Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Elisse
Autor tematu
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 8 kwie 2011, 10:52
System: Panasonic
Lokalizacja: Skarbiec Mazowsza;-)

W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 07:42

Wrześniowe Popołudnie przepełnione z jednej strony dynamicznie, płynnie przechodzącymi majestatycznymi Obłokami, z drugiej zaś muśnięte emanującymi promykami z Najjaśniejszej Gwiazdy...
Władysławowo 2010:-)

Obrazek

Pozdrawiam w tle Morskiego Wytchnienia:-)
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 07:51

ok
 
Awatar użytkownika
mark
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 939
Rejestracja: środa, 10 cze 2009, 20:35
System: Nikon
Lokalizacja: Płock

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 08:45

mnie się najlepiej wstęp podoba aż się rozmarzyłem :)
chyba dobrze widzę, że leci w prawo :?:
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 08:50

mnie się najlepiej wstęp podoba aż się rozmarzyłem :)
Elisse - następną relacje pleneru Ty piszesz :lol:
 
Awatar użytkownika
Elisse
Autor tematu
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 8 kwie 2011, 10:52
System: Panasonic
Lokalizacja: Skarbiec Mazowsza;-)

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:12

Zgoda!

... Jeśli dostanę Zaproszenie na Plener:-)
 
Awatar użytkownika
mark
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 939
Rejestracja: środa, 10 cze 2009, 20:35
System: Nikon
Lokalizacja: Płock

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:17

tu nikt nikomu zaproszeń nie wysyła, jest info na forum i tyle kto chętny ten zalicza plenerek:D
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:21

Zgoda! ... Jeśli dostanę Zaproszenie na Plener:-)
Każdy ma - w drugi piątek miesiąca zawsze się spotykamy - bywa ze przed spotkaniem organizujemy wspólny plener
Ponadto jeśli tylko ktoś ma ochotę popstrykać w towarzystwie lub wyjeżdża gdzieś pofocic to informuje o tym aby każdy miał szanse się przyłączyć.
Ostatnio zmieniony środa, 15 cze 2011, 09:24 przez vitkov, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:23

No kontrast jest... ;)
Podoba mi się malarskość tgo zdjęcia, a konkretnie gra kolorów i faktura. Jest ładnie oddzielone niebo, woda i piasek.
Na piasku fajnie światło zagrało.
Minus za to, że zdjęcie leci w prawo (jak Mark zauważył).
Plus za ptaka na piasku. Bez niego zdjęcie mogłoby być zbyt nudne. Zawsze musi być jakiś taki akcencik na landszafcikach ;)

A podpis... No już lepiej, ale ja bym nie dawał w tym miejscu i nie taki duży ;) Jest tam ładny prawie jednolity granacik i pewnie to Cię skłoniło na umieszczenie tam podpisu (zamiast np. na piasku) ;)
Podpis za bardzo gra pierwsze skrzypce...
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Elisse
Autor tematu
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 8 kwie 2011, 10:52
System: Panasonic
Lokalizacja: Skarbiec Mazowsza;-)

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:27

tu nikt nikomu zaproszeń nie wysyła, jest info na forum i tyle kto chętny ten zalicza plenerek:D
Sprawa jasna i klarowna;-)
 
Awatar użytkownika
Elisse
Autor tematu
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 8 kwie 2011, 10:52
System: Panasonic
Lokalizacja: Skarbiec Mazowsza;-)

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 09:38

No kontrast jest... ;)
Podoba mi się malarskość tgo zdjęcia, a konkretnie gra kolorów i faktura. Jest ładnie oddzielone niebo, woda i piasek.
Na piasku fajnie światło zagrało.
Minus za to, że zdjęcie leci w prawo (jak Mark zauważył).
Plus za ptaka na piasku. Bez niego zdjęcie mogłoby być zbyt nudne. Zawsze musi być jakiś taki akcencik na landszafcikach ;)

A podpis... No już lepiej, ale ja bym nie dawał w tym miejscu i nie taki duży ;) Jest tam ładny prawie jednolity granacik i pewnie to Cię skłoniło na umieszczenie tam podpisu (zamiast np. na piasku) ;)
Podpis za bardzo gra pierwsze skrzypce...
Dziękuję za przydatne sugestie :) Tendencja jest factico "prawicowa" i "wzmagana dodatkowo przez dynamizn Obłoków" ;)
Co do granatu, to tak jak trafnie zauważyłeś, On mnie zachęcił ;) Postaram się jeszcze zmniejszyć Czcionkę ;)
Sugerujesz, iż lepiej byłoby jednak umieszczać podpis na dole? i ewentualnie odpowiednio dobierać Jego kolorystykę do określonej Fotografii?
 
Awatar użytkownika
Maszakrator
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 16 paź 2010, 09:21
System: Hewlett-Packard
Lokalizacja: Płock/Giżycko
Kontaktowanie:

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 10:56

Sugerujesz, iż lepiej byłoby jednak umieszczać podpis na dole? i ewentualnie odpowiednio dobierać Jego kolorystykę do określonej Fotografii?
Ja bym sugerował zwiększyć jego transparentność, ażeby tak się nie odcinał tak od zdjęcia. O ile musi on być, bo ja akurat nie widzę zastosowania podpisów przy zamieszczaniu zdjęć na tego typu forum (poza reklamującymi swoją stronę).
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: W Krainie Kontrastów...

środa, 15 cze 2011, 13:47

Sugerujesz, iż lepiej byłoby jednak umieszczać podpis na dole? i ewentualnie odpowiednio dobierać Jego kolorystykę do określonej Fotografii?
Ja bym sugerował zwiększyć jego transparentność, ażeby tak się nie odcinał tak od zdjęcia. O ile musi on być, bo ja akurat nie widzę zastosowania podpisów przy zamieszczaniu zdjęć na tego typu forum (poza reklamującymi swoją stronę).
Warto umieszczać podpis, bo zdjęcie niepodpisane jest "niczyje" (nie jest, ale niektórzy myślą, że jest) i często jest brane bezprawnie i wykorzystywane np. komercyjnie. Zdjęcie można podpisać w metadanych pliku, ale nie jest to już tak proste jak dodanie podpisu na samum zdjęciu.
Co do miejsca, to zazwyczaj umieszcza się na dole, bo to jest "podpis", a nie "nadpis" ;) czyli jest czymś dodanym na koniec i najmniej ważnym na zdjęciu. Gdy jest na górze (i to jeszcze z lewej strony) to zaczynamu oglądać prace właśnie od tegoż podpisu.
Co do koloru to zazwyczaj jest biały lub czarny, żeby nie wywierał wpływu na ogólne odczucie samego zdjęcia. No i jego przezroczystość... Warto, żeby jakaś była (np. 50%), bo wtedy tak się nie rzuca w oczy ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Elisse
Autor tematu
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 8 kwie 2011, 10:52
System: Panasonic
Lokalizacja: Skarbiec Mazowsza;-)

Re: W Krainie Kontrastów...

czwartek, 16 cze 2011, 10:50

Warto umieszczać podpis, bo zdjęcie niepodpisane jest "niczyje" (nie jest, ale niektórzy myślą, że jest) i często jest brane bezprawnie i wykorzystywane np. komercyjnie. Zdjęcie można podpisać w metadanych pliku, ale nie jest to już tak proste jak dodanie podpisu na samum zdjęciu.
Co do miejsca, to zazwyczaj umieszcza się na dole, bo to jest "podpis", a nie "nadpis" ;) czyli jest czymś dodanym na koniec i najmniej ważnym na zdjęciu. Gdy jest na górze (i to jeszcze z lewej strony) to zaczynamu oglądać prace właśnie od tegoż podpisu.
Co do koloru to zazwyczaj jest biały lub czarny, żeby nie wywierał wpływu na ogólne odczucie samego zdjęcia. No i jego przezroczystość... Warto, żeby jakaś była (np. 50%), bo wtedy tak się nie rzuca w oczy ;)
Co do samej interpretacji podpisu, jak i nadpisu - zgadzam się bezapelacyjnie ;)
Grazie za Rady Skibek:-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości