Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 14:45

zgryzliwy jestes ale cóz ..ma to związek taki że te pare króków zmienilo by perspektywe na tyle że mialbys wiecej prawej ( tej o której pisałem na początku)
Jestem, nie da się ukryć, zgryźliwy :D Ale pozytywnie ;-)

A teraz wytłumacz mi, bo za cholerę nie rozumiem, jak te parę kroków w lewo spowoduje, że będę miał więcej prawej?

Edit: przepraszam, pisałeś w lewo i do przodu. Pytanie jednak pozostaje bez zmian - jak bez zmiany ogniskowej itp. spowoduje to, że będę miał więcej prawej?
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 15:29

zapomniałem dopisać ze masz sie potem obrócić pare stopni w prawo ale myślałem ze na to już wpadniesz..co by nie było nastepnych pytań wolałem to jednak narysować:
Obrazek
 
wywar

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 15:39

Ja pierdu - to jest dyskusja !!! Chłopaki jakby nie wy to normalnie nudą by wiało. Piotrek wyczesany wykres !!! Dobry pomysł, że jak nie można wytłumaczyć o co kaman to lepiej pokazać !!!

P.S. Jakbyś jeszcze naszkicował w 3D to normalnie byłbym w ciężkim szoku :lol:
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 15:41

sie troche rysowało .. :D teraz pbs-owi od razu bede rysował to se nerwów oszczedze :P
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 15:59

zapomniałem dopisać
ale :lol: brzydkie pismo
 
BeereK

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 17:57

Dokładnie tak. I całe szczęście że posłuchałem tej Twojej rady - inaczej by mi tak paskudnie nie wyszło :)
:lol:
No to żeś wniósł do rozmowy wątek humorystyczny.


Co do zdjęcia... brać siekierę i ciąć tą lewą stronę, równo z prawą linią chodnika. Nie ma co się opierdzielać :)
 
Awatar użytkownika
Ewka
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1951
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2009, 00:08
System: Nikon

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 18:19

Uuuu, Piotrze! Jestem pod wrażeniem! W życiu bym takiego ładnego rysunku nie stworzyła :o I pismo mam jeszcze brzydsze :D Ani skanować (czy fotografować), ani wrzucać tego gdzieś na serwer to już by mi się w ogóle nie chciało. No chylę czoła normalnie! Sporo uśmiechu na wieczór mnie spotkało :) :) :)
Powiedz mi swój ulubiony dowcip, a ja ci powiem, z czego masz się leczyć.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści...
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 18:38

I pismo mam jeszcze brzydsze :D
A ja jeszcze bardziej jeszcze :lol:
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

czwartek, 16 lip 2009, 20:14

zapomniałem dopisać ze masz sie potem obrócić pare stopni w prawo ale myślałem ze na to już wpadniesz..
Na to wpadłem, nawet pisałem Ci o tym wyżej... że wtedy wszystko będzie krzywe, gdyż płaszczyzna sceny nie będzie równoległa do płaszczyzny obrazowania :)
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdzieś już pokazywałem

piątek, 17 lip 2009, 00:39

:? Z tego wynika że powinienes jednak umieścic ten prawy "niewidoczny" budynek w kadrze.., kit ze by przeszkadzał ale chociaż byś miał idealny kąt prosty do sciany PWSZ-tu któty miałbys wtedy w samym środeczku no i wteedy już jestes w domu.., bo masz idealna płaszczyzne obrazowania a tu miałes jakies 5 stopni odchyłki i widać dystorsje na dole prawej ściany .. Ale wiesz ..przy kadrze ktory proponowalem budynek znalazł by sie bardziej w centrum kadru wiec sciany bys mial prostsze więc i tak było by lepiej niż jest. W życiu nie wpadłem na to że kadr może ktoś komponować na zasadzie uniknięcia dystorsji..,którą jesli już ma się takie zboczenie można skorygować w sofcie.. Poddaje się ..eot.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

piątek, 17 lip 2009, 05:53

:? Z tego wynika że powinienes jednak umieścic ten prawy "niewidoczny" budynek w kadrze.., kit ze by przeszkadzał ale chociaż byś miał idealny kąt prosty do sciany PWSZ-tu któty miałbys wtedy w samym środeczku no i wteedy już jestes w domu..,
Gdybym tak zrobił (by mieć ten kąt prosty) musiałbym i tak użyć UWA (gdzie i tak będą duże CA i geometryczne), i do tego jeszcze potem duuużo ciąć, a przecież sam jesteś zwolennikiem pełnego kadru, więc jak to tak? :>
W życiu nie wpadłem na to że kadr może ktoś komponować na zasadzie uniknięcia dystorsji..,którą jesli już ma się takie zboczenie można skorygować w sofcie..
No nie mów. W sumie masz rację, kupię sobie fisza ze 6 mm i będę tym walił wszystko. Potem się jakoś wyprostuje :D Ale ale, nie będziesz potem mi zarzucał, że myśli się przed naciśnięciem spustu, a nie przed komputerem? :)
Poddaje się ..eot.
Tak najprościej. A ja mam lepszy pomysł - w wolnej chwili lub przy okazji pyknij tam fotkę, jedną, tak jak powinna wyglądać, i pokaż, będzie to najlepsze zobrazowanie tematu. I oczywiście potwierdzenie Twoich oczywistych racji :) Bo EOT to najprościej napisać... :D
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

piątek, 17 lip 2009, 08:09

Czy Wam robienie zdjęć sprawia jeszczez przyjemność czy przyjemność czerpiecie już tylko z dywagacji na temat płaszczyzno-kąto-geometrycznych dystorsji :shock: ?
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

piątek, 17 lip 2009, 08:12

Czy Wam robienie zdjęć sprawia jeszczez przyjemność czy przyjemność czerpiecie już tylko z dywagacji na temat płaszczyzno-kąto-geometrycznych dystorsji :shock: ?
Ten z dziwnym nickiem to już tylko ze złośliwości, uszczypliwości i jajowania, ale przynajmniej jak się czyta to można się pośmiać przed snem :lol:
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

piątek, 17 lip 2009, 08:16

Czy Wam robienie zdjęć sprawia jeszczez przyjemność czy przyjemność czerpiecie już tylko z dywagacji na temat płaszczyzno-kąto-geometrycznych dystorsji :shock: ?
Nie wiem jak innym, ale ja mam z tego radochę i staram się często coś choćby tylko popstrykać, z lepszym czy (często) gorszym skutkiem. Jak sam zresztą widzisz :)
Ten z dziwnym nickiem to już tylko ze złośliwości, uszczypliwości i jajowania,
Oj, daj już spokój seamoonowi ;-)
ale przynajmniej jak się czyta to można się pośmiać przed snem :lol:
A z rana to już nie? :D :D :D

Następne wypowiedzi poprosimy (wszystkich nas ;) ) bardziej z tematem związane.
Podzieliłem i ukryłem dla szerszej publiki bo wstydem zalatywało już momentami...
http://www.test18298.futurehost.pl/foru ... f=21&t=164

cezarycezary
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
pegejefowiec
Autor tematu
Posty: 872
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2009, 18:37
System: Samsung
Lokalizacja: Wiocherowo
Kontaktowanie:

Re: Gdzieś już pokazywałem

sobota, 18 lip 2009, 22:50

Pociąłeś wątek, i co ja mam teraz biedny żuczek zrobić... muszę tu pokazać, jak powinna wyglądać fotografia tego budynku. Wiem już też, czemu Piotrek nie chce za darmo tego robić - drugi raz to samo za darmo? Bez sensu.

Aha.. byłbym zapomniał - tu jest wizja Piotrka http://www.galeria.plock24.pl/displayim ... 6-136.html
Niedługo pożegnanie ... Tobie też należy się trochę radości! :D
O zdjęciach dyskutuję tutaj.
 
seamoon
Posty: 636
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 12:58
System: Nikon
Lokalizacja: Ziemia

Re: Gdzieś już pokazywałem

niedziela, 19 lip 2009, 04:13

Pociąłeś wątek, i co ja mam teraz biedny żuczek zrobić... muszę tu pokazać, jak powinna wyglądać fotografia tego budynku. Wiem już też, czemu Piotrek nie chce za darmo tego robić - drugi raz to samo za darmo? Bez sensu.

Aha.. byłbym zapomniał - tu jest wizja Piotrka http://www.galeria.plock24.pl/displayim ... 6-136.html
Znowu próbujesz miec argumenty przeciwko mnie , za to nie masz nigdy argumentów przemawiajacych za swoimi racjami..a ten jest typowo żałosny ..Licząc że mnie zdazawuujesz ..,pokazujesz moje zdjecie sprzed paru lat robione kompaktem na którym nie ma wogóle tego budynku o ktorym mowimy.. Myślisz że ludzie sa ślepi i głupi i nie rozumieja co my tu piszemy..? nie licz na to.. Ludzie sa mądrzejsi niz ci sie wydaje i nie zamydlisz im oczu.. już dawno sobie wyrobili zdanie na moj czy twoj temat..wiec nie zapedzaj sie po raz kolejny w ślepy zaułek..bo znowu będziesz przepraszał.. Skoro masz za przeciwnika takiego słabeusza jak ja i 100zł to dla ciebie dużo to chyba powinneś chcieć zarobić 500zł..ryzyko przegranej jak widzisz jest znikome wiec chyba warto obstawić pewniaka czyli siebie..Pytam po raz ostatni wchodzisz w ten zakład czy nie ? jesli nie ..to zamilcz..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości