Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Dassault Rafale

sobota, 24 maja 2014, 12:44

Kilka zdjęć z Media Day w 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10. Bonus
Obrazek

Więcej zdjęć tu: http://www.hubertdajnowski.pl/dassault- ... -malborku/
 
Awatar użytkownika
golden
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 11:04
System: Zenit
Kontaktowanie:

Re: Dassault Rafale

sobota, 24 maja 2014, 14:02

Fajne fotki, fajny samolot i super pogoda :D

Podoba mi się #4 od tyłu - lubię od tyłu :DD tym bardziej że nie mam z tej perspektywy tego Rafale-a
i te "garażowe" też "miodzio" można było tylko wyciąć na #6 fragment tego drugiego hangaru byłaby lepsza symetria.

Przejrzałem również Exify i tutaj troszkę zdziwiłem się :shock:
Jestem w stanie zrozumieć że "profi" robią tylko w trybie manual bo nie wypada inaczej
ale nie rozumiem czemu dajesz pełną przesłonę 2.8 przy takiej pogodzie fotografując statykę, a czasy wychodzą 1/2500s - 1/5000 :?: :?: :?:
Nie wiem - Może chciałeś uzyskać głębię i rozmyte tło, ale przy tej ogniskowej jaką zastosowałeś to nie mogło wyjść dobrze ??? - zresztą nie za bardzo było co rozmywać.

Rozumiem że obiektywy które używasz świetnie "rysują" na pełnej "dziurze" f2,8 ale jednak przy warunkach jakie były uważam że spokojnie można było
przymknąć przysłonę do 5,6 - 8,0 czyli przesłony najwydajniejsze dla obiektywów.

Ale to wszystko to tylko takie moje "dywagacje", także nie obraź się że pozwoziłem sobie na te drobne uwagi pod Twoimi zdjęciami
człowiek całe życie uczy się i poznaje nowe, czasami zaskakujące metody ....... ale zdjęcia spoko :D


pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Dassault Rafale

niedziela, 25 maja 2014, 01:32

Fajne fotki, fajny samolot i super pogoda :D

Podoba mi się #4 od tyłu - lubię od tyłu :DD tym bardziej że nie mam z tej perspektywy tego Rafale-a
i te "garażowe" też "miodzio" można było tylko wyciąć na #6 fragment tego drugiego hangaru byłaby lepsza symetria.

Przejrzałem również Exify i tutaj troszkę zdziwiłem się :shock:
Jestem w stanie zrozumieć że "profi" robią tylko w trybie manual bo nie wypada inaczej
ale nie rozumiem czemu dajesz pełną przesłonę 2.8 przy takiej pogodzie fotografując statykę, a czasy wychodzą 1/2500s - 1/5000 :?: :?: :?:
Nie wiem - Może chciałeś uzyskać głębię i rozmyte tło, ale przy tej ogniskowej jaką zastosowałeś to nie mogło wyjść dobrze ??? - zresztą nie za bardzo było co rozmywać.

Rozumiem że obiektywy które używasz świetnie "rysują" na pełnej "dziurze" f2,8 ale jednak przy warunkach jakie były uważam że spokojnie można było
przymknąć przysłonę do 5,6 - 8,0 czyli przesłony najwydajniejsze dla obiektywów.

Ale to wszystko to tylko takie moje "dywagacje", także nie obraź się że pozwoziłem sobie na te drobne uwagi pod Twoimi zdjęciami
człowiek całe życie uczy się i poznaje nowe, czasami zaskakujące metody ....... ale zdjęcia spoko :D


pozdrawiam
Nie ma za co się obrażać, a co do pełnej dziury to lubię robić zdjęcia np. na 2.8, właśnie dla GO, poza tym mam brudną matrycę i przy 8.0 już by wyszły syfy, które bym potem musiał stemplować :P
Dużą GO stosuję tylko w krajobrazie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości