Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Góraszka 2010 (1)

niedziela, 13 cze 2010, 21:48

Pierwsze kilka strzałów (tak na gorąco) ;)

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
szymek
Posty: 754
Rejestracja: poniedziałek, 12 paź 2009, 21:35
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Maszewo Duże

Re: Góraszka 2010 (1)

niedziela, 13 cze 2010, 21:54

Prawdę mówiąc to mnie nie jarają jakoś zdjęcia samolotów :mrgreen:
Najbardziej mi się podoba 3,4 a na 6 chyba bez pilota leci i trochę słaba jakość :/
 
BeereK

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 08:07

Ten zamiast się zsiadłym mlekiem wysmarować na noc, to za obrabianie fotek się wziął się :lol:
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 08:45

oj robicie panowie apetyt :) już się niedzieli w Płocku nie mogę doczekać ;)

a z tego setu 2 ;)
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 08:48

(..) trochę słaba jakość :/
Przemyśl jeszcze raz (albo dwa) co napisałeś i odszczekaj to, a potem przeproś :D :D :D
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 08:54

Ten zamiast się zsiadłym mlekiem wysmarować na noc, to za obrabianie fotek się wziął się :lol:
Co racja to racja :D

Lim 2 pięknie się prezentuje ;)
Skibek ten F16-ty to chyba duży crop co? ;)
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 09:01

No dwójka najlepsza ,ale nie podoba mi się to iż na większości samolot jest centralnie i wypełnia kadr po brzegi - brakuję mi tu przestrzeni przed samolotem, no ale mogę się mylić bo nie znam się na foceniu samolotów (jedyne co wiem od goldena to to ,że śmigła muszą być rozmazane ,a reszta to dla mnie czarna magia). I chyba leciał nisko nad trawą bo jakaś zielona poświata mi się wdziera od dołu na ten samolot (chyba ,że to mój wypasiony i skalibrowany profesjonalnie Eizo mnie oszukuje - jak tak to przepraszam.) A i na większości zdjęć widzę "schodki" czyli nieumiejętne wyostrzanie i zmiana rozdzielczości tutaj ewidentnie zostawiły swój ślad (co też jest to być może winą mojego skalibrowanego Eizo - za co z góry przepraszam bo być może tylko u mnie tylko to widać). Co do ostatniego zdjęcia to tak jak napisał szymek :D
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 09:25

... a na 6 chyba bez pilota leci i trochę słaba jakość :/
Oj prawda... ;( To malutki wycinek z całego orazka, bo odrzutowczyk dość wysoko fruwał (więc był malutki na zdjęciu). To tak na szybko znalazłem i teraz żałuję, że opublikowałem.

Co do zieleni na spodzie samolotu to racja - latały nad trawiastym lotniskiem (co widać na zdjęciu nr 4).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 10:13

Skibek Ty kiciarzu :D
 
Awatar użytkownika
Ewka
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1951
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2009, 00:08
System: Nikon

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 10:15

Wszystkie mi się podobają, nawet ten crop!
Na dwóch pierwszych to, po kwietniowych wydarzeniach, mam wrażenie, że linka trzyma ogon samolotu, żeby nie odpadł... :)
Powiedz mi swój ulubiony dowcip, a ja ci powiem, z czego masz się leczyć.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści...
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 16:07

Ogólnie warto by było napisać kilka słów na temat samolotu pierwszego bo z tego co wczoraj się dowiedziałem to nie byle co ;)
4 klasa, dalej 1,2 5 a i moment na 6 też dobry.
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 (1)

poniedziałek, 14 cze 2010, 20:00

Dwie maszyny typu Lim-2 zasiliły zbiory Muzeum Lotniczego Fundacji „Polskie Orły” w 2000 roku. Samoloty te produkowano w naszym kraju w latach 50., na licencji radzieckiego MiG’a-15. Limy były wówczas pierwszymi myśliwcami odrzutowymi w Polskich Siłach Powietrznych. Szybko stały się też podstawowym wyposażeniem rodzimego lotnictwa wojskowego, wydatnie przyczyniając się do rozwoju ośrodków przemysłu lotniczego w Polsce. Warto też wspomnieć, że to właśnie na Limach wyszkoliły się całe pokolenia polskich pilotów i asów naszego lotnictwa. Za sterami tego odrzutowca swoje pilotażowe umiejętności doskonalił między innymi jedyny polski kosmonauta, Generał Mirosław Hermaszewski.

Maszyny wycofano ze służby na początku lat 90., a ostatni lot Lima-2 miał miejsce w 1993 roku. Niedługo po wycofaniu większość z pięciuset maszyn, wyprodukowanych w Polsce, niestety trafiła na złom. Zachowały się nieliczne egzemplarze, ale żaden z nich nie zachował właściwości lotnych. Fundacyjne samoloty Lim-2 i SB Lim-2 trafiły do Góraszki prosto ze zbiorów łódzkiej kolekcji zabytkowych statków powietrznych, należącej do pana Jerzego Lewandowskiego. Trzy lata temu Fundacja zdecydowała się podjąć trudne wyzwanie doprowadzenia obydwu maszyn do stanu lotnego.

Na pierwszy ogień poszła maszyna Lim-2, wyprodukowana w 1955 roku. Ponieważ stan samolotu nie był zły, bardzo szybko udało się wyremontować silnik na tyle, aby móc go uruchomić. Dzięki temu fani lotnictwa mogli obejrzeć myśliwca na płycie lotniska
w Góraszce, podczas dwunastej edycji Pikniku. Udany pokaz kołowania po pasie startowym w wykonaniu samego prezesa Fundacji, Zbigniewa Niemczyckiego, zwiastował początek prac restauracyjnych.

Latem 2007 roku na warsztat trafił o rok starszy, dwumiejscowy szkolno-bojowy odrzutowiec SB Lim-2. W trakcie prac rekonstrukcyjny w samolocie zdemontowano oba skrzydła, tylną część kadłuba oraz silnik i podwozie. Z kabiny pilotów wyjęto wszystkie elementy pilotażowo-nawigacyjne, fotele wyrzucane, a także instalacje hydrauliczne, tlenowe i paliwowe. Wszystkie elementy samolotu zostały poddane przeglądowi, a kluczowe części płatowca poddano także badaniom nieniszczącym. Ponadto przeprowadzono też badania boroskopowe silnika typu Lis-2. Po ponownym montażu nastąpił okres licznych prób naziemnych. W końcu dnia 26 maja 2010 roku odbył się długo oczekiwany oblot myśliwca, zakończony pełnym sukcesem. Jest to nie lada wydarzenie w świecie lotniczym, ponieważ SB Lim-2, należący do kolekcji Muzeum Lotniczego Fundacji „Polskie Orły”, to pierwsza w Europie latająca maszyna tego typu.

Prace renowacyjne samolotów SB Lim-2 i Lim-2 wykonuje zgrany duet fundacyjnych mechaników – Aleksander Daniluk i Janusz Ziemba. To prawdziwi fachowcy, którzy – jak sami o sobie mówią – zęby zjedli na Limach. Dzięki ich umiejętnościom i cierpliwości, żmudny proces renowacji dotarł do końca, a jego efekt można będzie zobaczyć już niebawem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości