Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Regulamin forum
Max. długość dłuższego boku 900 pix. Brak ograniczeń wielkości dla panoram.
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 21:28

Dlaczego gówno bez pomysłu? Bo jest zrobione inaczej niż te z zaprezentowanego linku? Wg mnie tam każde jest prawie takie samo.
Myślę że nie ma co się boczyć, lepiej bronic swojej pracy rzucając argumenty za. Krytykę lepiej przyjąć i wyciągnąć wnioski lub wyjaśnić reszcie na czym polegała świetność ujęcia jeśli ma się do niego przekonanie. Ja mam swoje zdanie i bym cie nawet bronił ale uważam ze to twoja rola. Ja sobie zawsze cenie słowa krytyki bo one pomagają się rozwijać i dostałem nie raz cenne uwagi nawet gdy niekoniecznie się z tym zgadzałem.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 21:37

takie same ? to próbuj zrobić którekolwiek...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
gigacz
Autor tematu
Posty: 154
Rejestracja: środa, 26 paź 2011, 22:52
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 22:00

Bronił w zaparte nie będę. Te zdjęcia są przepiękne, lepsze od mojego o niebo, ale ja swoje zrobiłem odwrotnie [z lampkami w tle, gdyż żarówka jest wykręcona i "odpoczywa"] a argumenty przeciwników po prostu mnie nie satysfakcjonują - ciężko mi z nich wyciągnąć co konkretnie wg kogo jest źle ;)
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 22:31

po 1 - jest BRUDNA.
po 2gie - przeszkadza mi cos na czym lezy zarówka bo mi wchodzi na żarówencję.
Do tego te odblaski dziwne... tło to jakiś misz masz.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 22:33

Ale ta fotka to jakiś żart i nie ma się czym podniecać tylko trzeba płakać. Kolego gigacz czym tutaj się tak fajnie bawiłeś? Siedziałeś na kiblu i aby umilić sobie posiedzenie postanowiłeś sfocić żarówkę? Bo na to wygląda. Żarówka jest brudna, leży niechlujnie na czymś bliżej niezidentyfikowanym i wypełnia cały kadr praktycznie po brzegi. Oświetlenie nieciekawe (zapewne zastane jakie aktualnie było w kiblu) + jakieś przepalone plamy w tle. Do tego ten podpis chroniący te dzieło. Dla mnie ogólnie najsłabsze foto tutaj na forum ever.
 
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 16 lis 2010, 18:32
System: Canon

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 22:57

Mi poza wcześniej wspomnianym brudem przeszkadza jeszcze tylko to, że tło odwraca moją uwagę od żarówki xP teraz ogólnie już trochę mniej bo wiem co jest w tle , ale wcześniej jak nie wiedziałem to bardziej:)
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:14

Ale ta fotka to jakiś żart i nie ma się czym podniecać tylko trzeba płakać. Kolego gigacz czym tutaj się tak fajnie bawiłeś? Siedziałeś na kiblu i aby umilić sobie posiedzenie postanowiłeś sfocić żarówkę? Bo na to wygląda. Żarówka jest brudna, leży niechlujnie na czymś bliżej niezidentyfikowanym i wypełnia cały kadr praktycznie po brzegi. Oświetlenie nieciekawe (zapewne zastane jakie aktualnie było w kiblu) + jakieś przepalone plamy w tle. Do tego ten podpis chroniący te dzieło. Dla mnie ogólnie najsłabsze foto tutaj na forum ever.
widziałem gorsze
 
Awatar użytkownika
gigacz
Autor tematu
Posty: 154
Rejestracja: środa, 26 paź 2011, 22:52
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:15

Dzięki Siwy za opinię ;) Cóż... zgodzę się do odcisków palców - mea culpa. Brudy... ah.. żarówka jest dość porysowana. Nie wiem od czego, nie wiem jak, ale trochę ją polerowałem przed foceniem. Odplaski to właśnie owe lampki choinkowe wiszące w tle, i to one są tak rozmazane. Hmm.. następnym razem spróbuję coś innego zrobić ;)

Franz - powtórzyłeś dokładnie wszystko co kolega Siwy napisał post wcześniej w nieporównywalnie milszy i bardziej kulturalny sposób od ciebie. Ehh...
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:31

Franz - powtórzyłeś dokładnie wszystko co kolega Siwy napisał post wcześniej w nieporównywalnie milszy i bardziej kulturalny sposób od ciebie. Ehh...
Dokładnie łeb w łeb pisałem w tym samym czasie posta co siwy - jak klikałem "wyślij" to już jego post wisiał.

Nie odpisałeś mi dlaczego jest to zdjęcie z którym najfajniej się bawiłeś? Dlaczego zrobiłeś to zdjęcie i dlaczego je pokazałeś? Może ujawnisz trochę szczegółów tej zaawansowanej produkcji. Dla mnie to wygląda tak: "rzuciłem sobie żarówę na ścierę i pyknąłem jej słit focie".
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:33

Panowie... podyskutujcie jeszcze 10 min bo napisałem długiego posta i się nie wysłał, muszę powtórzyć heh
 
Awatar użytkownika
gigacz
Autor tematu
Posty: 154
Rejestracja: środa, 26 paź 2011, 22:52
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:43

Franz - powtórzyłeś dokładnie wszystko co kolega Siwy napisał post wcześniej w nieporównywalnie milszy i bardziej kulturalny sposób od ciebie. Ehh...
Nie odpisałeś mi dlaczego jest to zdjęcie z którym najfajniej się bawiłeś? Dlaczego zrobiłeś to zdjęcie i dlaczego je pokazałeś? Może ujawnisz trochę szczegółów tej zaawansowanej produkcji. Dla mnie to wygląda tak: "rzuciłem sobie żarówę na ścierę i pyknąłem jej słit focie".
Skoro tak twierdzisz to najwyraźniej tak było.

Dlaczego napisałem, że najfajniej się bawiłem? Po prostu. Sprawiało mi przyjemność ustawianie funkcji, ustawień i łączenie z kilku ekspozycji. Twierdzisz że to "zaawansowana produkcja"? Nie za dużo hipokryzji? Nie uważam że to arcydzieło, ale chciałem pokazać by ocenili to profesjonaliści i wypowiedzieli się co myślą. Jak widać pozostali wypowiedzieli się bez tak jadowitego tonu i ich opinie sobie cenię ;)
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Żarówka

wtorek, 10 sty 2012, 23:46

Bronił w zaparte nie będę. Te zdjęcia są przepiękne, lepsze od mojego o niebo, ale ja swoje zrobiłem odwrotnie [z lampkami w tle, gdyż żarówka jest wykręcona i "odpoczywa"] a argumenty przeciwników po prostu mnie nie satysfakcjonują - ciężko mi z nich wyciągnąć co konkretnie wg kogo jest źle ;)
No dobra. Na początku wydawała się to zwykła żarówka przedmiotu, ale gdy napisałeś o swoim zamyśle to faktycznie można to tak zrozumieć (czasami opis jest niezbędny). Szybki przykład: portret amerykańskiego pilota, zwykłe jak do paszportu, siedzi uśmiechnięty w mundurze. Patrzymy i zastanawiamy się "yy... no dobra, ale o co chodzi?" czytamy podpis i widzimy "pilot który spuścił bombę atomową na Hiroszimę" i naglę zwrot w odbiorze zdjęcia. Podobnie tutaj. Najpierw zwykła żarówka zrobiona, powiedzmy sobie szczerze, do dupy. Słaba kompozycja, paluchy, rysy i tak dalej. Stąd ta spina w komentarzach. Nikt nie obczaił bazy (również ja) o co chodzi. Jednakże nawet mimo tej wiedzy uważam, że można to zrobić w lepszy sposób. Skoro już kreujemy daną sytuację...

Swoją drogą zastanawiam się, jakie byłyby komentarze gdybym jako ja wrzucił zdjęcia np Lachappela? "eee... co to za kicz". Egelston (głownie wczesny)? "Ej, stary żartujesz? co to ma być?" Avedon "Twarz na białym tle? to wsyzstko?"
Problem polega na tym, że oni pracowali na swój warsztat latami. Byli konsekwentni w tym co robią, a co ważniejsze świadomi. Jeśli będziesz robił żarówki przez następne 20 lat będziesz w tym najlepszy i nikt tego nie podważy. Musisz jednak znać każdy niuans tego zdjęcia. Musisz wiedzieć, czemu jest taki blik, czemu odcisk, czemu taka rysa i czemu leży na tym ręczniczku. Musisz to wiedzieć przed zrobieniem zdjęcia, a nie po.
 
Awatar użytkownika
gigacz
Autor tematu
Posty: 154
Rejestracja: środa, 26 paź 2011, 22:52
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Żarówka

środa, 11 sty 2012, 00:00

Wiem, i dzięki za niesamowicie inspirujący komentarz :). Takie argumenty to ja rozumiem! Nie będę robił żarówek heh... fotografią zajmuję się.... od czasu do czasu gdy chcę coś uwiecznić, stąd moja słabiutka działalność na forum :D

Co do świadomości... masz rację, powiniem bardziej ukazać np. że pozostałe lampki w tle się świecą a ta nie, wykonanie też bym lepsze zrobił itp. Mniejsza o to.

Ale po to to publikowałem - by dowiedzieć się konkretów od specjalistów, a nie, że tak powiem: trollowania ;)

P.S. Gdzie mógłbym zobaczyć ten twój kieliszek wina? ;)
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Żarówka

środa, 11 sty 2012, 00:25

minimalny Ci napisał ,że do dupy i dla Ciebie to inspirujący komentarz, a ja pluję jadem i trolluję :D
Po to publikowałeś żeby dowiedzieć się konkretów od specjalistów..hmmm na razie nikt nie napisał żadnego konkretu odnośnie fotografowania szkła. A może na tym forum nie ma profesjonalnych specjalistów od fotografowania szkła i dlatego. Do każdego zdjęcia można dorobić historyjkę. Jakbyś napisał ,że tą żarówka Hitlera to by było coś, a tak jest to nadal zwykła porysowana i ufajczona żarówka kiepsko sfotografowana. Dobra kończę bo kolega gigacz powoli się obraża :D Kolego poluzuj tam gdzie Cię ciśnie i więcej dystansu :D
 
Awatar użytkownika
minimalnaprawda
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2010, 18:09
System: Zenit

Re: Żarówka

środa, 11 sty 2012, 00:35

Do każdego zdjęcia można dorobić historyjkę.
Przeczytałeś dokładnie to co napisałem?
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Re: Żarówka

środa, 11 sty 2012, 00:54

Do każdego zdjęcia można dorobić historyjkę.
Przeczytałeś dokładnie to co napisałem?
Tak. Ładnie napisałeś, ale nijak się to ma do żarówki gigacza. Takie jest moje zdanie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości