Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
dorob
Autor tematu
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Płocka kładeczka

poniedziałek, 20 lip 2009, 21:10

no może się da, ale ja jeszcze tego nie potrafię.
Zacznijmy może od tego-po co chcesz to zrobić :? ?!
Nie lubię na siłę szukać problemów tam gdzie ich nie ma...
Ja lubię mieć piony i poziomy, no chyba że z założenia fotka się kładzie po przekątnej.
To poziomnice SE kup :shock:
Np. taką:
http://www.stanleyworks.pl/CatalogImages/7969_prev.jpg
nawet z taką do mostu nie sięgnę, no chyba że ty polecisz z poziomicą i weźmiesz ze sobą Walkie Talki :P
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
CrioX
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Płocka kładeczka

poniedziałek, 20 lip 2009, 22:27

ale spojrz na nabrzeże a nie most...
Piotrek, jest w tym coś, ale ustawiając poziom na linii brzegowej most od strony Radziwia jest wyżej niż po prawej stronie Wisły, czyli nie naturalnie, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale tak jest.
Moze dlatego ze perspektywa mostu rozszerza go i stąd "dalsza" cześć mostu jest niżej i jest mniejsza a "bliższa" wieksza...stad wyższa... :geek: :roll:
 
Awatar użytkownika
dorob
Autor tematu
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Płocka kładeczka

poniedziałek, 20 lip 2009, 22:29

ale spojrz na nabrzeże a nie most...
Piotrek, jest w tym coś, ale ustawiając poziom na linii brzegowej most od strony Radziwia jest wyżej niż po prawej stronie Wisły, czyli nie naturalnie, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale tak jest.
Moze dlatego ze perspektywa mostu rozszerza go i stąd "dalsza" cześć mostu jest niżej i jest mniejsza a "bliższa" wieksza...stad wyższa... :geek: :roll:
Bardzo możliwe, ale zdjęcie w takiej formie jak wstawiłem mi się podoba ;)
Uwag wysłuchałem i następnym razem bardziej się postaram.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Płocka kładeczka

poniedziałek, 20 lip 2009, 22:35

źle mnie zrozumieliście albo zle wytlumaczyłem..ja wogole nie patrze w tej chwili na most..ja patrze na lustro wody które dotyka brzegu..tutaj musimy założyc że woda jest w idealnym poziomie..a jesli tak to powinna byc idealnie w poziomie w kadrze ale tylko gdy zrobimy zdjecie z poziomu wody..bo jesli już robimy np z poziomu paru metrów nad lustrem to to co jest dalej (czyli np. bliżej morki;)) powinno byc ciut wyżej..czyli przekłądajac to na zdjęcie lewa cześc kadru powinna byc ciut wyżej....,ale na zdjeciu jest na odwrót..lewa częsć lusta wody jest nizej..łatwo to sprawdzić przesuwjac pasek boczny w przegladarce i dotykając nim do górnej krawędzi okna..
tu ta linia o kotrej pisze:
Obrazek
 
pegejefowiec
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Płocka kładeczka

wtorek, 21 lip 2009, 06:54

źle mnie zrozumieliście albo zle wytlumaczyłem..ja wogole nie patrze w tej chwili na most..ja patrze na lustro wody które dotyka brzegu..tutaj musimy założyc że woda jest w idealnym poziomie..
Dla celów określenia 'prostości' zdjęcia, takie założenie jest możliwe tylko w przypadku, gdy prosta będąca linią brzegową będzie idealnie poziomo a oś optyczna obiektywu będzie prostopadła do płaszczyzny zawierającej wspomnianą prostą (linię brzegową). W każdym innym przypadku perspektywa zrobi swoje. To w kwestii formalnej.

Co do reszty (czyli w sumie 'lecenia w lewo') się zgadzam.
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
RoLi

Re: Płocka kładeczka

wtorek, 21 lip 2009, 07:21

Bo prawda jest taka że most ma spadek z Płocka do Radziwia i zawsze wyjdzie z górki wykonując fotkę z molo betonowego Yacht Clubu Prestiż lub wału przeciw powodziowego na lini brzegowej Radziwia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości