebie, że on w ten sposób fotografuje. I w związku z tym
twierdzę, że nie jest to reportaż smutny, pesymistyczny, że chwyta, ale że taki jest łzawy, to nie jest
łzawy reportaż tylko ja twierdzę, że jest to reportaż optymistyczny, żartobliwy, wesoły z akcentami
humorystycznymi. W sumie uważam, że potrzeba nam jest zdrowych, wesołych, optymistycznych
fotografii właśnie takich... Nawet czasami żartobliwie-ironicznych. No i ja bym się z nim raczej... I w
ten sposób bym go interpretował panowie. Raczej.


...według mnie powyższa wypowiedź jest - delikatnie mówiąc - niepotrzebnie zawikłana.... maniera powtarzania zwrotów - gdzie ciągle, gdzie ciągle, to przecież, to przecież... etc...- jest zbędna...
nie zauważyłam, by ktoś interpretował omawiane fotki jako łzawe czy smutne...
pozdrowienia z Baden-Baden

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości