Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Ghost Raider

czwartek, 27 maja 2010, 08:09

1.Przed startem.
Obrazek
2.Potem była jazda - przy 260 kiepawo się zdjęcia robi ale się udało :D
Obrazek

Potem było 320 i przeniosłem się w czasie o 5miesięcy (będzie następca D700 z filmami - na bank - A i wiem kto wygra fototekę) :D
 
Awatar użytkownika
werdan
Posty: 491
Rejestracja: czwartek, 11 cze 2009, 17:30
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podolszyce Pd.
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

czwartek, 27 maja 2010, 09:18

Potem było 320 i przeniosłem się w czasie o 5miesięcy (będzie następca D700 z filmami - na bank - A i wiem kto wygra fototekę)
A numery Lotka spisałeś? :D

Obrazek
Płock - Fotogaleria miasta Płocka
Werdan devBlog | Free Patterns for Photoshop
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

czwartek, 27 maja 2010, 09:28

Potem było 320 i przeniosłem się w czasie o 5miesięcy (będzie następca D700 z filmami - na bank - A i wiem kto wygra fototekę)
A numery Lotka spisałeś? :D
hehe - jak będzie nagłówek w gazecie "Milioner z Płocka !!! Zgarnął całą kumulację" to będzie znak ,że spisałem :D
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

wtorek, 1 cze 2010, 19:05

Hm... piszesz przy moich zdjęciach że są "marnej jakości", a sam pokazujesz takie gnioty.
Jakby to "coś" było w dziale "humor" to bym zrozumiał, ale tu...
W dziale "Technika" nie umieszcza się chyba przypadkowych byle pstryków "przedmiotów zawierających ruchome części". Chyba, że tak, to przepraszam.
Żeby nie było OT to o tych pstrykach mogę napisać, że są nieostre, bez kompozycji i bez pomysłu. Jedyny plus z tej wycieczki jest taki, że udało Ci się nie upuścić aparatu ;)

A poza tym zdjęcia naruszają regulamin działu.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

wtorek, 1 cze 2010, 21:25

hehe-ktoś ma focha chyba - mam to w dupie - narusza regulamin to zgłoś do moda i wykasujcie wszystkie moje posty wpizdu.
 
Awatar użytkownika
szymek
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Re: Ghost Raider

wtorek, 1 cze 2010, 21:31

Franz czemu ty takie jesteś nie przyjemny :? :mrgreen:
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

wtorek, 1 cze 2010, 21:42

Franz czemu ty takie jesteś nie przyjemny :? :mrgreen:
Bo skibek ma focha i będzie teraz wypisywał farmazony pod każdym moim zdjęciem. Już raz to przerabiałem - jeden szczery komentarz uruchomił foszą lawinę w moim kierunku.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

wtorek, 1 cze 2010, 22:04

A jeżeli nie możesz znaleźć tutaj ostrości to przy następnym podejściu polecam wykonać kalibrację okularów w vision express.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

środa, 2 cze 2010, 00:38

A jeżeli nie możesz znaleźć tutaj ostrości to przy następnym podejściu polecam wykonać kalibrację okularów w vision express.
Daruj sobie te niskiej (czyt. zerowej) jakości żarty.
Franz czemu ty takie jesteś nie przyjemny :? :mrgreen:
Bo skibek ma focha i będzie teraz wypisywał farmazony pod każdym moim zdjęciem. Już raz to przerabiałem - jeden szczery komentarz uruchomił foszą lawinę w moim kierunku.
Franz, dorośnij wreszcie!
Nikt tu nie ma focha. Napisałeś coś o mizernej jakości mojego zdjęcia, to Ci udowodniłem, że na temat jakości nie powinieneś się wypowiadać, bo chyba nie wiesz co to jest, skoro wystawiasz takie gnioty na publiczną ekspozycję.
Skoro już to przerabiałeś to wyciągnij wnioski i zachowuj się jak przystało na kulturalnego człowieka.
Słowa niecenzuralne zachowaj dla siebie.

A co do regulaminu to jasno określa, że w tym dziale wstawiamy zdjęcia o boku nie dłuższym niż 900 pikseli. Jeżeli zmiana rozmiaru zdjęcia jest dla Ciebie problemem, to eksponuj je na swoim pulpicie w laptopie (czy to tam w domu masz).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

środa, 2 cze 2010, 05:20

Franz, dorośnij wreszcie!
I kto to pisze. heh
Nikt tu nie ma focha.
Nikt oprócz ciebie.
Napisałeś coś o mizernej jakości mojego zdjęcia, to Ci udowodniłem, że na temat jakości nie powinieneś się wypowiadać, bo chyba nie wiesz co to jest, skoro wystawiasz takie gnioty na publiczną ekspozycję.
Co mi udowodniłeś? Że znowu próbowałeś być "śmieszny" "dowcipny" ? Znowu się nie udało - oj szkoda.
(..)o tych pstrykach mogę napisać, że są nieostre, bez kompozycji i bez pomysłu. Jedyny plus z tej wycieczki jest taki, że udało Ci się nie upuścić aparatu
Ty się tak znasz na kompozycji ,że jakby nawet podeszła do ciebie i kopnęła cię w odbyt (celowo słowo na na "d..." zamieniłem słowem "odbyt") to byś jej nie poznał. Więc o czym w ogóle mowa.
Skoro już to przerabiałeś to wyciągnij wnioski i zachowuj się jak przystało na kulturalnego człowieka.
Słowa niecenzuralne zachowaj dla siebie.
Wolę napisać wprost niż zawijać makaron na uszy i płodzić porównania Kamaza do Trabanta.
A co do regulaminu to jasno określa, że w tym dziale wstawiamy zdjęcia o boku nie dłuższym niż 900 pikseli. Jeżeli zmiana rozmiaru zdjęcia jest dla Ciebie problemem, to eksponuj je na swoim pulpicie w laptopie (czy to tam w domu masz).
Jakoś nikomu nie przeszkadza i tobie też nie przeszkadzało do czasu mojego komenta pod twoim dziełem. Nie rób już z siebie idioty do końca wykorzystując regulamin. Masz możliwość zgłoszenia do moderatora to skorzystaj z tego ,a nie się podniecasz znajomością regulaminu.
(..)eksponuj je na swoim pulpicie w laptopie (czy to tam w domu masz).
Widzisz takie mądre rady dajesz ,a sam się do nich nie stosujesz. Miałbyś z głowy problem z komentarzami.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

środa, 2 cze 2010, 19:50

...
Kończę tą gadkę-szmatkę do czasu aż się zastanowisz nad swoim postępowaniem, ładnie przeprosisz i poczujesz skruchę.
To nie miejsce na przepychanki.

Moderatora proszę o posprzątanie wątku (usunięcie całego OT).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

środa, 2 cze 2010, 20:48

...
Kończę tą gadkę-szmatkę do czasu aż się zastanowisz nad swoim postępowaniem, ładnie przeprosisz i poczujesz skruchę.
To nie miejsce na przepychanki.

Moderatora proszę o posprzątanie wątku (usunięcie całego OT).
Za co mam cie przepraszać? Chyba coś ci się pokręciło. Po co prosisz moda o czyszczenie w moim wątku? Najpierw rozrzuciłeś obornik w moim wątku ,a teraz posprzątajcie. I do tego jeszcze mnie przeproście. Niech ludzie sobie poczytają jaki z ciebie słodki misio.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

środa, 2 cze 2010, 21:07

Wystarczy :twisted:
Na przyszłość "proszę" też o darowanie sobie wypowiedzi w stylu:
...mam to w dupie - narusza regulamin to zgłoś do moda i wykasujcie wszystkie moje posty wpizdu.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Ghost Raider

czwartek, 3 cze 2010, 15:03

Oto moje zastrzeżenia co do jakości tego zdjęcia. Nie chce mi się opisywać twoich niedoróbek, więc wkleję obrazek (uwaga długość boku jest oryginalna, bo nie chciałem pomniejszać zdjęcia, żeby ktoś mnie nie osądził, że zrobiłem to celowo, żeby popsuć jakośc zdjęcia).

Obrazek
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

czwartek, 3 cze 2010, 15:30

Teoretycznie wszystko ładnie pięknie, podręcznikowo. Ale jest jeden mały szczegół - przy 260km/h ciężko kadrować i przy tym kręcić polarem :D Poruszenie powiadasz? Wystarczyło skrócić czas ekspozycji? A jak ci się wydaje przy jakim czasie było to zdjęcie robione 1/20 1/30 ? (podpowiedź dla ułatwienia - słoneczny dzień, F2.8) To do ilu być proponował skrócenie ekspozycji? Do 1/6400s czy 1/8000s? To co ci pisałem w PM - teorię od praktyki dzieli dłuuuga droga.
 
Franz
Autor tematu
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ghost Raider

czwartek, 3 cze 2010, 16:00

A zapomniałem dodać odnośnie nieostrych cyfr na blacie - poszukaj w notatkach ze szkoły pojęcia "głębia ostrości" i jak wyglądają obiekty znajdujące się poza nią, oraz jaki wpływ na ich wygląd ma ma przysłona i odległość. Nie wierzę ,że nie było tego na zajęciach - no chyba ,że wagarowałeś albo w tym czasie znudzony grałeś w węża zamiast słuchać wykładowcy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości