Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Ghost Raider

czwartek, 3 cze 2010, 16:53

a tak z innej beczki.. te 260 czy 320 km/h to nie było czasem na postoju z motocyklem który stał na nózkach? ;) jeśli nie , to zdradź na jakiej drodze tą prędkość osiągneliście? i czy w majtkach potem miałeś sucho? :D
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

czwartek, 3 cze 2010, 19:38

(..)to zdradź na jakiej drodze tą prędkość osiągneliście? i czy w majtkach potem miałeś sucho? :D
w Niemczech na autostradzie i było mokro w majtach :D
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

piątek, 4 cze 2010, 17:30

Teoretycznie wszystko ładnie pięknie, podręcznikowo. Ale jest jeden mały szczegół - przy 260km/h ciężko kadrować i przy tym kręcić polarem
No wiesz... Szpagat też jest podobno ciężko zrobić, a są tacy co potrafią. Nieumiejętności, nieudolności i braku znajomości teorii (tak, tak, teorii) nie można tłumaczyć deszczem, wiatrem, czy smrodem podczas ropbienia zdjęć.
Poruszenie powiadasz? Wystarczyło skrócić czas ekspozycji? A jak ci się wydaje przy jakim czasie było to zdjęcie robione 1/20 1/30 ? (podpowiedź dla ułatwienia - słoneczny dzień, F2.8) To do ilu być proponował skrócenie ekspozycji? Do 1/6400s czy 1/8000s? To co ci pisałem w PM - teorię od praktyki dzieli dłuuuga droga.
Nie ważne o ile... skróciłbym po prostu. O ile byś nie skrócił, dało by to przełożenie w poprawności wykonania zdjęcia. Może byłoby poruszene, ale nie aż tak.
A propos teorii i praktyki... Praktyki bez teorii nie ma prawa istnieć ;)
A zapomniałem dodać odnośnie nieostrych cyfr na blacie - poszukaj w notatkach ze szkoły pojęcia "głębia ostrości" i jak wyglądają obiekty znajdujące się poza nią, oraz jaki wpływ na ich wygląd ma ma przysłona i odległość. Nie wierzę ,że nie było tego na zajęciach - no chyba ,że wagarowałeś albo w tym czasie znudzony grałeś w węża zamiast słuchać wykładowcy.
Eeee... nie zasłaniaj się głębią ostrości ;) W jakim to obiektywie głębia ostrości przebiega po łuku, pod ukosem i w różnych miejscach na zdjęciu? Chyba, że składałeś to zdjęcie z kilku ;)
Dziwne też jest, że ta granica ostre-nieostre jest taka gwałtowna. Zupełnie jakby obszer nieostr wklejony był z innego zdjęcia (bez wtapiania).
Ja też mógłbym napisać przy moim zdjęciu nr 1, że to głębia ostrości i że twarz zawodnika jest poza obszarem ostrości, ale po co mam ściemnać?
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

piątek, 4 cze 2010, 18:16

Zdjęcie nie było kombinowane w żaden sposób. Tylko zmiana rozdziałki. Czas ekspozycji to 1/2500s (trzeba było zabrać statyw, a tak to wyszło poruszone heh).Zrobiłeś profesjonalną analizę wedle swojej bujnej wyobraźni - brawo, ale jest zupełnie nietrafiona. Chwalisz się tak dużą praktyką w wielu dziedzinach fotografii, a zwykły rzemieślniczy pstryk cię przerósł. Miała być sensacja, ale jak zwykle Ci nie wyszło. Jak chcesz to możesz się dalej onanizować przy tym gniocie - chętnie poczytam kolejnych farmazonów. W sumie to już przestaje być śmieszne, ale jak Cię to bawi to proszę bardzo - jest długi weekend, coś robić trzeba.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

piątek, 4 cze 2010, 21:56

Zdjęcie nie było kombinowane w żaden sposób. Tylko zmiana rozdziałki. Czas ekspozycji to 1/2500s (trzeba było zabrać statyw, a tak to wyszło poruszone heh).Zrobiłeś profesjonalną analizę wedle swojej bujnej wyobraźni - brawo, ale jest zupełnie nietrafiona. Chwalisz się tak dużą praktyką w wielu dziedzinach fotografii, a zwykły rzemieślniczy pstryk cię przerósł. Miała być sensacja, ale jak zwykle Ci nie wyszło. Jak chcesz to możesz się dalej onanizować przy tym gniocie - chętnie poczytam kolejnych farmazonów. W sumie to już przestaje być śmieszne, ale jak Cię to bawi to proszę bardzo - jest długi weekend, coś robić trzeba.
Nie przekonuje mnie to...
Powiem krótko: KOSZ.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości