Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Blister

Regulamin forum
Filmy video naszej produkcji
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

niedziela, 13 kwie 2014, 19:38

 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 08:48

Ładnie pokazane warsztaty. Obszernie, a nie za długo. Nie byłem na warsztatach i teraz wiem, co straciłem.

Co do technicznych spraw:
- zwracaj uwagę na szybkość migawki podczas filmowania przy świetle sztucznym. Masz do wyboru: 1/25; 1/50; 1/100 (dłuższą też jeszcze pociągnie). Jeżeli ustawisz inną niż pochodną 1/50, to będziesz miał widoczne migotanie. W Europie prąd płynie w gniazdkach z częstotliwością 50Hz i stąd właśnie ta wartość. Jeśli migawka jest np. 1/30, czy 1/80, to impulsy się "mijają", a nie pokrywają.

- zauważyłem syndrom "świeżego posiadacza głowicy olejowej", czyli długie panoramowania. ;) Nie ma nic złego w panoramowaniu, ale warto je ograniczać i jeśli już nastepują po sobie, to powinny przebiegać w tym samym kierunku. Początkowo sporo ich było (rozumiem, że chciałeś dużo pokazać), ale potem już było idealnie.

- do tych kilku jazd, które zrobiłeś przydałby Ci się slider. Fajnie by dopełnił te ujęcia.

- osobiście nie przepadam za zoomowaniem (chyba, że ktoś robi mój ulubiony efekt "vertigo" ;) ). Stosuje się je w celu skupienia na konkretnym szczególe (dodatnio i ujemnie).
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 09:12

Ładnie pokazane warsztaty. Obszernie, a nie za długo. Nie byłem na warsztatach i teraz wiem, co straciłem.

Co do technicznych spraw:
- zwracaj uwagę na szybkość migawki podczas filmowania przy świetle sztucznym. Masz do wyboru: 1/25; 1/50; 1/100 (dłuższą też jeszcze pociągnie). Jeżeli ustawisz inną niż pochodną 1/50, to będziesz miał widoczne migotanie. W Europie prąd płynie w gniazdkach z częstotliwością 50Hz i stąd właśnie ta wartość. Jeśli migawka jest np. 1/30, czy 1/80, to impulsy się "mijają", a nie pokrywają.

- zauważyłem syndrom "świeżego posiadacza głowicy olejowej", czyli długie panoramowania. ;) Nie ma nic złego w panoramowaniu, ale warto je ograniczać i jeśli już nastepują po sobie, to powinny przebiegać w tym samym kierunku. Początkowo sporo ich było (rozumiem, że chciałeś dużo pokazać), ale potem już było idealnie.

- do tych kilku jazd, które zrobiłeś przydałby Ci się slider. Fajnie by dopełnił te ujęcia.

- osobiście nie przepadam za zoomowaniem (chyba, że ktoś robi mój ulubiony efekt "vertigo" ;) ). Stosuje się je w celu skupienia na konkretnym szczególe (dodatnio i ujemnie).
Dzięki ze konkrety. Głownie za tą migawkę. Nie wiedziałem o tym.
Pananoramowanie celowo robiłem, bo chciałem się pobawić. Wiem, że wyszło mało płynnie. Chyba za mocno skręciłem głowicę albo mi łapy latały. Też zauważyłem, że za dużo tego.
Zoomowanie - faktycznie. Lipa to wychodzi. Szkła aparatowe się chyba do tego nie nadają. Próbowałem to robić 24-70 ale nie dało rady uzyskać płynności. O tyle o ile na wyświetlaczu wydawało mi się OK to jak wróciłem do domu to widać było duże skoki. Brak płynności.
Muszę jeszcze się pobawić z przeżucaniem ostrości z jednego planu na drugi.

Ogólnie to fajna zabawa. Ale wymaga dużej koncentracji.

A slidera muszę pożyczyć :D tego za 300zł i sprawdzić czy mi pasuje.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 11:41

Bardzo dobre, fachowe uwagi.
p.s. dałbym ciut jaśniej ;)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 11:52

Bardzo dobre, fachowe uwagi.
p.s. dałbym ciut jaśniej ;)
Nom, jaśniej ciemniej. Wiem, ale nie dałem rady ogarnąć wszystkiego. W klipach mam różnice w ekspozycjach. Następnym razem budziet better.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 12:17

Bardzo dobre, fachowe uwagi.
p.s. dałbym ciut jaśniej ;)
Nom, jaśniej ciemniej. Wiem, ale nie dałem rady ogarnąć wszystkiego. W klipach mam różnice w ekspozycjach. Następnym razem budziet better.
Filmik i tak super :) Zrobiłeś kawał dobrej roboty ! :)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty fotograficzne z firmą Canon Polska w Płocku

poniedziałek, 14 kwie 2014, 13:39

...Chyba za mocno skręciłem głowicę albo mi łapy latały.
...
Trzeba było nie pić dzień wcześniej ;) a tak na serio to fajny materiał
Co złego to nie ja...
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości