Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
miechu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Re: Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:28

Lubie patrzeć jak artyści i mistrzowie się obrażają :) Czekam aż jeszcze jeden artysta co mnie kocha da upust swej frustracji i miłości do bliźniego :)
A ja, jako że nie czuję się ani jednym ani drugim się nie obrażam, a lubię traktować poważnie krytykę swoich zdjęć przez pryzmat warsztatu i dorobku osoby krytykującej. Chętnie wtedy się uczę i pytam.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Re: Re: Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:33

Lubie patrzeć jak artyści i mistrzowie się obrażają :) Czekam aż jeszcze jeden artysta co mnie kocha da upust swej frustracji i miłości do bliźniego :)
A ja, jako że nie czuję się ani jednym ani drugim się nie obrażam, a lubię traktować poważnie krytykę swoich zdjęć przez pryzmat warsztatu i dorobku osoby krytykującej. Chętnie wtedy się uczę i pytam.
no właśnie pokazałeś to pare postów wyżej :) rozumiem że nie jestem godzien krytykować swoich prac :)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:37

Albo mi się wydaje, albo znowu się zaczyna dyskusja na innym torze ;)

Żeby już kompletnie nie było OT, to napiszę, że mnie osobiście się podoba ten obrazek. Jest złudzenie jakby całość leciała w lewo, ale to pewnie tylko złudzenie, więc proszę tego nie protokołować ;)
(chociaż odblaski słońca wydają się nie być pionowe) ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:39

Mi też się podoba. Ładnie zamknąłeś kadr z prawej strony, uroku dodały łódki po prawej. To takie fajne klasyczne ujęcie - podoba się.
Pozdrawiam.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:42

skibek kiedyś pokazałeś takie zdjęcie z soczewki. było prosto a wrażenie że leci w bok .
 
Awatar użytkownika
miechu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:47

no właśnie pokazałeś to pare postów wyżej :) rozumiem że nie jestem godzien krytykować swoich prac :)
A swoje krytykuj do woli :-)

Inne zresztą też - po to jest to forum - żeby spędzać tu czas - lubisz sobie popisać to pisz - tylko nie próbuj oceniać mnie, bo mnie nie znasz. Oceniaj raczej zdjęcia - jak umiesz. Jak nie umiesz - to też oceniaj - Tylko wiesz - raczej pisz coś sensownego, jeżeli chcesz sensownych odpowiedzi i poważnego traktowania :-)
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 09:56

a gdzie w regulaminie jest napisane że musze cię znać żeby twoje zdjęcia krytykować? napisałem że lepiej pokazać kilka dobrych zdjęć niż kilkanaście słabych i widocznie to ciebie zabolało. ogólnie nawet w miare robisz zdjęcia ale te co pokazałeś ostatnio były po prostu nie za ciekawe.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 10:02

skibek kiedyś pokazałeś takie zdjęcie z soczewki. było prosto a wrażenie że leci w bok .
No, no... To (chyba) nie było moje zdjęcie i (chyba) nie ja je pokazałem, ale pamiętam je. Chyba ten sam "efekt" tu wystąpił ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 10:08

ano z nasza wisłą to tak jest ze cięzko ustawic poziom bo nima do czego - jak s pionowe linie to git, są najlepsze pod warunkiem ze sa w centrum kadru (dystorsja)
Tu mamy odbicia swiatła na których mozna sie wzorowac ale nie sa to zbyt długie linie by idealnie trafić

Niektórzy błędnie prostują do brzegu rzeki gdy mamy perspektywę skośną inni do mostu który przecież jest nachylony - no lekko nie ma - przy braku punktów odniesienia trudno dyskutować bo wzrok może nas oszukać i nie ma co szukać dziury w całym
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 10:23

ano z nasza wisłą to tak jest ze cięzko ustawic poziom bo nima do czego - jak s pionowe linie to git, są najlepsze pod warunkiem ze sa w centrum kadru (dystorsja)
Tu mamy odbicia swiatła na których mozna sie wzorowac ale nie sa to zbyt długie linie by idealnie trafić

Niektórzy błędnie prostują do brzegu rzeki gdy mamy perspektywę skośną inni do mostu który przecież jest nachylony - no lekko nie ma - przy braku punktów odniesienia trudno dyskutować bo wzrok może nas oszukać i nie ma co szukać dziury w całym
A może by ta poziomica w aparacie/statywie? ;)
Wtedy nikt nam nie wmówi, że białe jest białe...
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 16:19

Albo mi się wydaje, albo znowu się zaczyna dyskusja na innym torze ;)
pokaż temat gdzie pisze Franz i dyskusja nie schodzi z main topicu :)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 17:11

Albo mi się wydaje, albo znowu się zaczyna dyskusja na innym torze ;)
pokaż temat gdzie pisze Franz i dyskusja nie schodzi z main topicu :)
Freestyle ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 17:30

Albo mi się wydaje, albo znowu się zaczyna dyskusja na innym torze ;)
pokaż temat gdzie pisze Franz i dyskusja nie schodzi z main topicu :)
Freestyle ;)
1:0 dla Skibka :)
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 18:14

pokaż temat gdzie pisze Franz i dyskusja nie schodzi z main topicu :)
Sama nie schodzi - czytaj wszystkie posty ,a nie tylko moje. Ja sam do siebie nie piszę.
Jak jesteś taki "mundry" to napisz coś z sensem na temat zdjęcia ,a nie pitolisz farmazony i to jeszcze nie po naszemu.
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 18:43

mówisz i masz :)

klasyczny ładny kadr poza ramką i jakimś dziwnym wyglądem 1 łodki zastrzeżeń brak :)
 
Awatar użytkownika
miechu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Molo

wtorek, 4 paź 2011, 18:47

a gdzie w regulaminie jest napisane że musze cię znać żeby twoje zdjęcia krytykować? napisałem że lepiej pokazać kilka dobrych zdjęć niż kilkanaście słabych i widocznie to ciebie zabolało. ogólnie nawet w miare robisz zdjęcia ale te co pokazałeś ostatnio były po prostu nie za ciekawe.
Tylko przypomnę, że piszemy w wątku pod Twoim zdjęciem :-) więc dlaczego ma mnie coś boleć?
Ja papieru ściernego nie używam :-)
A co do zdjęcia to łatwo dałeś się sprowokować - czemu Ci się skojarzyło z kupą a nie z rzeką? Wszak na zdjęciu Wisła jest :-)
Fota intrygująca jest przez złudzenie tej pozornej krzywizny horyzontu. Poza tym szału nie ma ale poprawnie - przyjemna dla oka :-) To tak, żeby wrócić do "koryta" wątku.
No i czekam na odpowiedź, bo zawsze ostatnie zdanie w tych bezsensownych (aczkolwiek zawsze cieszących się dużą oglądalnością) dyskusjach musi należeć do Ciebie.
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości