Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Autor tematu
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 17:14

Dokument miejsca. Skan z negatywu.
Nikon F5

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 17:27

A czemu ta "kratka"?
Widziałem zdjęcia z F5 lepszej jakości ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Qtk
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 20 lip 2010, 11:58
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 17:39

Mi najbardziej odpowiada 3. Klimatycznie, tajemniczo, wzbudza emocje. Zaraz po nim 2 - Fajna perspektywa. Osobiście pasują mi te kratki, chociaż faktycznie wolałbym zobaczyć zdjęcia w ciut lepszej jakości.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 17:43

No właśnie mi chodzi o uzasadnienie tych linii pionowo-poziomych i brudów w kadrze. Czy do dodane "ozdobniki", czy masz taki "syf" na warsztacie? A może tak niskiej jakości filmów używasz? ;)
Chyba, że to F5 z zapodanym pinhole'm...
Opinię nt. zdjęć wyrażę dopiero jak poznam ich szczegóły ;P
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 17:44

Tytuł PKP a na zdjęciu numer 2 PKS ;)
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
guti
Posty: 167
Rejestracja: piątek, 15 sty 2010, 21:42
System: Canon
Lokalizacja: Łąck
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 18:14

Nie marućta. Nie znata się ludki. Jak jest kratka, syf na zdjęciach i winietka, to musi być Art. A... byłbym zapomniał - koloru też nie ma.
 
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 16 lis 2010, 18:32
System: Canon

Re: PKP Płock

wtorek, 24 sty 2012, 21:40

Dla mnie spoko , ale również wolałbym te zdjęcia w troszkę lepszej jakości.
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Autor tematu
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: PKP Płock

środa, 25 sty 2012, 13:34

Odkąd płocki dworzec jest moim startem i metą zarazem zacząłem jego obserwację. Trwało to dość długo. Nie chciałem od razu fotografować - potrzebowałem czasu na wyciągnięcie wniosków. Dla mnie jest strasznie banalny. Zapewne został stworzony po najmniejszej linii oporu. Miał być tani i stać przy torach. Stąd też banalne kadry - dokładnie takie jaki jest sam w sobie. Bez wyszukanych form, rytmów, kompozycji. Wszechobecny bród i smród ukryty pod maską fikcyjnego ładu uwypuklam niedbałym skanem, wręcz przerysowanym. W rezultacie powstaje obraz o charakterze graficznym. To co widać wyżej to moje poszukiwanie i próba konfrontacji banału z piktorializmem zarazem.
Nie marućta. Nie znata się ludki. Jak jest kratka, syf na zdjęciach i winietka, to musi być Art. A... byłbym zapomniał - koloru też nie ma.

Panie Guti, nauczyłem się bardzo ważnej rzeczy "trzeba mieć otwarty umysł". Nie wszystko co ostre i kolorowe jest dobre. Jeśli tak Pan sądzi, a z tego, jakże sarkastycznego, komentarza tak właśnie wynika, to muszę wyprowadzić z błędu. Mówi się, że jest wiele ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć.
Jeśli potencjalnemu odbiorcy nie pasuje moja droga myślenia, uważa, że jest do dupy - zacznijmy o tym rozmawiać. Wyciągnijmy argumenty i stwórzmy forum na którym będziemy mogli przedstawić nasze postrzeżenia. Z chęcią podejmę dyskusję na temat fotografii (nie tylko tych, ale w ogólnie). Jednak gdy ktoś próbuje zamieścić komentarz mający oddźwięk ośmieszenia i nic poza tym to w moim odczuciu staje się dzieckiem, które jest odważne tylko wtedy gdy trzyma tatę za rękę. Gdy natomiast idzie samo spuszcza wzrok, podkula ogon i stara się zostać niezauważone.
Dla mnie spoko , ale również wolałbym te zdjęcia w troszkę lepszej jakości.
Sądzę, że wyjaśniłem dostatecznie na początku.
Opinię nt. zdjęć wyrażę dopiero jak poznam ich szczegóły ;P
Czekam z niecierpliwością
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: PKP Płock

środa, 25 sty 2012, 18:28

ja w secie chyba bym widział 1,2,3,5. 4 i 6 jakoś nic nowego nie wnosi i jakoś nie czuję żeby tu pasowały


@edit

minimal tak offtopicowo: ale Twoje komentarze typu "stać Cię na więcej" też za wiele do oceny i rozmowy na temat prac innych userów nie wnoszą
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

środa, 25 sty 2012, 19:22

krótko zwięźle i na temat: kadrowo urzekła mnie 4-ka, reszta taka nijaka, nieprzemyślany kadr, natomiast obróbka, próba stworzenia coś "art" nie podoba mi się, znikają szczegóły na zdjęciach, pokazałbyś zdjęcia w innym mieście nie wiedzieliby co przedstawiają, o 50% zmniejszyłbym te przerysowania, PKP jeszcze istnieje a u Cibie już go praktycznie nie ma.

Pozdrawiam
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
guti
Posty: 167
Rejestracja: piątek, 15 sty 2010, 21:42
System: Canon
Lokalizacja: Łąck
Kontaktowanie:

Re: PKP Płock

środa, 25 sty 2012, 21:19

Nie wiem, co inni robią ogonami, bo ja potrafię słownie wyrazić swoje odczucia, a pozwoliłem sobie na sarkazm, bo uważam, że to jest prowokacja.
Rzadko bywam na forum, ale Ciebie zapamiętałem z kilku wypowiedzi wskazujących na znajomość teorii i historii fotografii i jeśli dobrze pamiętam umieściłeś jakieś dopisek wskazujący na ucznia , czy studenta szkoły fotograficznej (akademi?). Jednocześnie dwa razy trafiłem na bardzo słabą serię zdjęć "artystycznych". W jednej i drugiej serii w moim odczuciu wyraźny był przerost formy nad treścią. Pewnie, jest to tylko moje osobiste zdanie, być może przeoczyłem też mnóstwo innych dobrych zdjęć, ale wyobraziłem sobie, że wrzucasz gniota i dobrze się bawisz, czytając komentarze doszukujące się artystycznych wizji. Sam kiedyś dołączyłem jedną z moich pierwszych nieudanych fotek wykonanych Amim do omawianych fotografii wielkich mistrzów i dusząc się ze śmiechu, słuchałem karkołomnych teorii dyskutantów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości