Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Bylo
Autor tematu
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:02
System: Canon

Maskonury i głuptaki.

środa, 4 wrz 2013, 21:34

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) Dawno się nie odzywałem, ale zaglądałem systematycznie i mam nadzieję, że się czegoś nauczyłem :mrgreen:
Chciałem zatem poprosić o komentarze do fotek, które strzeliłem na fantastycznych wyspach Skellig. Za wszelkie techniczne rady wielkie dzięki!

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Maskonury i głuptaki.

środa, 4 wrz 2013, 23:32

Hej.
pierwsze zdjęcie zdecydowanie w pionie, brakuje mi typowego zdjęcia portretowego, na potrzeby internetu troszeczkę wyostrzyć i chyba jaśniej, z tym że pewnie pogoda pochmurna i dlatego takie ponure.
Reasumując fajnie się ogląda, coś innego na forum.
pzdr
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Bylo
Autor tematu
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:02
System: Canon

Re: Maskonury i głuptaki.

środa, 4 wrz 2013, 23:48

Hej.
pierwsze zdjęcie zdecydowanie w pionie, brakuje mi typowego zdjęcia portretowego, na potrzeby internetu troszeczkę wyostrzyć i chyba jaśniej, z tym że pewnie pogoda pochmurna i dlatego takie ponure.
Reasumując fajnie się ogląda, coś innego na forum.
pzdr
Kurcze faktycznie pion (mam nadzieję, że nie wyjdzie jak fota do paszportu :D ), dzięki wielkie. Pogoda rzeczywiście była nieciekawa (lekko sztormowa i mglista), ale za to kolory wtedy głębsze wychodzą - coś za coś :) Pozdro
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Maskonury i głuptaki.

wtorek, 22 paź 2013, 08:11

Nie wiem o co w tym dokładnie chodzi ale mam ogromną fotograficzną słabość do maskonurów :D To takie moje jedno z fotograficznych marzeń ;) złapać je gdzieś na pięknych skałkach.
Miałem wielką nadzieję że spotkam je na Islandii ale nie udało mi się. Bardzo interesują mnie kulisy powstania tych zdjęć Bylo napisz coś więcej. Widzę że zdjęcia z jedynie 250mm? Bardzo blisko musiały być, mocno płochliwe? Długo polowałeś?

Najbardziej w zdjęciach nie pasuje mi balans bieli. Portrecik bardzo fajny ale faktycznie zdecydowanie pion lub ciąć prawą stronę żeby nie było tak centralnie podobnie w piątym, fajny moment tylko słabe kadrowanie :/
Dwójka bardzo fajna, czwórka zbyt ciemna.

Ostatnie bym sobie odpuścił w tym secie :)
 
Awatar użytkownika
Bylo
Autor tematu
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:02
System: Canon

Re: Maskonury i głuptaki.

niedziela, 27 paź 2013, 00:52

Fantastyczne warunki na pstrykanie tych wspaniałych ptaków są w Irlandii na wyspach Skellig. Trzeba jednak się pofatygować kutrem jakieś niecałe dwie godzinki w jedną stronę ;)
Mały pikuś jeśli morze nie jest wzburzone... nasze niestety było :mrgreen: Choroba morska do przyjemnych nie należy, wierzcie mi!
Na maskonury (pieszczotliwie zwanych z angielska "pufinkami") można trafić od kwietnia do sierpnia, potem odlatują do Kanady. My mieliśmy cholerne szczęście trafić tam w początkowym okresie lęgowym, kiedy to było ich "jak mrufkuf" :D
Dodatkowo cała wyspa zakwitła i zapach był przecudny. Jednakoż pogodę mieliśmy do bani...
Same ptaki nie są płochliwe i dają się podejść nawet poniżej dwóch metrów. Gniazdują w norach w ziemi i wydają śmieszne odgłosy.
Wyspa jest MAGICZNA!!! Stroma okrutnie, więc trochę trzeba się nawspinać, a na szczycie czekają nas budowle klasztorne z VII/VIII wieku. Po prostu fantastyczna miejscówka!

Obiecałem sobie tam wrócić w przyszłym roku o tej samej porze, by dopełnić dzieła, gdyż ponad połowa zdjęć z tegorocznej wyprawy poszła w kosz, a to za sprawą AF, którego trafił szlag :evil:

Ktoś ma ochotę się dołączyć?

P.S. Z racji wpisu na listę Unesco, wyspę może odwiedzić tylko ok. 120 osób dziennie.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Maskonury i głuptaki.

czwartek, 31 paź 2013, 13:49

Poniżej 2 metrów :shock: ?! Ale się rozmarzyłem :D
W przyszłym roku płyniemy 8-)
 
Awatar użytkownika
Bylo
Autor tematu
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:02
System: Canon

Re: Maskonury i głuptaki.

czwartek, 31 paź 2013, 23:37

Obiecanki cacanki :roll:
No ale jak się już na forum zdeklarowałeś, to obiecaj mi że poznam w końcu twego pierworodnego! ;)
 
Awatar użytkownika
karbis
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 17:55
System: Pentax

Re: Maskonury i głuptaki.

sobota, 2 lis 2013, 16:00

balans bieli d poprawy i niektóre zbyt ciemne. i czemu większość centralnych kadrów? obiektyw bardzo wdzięczne i ciekawe. śliczne ptaki.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Maskonury i głuptaki.

sobota, 9 lis 2013, 10:03

Obiecanki cacanki :roll:
No ale jak się już na forum zdeklarowałeś, to obiecaj mi że poznam w końcu twego pierworodnego! ;)
Poznasz jak w końcu Ty się zdecydujesz nas odwiedzić :D
Przylecę znowu kwestia czasu ale czy z młodym tego niebyłym wcale pewny ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości