Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Kolejny gniot

sobota, 18 lip 2009, 22:33

Tytuł taki, żeby komentujący niewysilający się nie czuli się zażenowani ... ;-)
Generalnie z dedykacją dla nienawidzących przepałów, odstępstw od złotych zasad i kolorystyki innej niż Adobe narzuca...

Obrazek
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
mark
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 939
Rejestracja: środa, 10 cze 2009, 20:35
System: Nikon
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny gniot

sobota, 18 lip 2009, 22:48

Prowokujesz i dajesz przyzwolenie wiadomej osobie do kłótni :?: nie nie raczej do konstruktywnej krytyki :|
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 04:37

on nie prowokuje .. on myśli że robi świetne zdjecia i nagle sie ochy i achy odezwa .. i seamoon w końcu sie zamknie. Adobe nic nie narzuca.., po drugie skąd możesz wiedziec.. jak nie używasz bo nie masz.. Przy tym zdjeciu nic niestety już sie nie da zrobić bo ciasno z lewej jak i z prawej..Wrzuć na NK ..niedzielnym pstrykaczom moze sie podobać bo dość klarowna jakość i "artystyczne" kolory..
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 07:24

on nie prowokuje .. on myśli że robi świetne zdjecia i nagle sie ochy i achy odezwa .. i seamoon w końcu sie zamknie.
Ależ skąd! Wiem, że jestem fotograficznie nikim i wciąż czekam na konstruktywną, logiczną i sensowną krytykę od seamoona - fotograficznego mistrza. Niestety łaska nie spływa, wciąż tylko jakiś bulgot... :)
Adobe nic nie narzuca.., po drugie skąd możesz wiedziec.. jak nie używasz bo nie masz..
Skąd domniemanie, że nie mam? Adobe trochę narzuca, czy tego chcesz czy nie :)
Przy tym zdjeciu nic niestety już sie nie da zrobić bo ciasno z lewej jak i z prawej..
No bo co robić, przecież myśli się przed naciśnięciem spustu, nie przed komputerem.
Wrzuć na NK ..niedzielnym pstrykaczom moze sie podobać bo dość klarowna jakość i "artystyczne" kolory..
Nie mam osobistego konta na NK, więc się nikomu nic nie spodoba... i tak by się przecież nie spodobało :)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 09:19

Dobre, aczkolwiek zastanowił bym się czy na tyle INNE od jednego wcześniejszego żeby dawać je w nowym poście ;)
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 12:10

Fajne kolorki tej łódeczki. Chociaż mogłeś dac więcej kadru przy dole. Zauważ ,że cień łódki tej pierwszej jest ucięty.Ja bym chciał zobaczyc łódkę i jej pełny cień na wodzie. Tyle czepialstwa z mej strony :P
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 16:08

Skoro tyle bajdurzysz o kadrach, to dlaczego robisz podstawowy błąd z podziałem kadru.
Reszta mojej opinii pokrywa się z 2xcezarym i tomderm
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 18:43

Skoro tyle bajdurzysz o kadrach, to dlaczego robisz podstawowy błąd z podziałem kadru.
Czyli jaki? Z przyjemnością posłucham JAKI to błąd i DLACZEGO jest to błąd, oraz DLACZEGO jest to błąd w tym konkretnym przypadku..
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 18:44

Dobre, aczkolwiek zastanowił bym się czy na tyle INNE od jednego wcześniejszego żeby dawać je w nowym poście ;)
W starym poście mam zablokowaną już edycję... ;-)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 20:19

Skoro tyle bajdurzysz o kadrach, to dlaczego robisz podstawowy błąd z podziałem kadru.
Czyli jaki? Z przyjemnością posłucham JAKI to błąd i DLACZEGO jest to błąd, oraz DLACZEGO jest to błąd w tym konkretnym przypadku..
Linia brzegowa dzieli kadr na pół, co jest błędem kadrowania. Jest coś takiego jak złoty podział Obrazek
W tym konkretnym przypadku lepiej by było pokazać mniej nieba, a więcej dołu czyli łódki razem z ich odbiciami w wodzie.
Niebo nie było na tyle interesujące by je pokazywać w takiej ilości.

Dziękuję za uwagę ;)
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 20:22

Dajmy sobie spokój z zasadami tego typu :)
Moim zdaniem tego typu zasady (często/czasami) są po to żeby je łamać-O ;)
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 20:26

Dajmy sobie spokój z zasadami tego typu :)
Moim zdaniem tego typu zasady (często/czasami) są po to żeby je łamać-O ;)
Sam to często robię :)
Czyli uważasz, ze w tym przypadku warto było złamać tą zasadę??
Bo ja akurat tu tego nie popieram.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 21:01

Skoro tyle bajdurzysz o kadrach, to dlaczego robisz podstawowy błąd z podziałem kadru.
Czyli jaki? Z przyjemnością posłucham JAKI to błąd i DLACZEGO jest to błąd, oraz DLACZEGO jest to błąd w tym konkretnym przypadku..
Linia brzegowa dzieli kadr na pół, co jest błędem kadrowania. Jest coś takiego jak złoty podział Obrazek
Ojej. Wiadomo od lat, że fifty-fifty to dobra reguła. W konkretnych przypadkach oczywiście. Dodatkowo piszesz o boskiej regule, a pokazujesz zasadę trójpodziału. Rozumiem, każdemu zdarza się z rozpędu pomylić, bo przecież wszyscy wiemy, że złoty podział i trójpodział to dwie zupełnie inne rzeczy... ;-)

Wracając do meritum - napisałeś jaki to błąd. To odpowiedź na jedno z moich pytań. Pozostaje jeszcze uzasadnić DLACZEGO jest to błędem i DLACZEGO jest to błędem w tym przypadku. Potem pogadamy o (nie)interesującym niebie, jeśli zechcesz :)

PS Dziękuję za uwagę ;)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 21:31

Jak to zwał tak to zwał, "Zasada trójpodziału zwana jest również złotym podziałem. To podstawa zasada, z którą każdy fotograf powinien się zapoznać. Kadr możemy podzielić liniami na trzy równe części w pionie i poziomie. Coś w stylu puzzli z sześciu części. Gdy podzielimy tak kadr, powstaną na przecięciach linii 4 punkty, które są mocnymi punktami obrazu. W tych punktach warto umieszczać nasz główny obiekt - ponieważ najpierw tam kierujemy wzrok." Zaczerpnięte z http://fotoblogia.pl/2008/05/06/zasady- ... y-podzial/
A w rzeczywistości tep podziały wyglądają troszgę inaczej (różnią się nieznacznie od siebie) http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_ko ... ialu/id/60
Pozostaje jeszcze uzasadnić DLACZEGO jest to błędem i DLACZEGO jest to błędem w tym przypadku.
To była odpowiedź --> W tym konkretnym przypadku lepiej by było pokazać mniej nieba, a więcej dołu czyli łódki razem z ich odbiciami w wodzie.

Błędem jest dlatego, że nie było podstaw by łamać zasady.
Błędem w tym przypadku, ponieważ obciąłeś interesujące odbicia łódek.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 21:40

Jak to zwał tak to zwał, "Zasada trójpodziału zwana jest również złotym podziałem.
Ten, kto to napisał powinien wrócić dwie klasy w dół, albo coś. Złoty podział, zwany też harmonicznym czy boskim, to coś zupełnie innego niż złoty podział. Proszę, doczytaj.
A w rzeczywistości tep podziały wyglądają troszgę inaczej (różnią się nieznacznie od siebie) http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_ko ... ialu/id/60
O, widzę, że doczytałeś. I teraz patrząc na te rysunki powiedz, jak jednocześnie zrobić zdjęcie zgodne ze złotym podziałem i z trójpodziałem? :) No, chyba, że wszystko uprościmy. Ale wtedy 1/3 z dużym przybliżeniem da 1/2, czyli podział kadru na 2 ;-)
To była odpowiedź --> W tym konkretnym przypadku lepiej by było pokazać mniej nieba, a więcej dołu czyli łódki razem z ich odbiciami w wodzie.
Błędem jest dlatego, że nie było podstaw by łamać zasady.
Błędem w tym przypadku, ponieważ obciąłeś interesujące odbicia łódek.
Drugie jeszcze od biedy przyjmuję, jako Twoje zdanie. Pierwszego nie, bo jest to swoiste idem per idem.
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Kolejny gniot

niedziela, 19 lip 2009, 21:52

Powiem tak Ty masz swoje racje, ja mam swoje, Ty bronisz swojego i rób to dalej tkwij w swojej wierze, że jest OK, ale wg mnie nie jest.
Jak dla mnie EOT, bo się coraz większy syf zaczyna robić na tym forum, a to mi się też przestaje podobać.

Pozdrowerek. OVER
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości