Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
marcin1323
Autor tematu
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 12 sie 2010, 16:00
System: Sony

Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 09:42

Jako, że zapalony ze mnie amator wszystkiego co ma skrzydła, od 10 lat staram się nie opuszczać żadnych pokazów w Góraszce. Tym razem zaczynam od zdjeć mających (w/g mnie oczywiście) nieco inne walory niźli sama spoterka. Zapraszam do oglądania i komentowania :)
Acha... nie używam fotochłopa do niczego poza ustawieniem kontrastu, jasności i nasycenia! Czasem tez zdarzy mi się "odszumieć " zdjęcie, ale wtedy bedę informował przy onkretnych fotkach. Tu nie ma żadengo "dziecka fotoszopa" :d
1. Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek
4. Obrazek
5. Obrazek
6. Obrazek
7. Obrazek
8. Obrazek
9. Obrazek
10. Obrazek
11. Obrazek
12. Obrazek
13. Obrazek

i na koniec tej odsłony odlot legendy...
14. Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 09:52

Przy śmiglaczkach przydałyby się ciut dłuższe czasy 8-)
 
marcin1323
Autor tematu
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 12 sie 2010, 16:00
System: Sony

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 09:56

...właśnie to urok "imprez łączonych" gdzie na przemian latają różne statki powietrzne i na dobrą sprawę nie sposób zawsze uchwycić co bedzie akurat latać - w góraszce to juz chyba norma że uczestnicy imrezy nie uzgadniają swojego harmonogramu ze "szpikerami' :)

poszukam w moich zbiorach czegos bardziej rozmazanego :D
 
Awatar użytkownika
przemopzm
Posty: 885
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 21:55
System: Sony
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 10:00

...właśnie to urok "imprez łączonych" gdzie na przemian latają różne statki powietrzne i na dobrą sprawę nie sposób zawsze uchwycić co bedzie akurat latać - w góraszce to juz chyba norma że uczestnicy imrezy nie uzgadniają swojego harmonogramu ze "szpikerami' :)

poszukam w moich zbiorach czegos bardziej rozmazanego :D
To już chyba raczej kwestia ustawień aparatu, a nie organizatorów. zawsze je można zmienić.
ONE
LOVE
PEOPLE
 
Awatar użytkownika
bartoslaw
Moderator
Posty: 556
Rejestracja: piątek, 31 lip 2009, 11:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pn.
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 10:04

3 i 8 najlepsze. 3 podoba mi się kadr, na 8 panoramowanie. 13 coś śmigła się nie kręcą? (pewny jesteś że to zdjęcie z Góraszki a nie z lotu pewnego premiera?). Dla mnie osobiście możesz PS używać na maksa. Jak ktoś umiejętniej to robi to na pewno nie przeszkadza a wręcz polepsza odbiór zdjęcia. W końcu nasze fotografie maja cieszyć oko widza.
Fotografia
*Przed przeczytaniem, skonsultuj się z lekarzem, bądź farmaceutą.
Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.
 
marcin1323
Autor tematu
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 12 sie 2010, 16:00
System: Sony

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 10:28

przemopzm - użyłem skrótu myslowego i już go rozwijam, tak by wszysycy (również "niegoście" góraszki) załapali o co mi chodzi. Sytuacja jest tam czasem dośc chaotyczna, np. trwa pokaz dynamiczny ts-8 bies i nagle nad pasem "przechodzi" W-3 sokół "rządówka". W tym czasie TS-8 "odszedł" znad pasa, robiąc miejsce "gościowi". Wtedy nie tak szybko można zareagować, bo na zrobienie danej maszymy w locie masz konkretnie tą sytuacje i zadnej innej :D

bartosław - nie, tamten smiglak był ciut większy :D - mi8. Sokoła z "13" zrobiłemw sytuacji opisanej powyżej i nie wiedziałem, czy będzie lądował czy też tylko "polansuje się ". Jak ustawił się nad stanowiskiem i rozpoczął lądowanie, pokretło migawki poszło na wartośc 1/80 i stąd fotka nr "3" :) Co zaś sie tyczy zdjeć typu "8" czyli paning (bynajmniej tak to nazywamy w naszym swiatku spoterskim) to mi też sie podobają nieskromnie przyznam.

Dużo jest tu na forum miłośników lotnictwa/spottingu ?
 
Awatar użytkownika
CrioX
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 10:32

Dużo jest tu na forum miłośników lotnictwa/spottingu ?
Co najmniej 8 :twisted:

Jeszcze nie jest tak fatalnie z tymi czasami ;)
Mi się podoba 5 i 8 :DD
 
Awatar użytkownika
przemopzm
Posty: 885
Rejestracja: czwartek, 23 kwie 2009, 21:55
System: Sony
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 10:41

przemopzm - użyłem skrótu myslowego i już go rozwijam, tak by wszysycy (również "niegoście" góraszki) załapali o co mi chodzi. Sytuacja jest tam czasem dośc chaotyczna, np. trwa pokaz dynamiczny ts-8 bies i nagle nad pasem "przechodzi" W-3 sokół "rządówka". W tym czasie TS-8 "odszedł" znad pasa, robiąc miejsce "gościowi". Wtedy nie tak szybko można zareagować, bo na zrobienie danej maszymy w locie masz konkretnie tą sytuacje i zadnej innej :D
Jak to powiedział mi kiedyś jeden z kolegów z forum: "Byś chciał, byś złapał" ;)
ONE
LOVE
PEOPLE
 
marcin1323
Autor tematu
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 12 sie 2010, 16:00
System: Sony

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 11:58

przemopzm - użyłem skrótu myslowego i już go rozwijam, tak by wszysycy (również "niegoście" góraszki) załapali o co mi chodzi. Sytuacja jest tam czasem dośc chaotyczna, np. trwa pokaz dynamiczny ts-8 bies i nagle nad pasem "przechodzi" W-3 sokół "rządówka". W tym czasie TS-8 "odszedł" znad pasa, robiąc miejsce "gościowi". Wtedy nie tak szybko można zareagować, bo na zrobienie danej maszymy w locie masz konkretnie tą sytuacje i zadnej innej :D
Jak to powiedział mi kiedyś jeden z kolegów z forum: "Byś chciał, byś złapał" ;)
święte słowa dla kazdego spottera :D

no jak zasmakowaliscie w "8" to jeszcze takiego biesika znalazłem
15. Obrazek

i takie bardzo rozmazane śmigiełka - normalnie niewidać żeby cokolwiek tam było ;D
16. Obrazek
17. Obrazek

a to moja największa porażka z tegorocznej góraszki :(
18. Obrazek
za łakomy byłem na milimetry to i mi wyszło. Zapomniałem dodać - fotki robione sony alfą 350 + krótki kit + sigma DL 70-300

i taki "brudas" na koniec :D
19. Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
 
Awatar użytkownika
CrioX
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

sobota, 14 sie 2010, 12:31

17...tylko :)
Chociaz poczekałbym jeszcze troche i inaczej przekadrował ;) :twisted:
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

wtorek, 17 sie 2010, 11:10

Ciasne jakieś takie te Twoje zdjęcia tak jakby za wszelką ceną jak najbliżej, nie do końca mi to leży :)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Góraszka 2010 by marcin1323... kilka ujęć

wtorek, 17 sie 2010, 11:54

Acha... nie używam fotochłopa do niczego poza ustawieniem kontrastu, jasności i nasycenia! Czasem tez zdarzy mi się "odszumieć " zdjęcie, ale wtedy bedę informował przy onkretnych fotkach. Tu nie ma żadengo "dziecka fotoszopa" :d
To tak jak ś.p.Jerzy Duda-Gracz nie używał w swoim malastwie pędzla do niczego - jedynie do malowania ;)

1. Podoba mi się śmigiełko (o to w tym wszystkim chodzi).
2. Jak dla mnie to zdjęcie jest nijakie :( Nawet coś do czego się zawsze czepiam (czyli śmigło) nie wyszło jak trzeba.
3. Ciasno, ale hehikopter jest specyficznym obiektem (tak jak szybowiec). Trochę więcej bym dał dołu.
4. Nijakie.
5. Lubię takie ujęcia, ale w tej kompozycji ostrość powinna pójść na osobę siedzącą (pilot?)
6. Git (mimo zbyt dużego kontrastu).
7. Śmiiiigłaaaa.... (stoją)
8. Bardzo fajne (ale za ciasno)
9. Ciemnica pod spodem :(
10. Za ciasno z prawej (+ śmigła)
11. nie lubię zdjęć samolotu z tej perspektywy... chwilę później lub wcześniej i byłoby okej (za krótki czas ekspo)
12. Trochę przy ciemno. Moment chowania podwozia - bezcenny.
13. Zdjęcie do TVN! Udało Ci się sfotografować śmigłowiec tuż przed katastrofą. Co ciekawe oba śmigła się zatrzymały, więc to chyba sabotaż był ;)
14. Oooo... Najlepsze zdjęcie z serii (jak dla mnie).

Mówisz, że w Góraszce trudno ocenić co nadleci i jakie zrobić nastawy? Preselekcja czasu i palec w pogotowiu ;)
Jak śmiglak leci - to na 1/100 - 1/160, jak odrzutowiec - 1/500 - 1/1000 ;) A jak słyszymy śmigowiec to na 1/30 - 1/80 i musi być dobrze ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości