Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Blister

Regulamin forum
Filmy video naszej produkcji
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
CrioX
Autor tematu
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 11:14

 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 16:26

strasznie dziwne pauzy, mało koordynacji, wcześniej zrobiłbym slow motion przed samym błyskiem. Pomysł świetny, trochę pora nie ta ale co zrobić czasu i miejsca się nie wybiera.

Pozdrawiam
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
CrioX
Autor tematu
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 16:33

strasznie dziwne pauzy, mało koordynacji, wcześniej zrobiłbym slow motion
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi...
Bo pauzy nie ma żadnej, o jaką koordynację chodzi + wczesniej był SM

Rozwiń, ewentualnie napisz jaśniej plz ;)
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 17:20

np od 27 sec - film przyspieszony, jest błysk a ty stopujesz klatkę, taki dziwny slow motion, może maiłeś taki cel, który mi się nie podoba, taki "misz masz".

ja bym to zrobił inaczej fast slow fast, u Ciebie jest fast, stop, fast.
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
CrioX
Autor tematu
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 18:07

np od 27 sec - film przyspieszony, jest błysk a ty stopujesz klatkę, taki dziwny slow motion, może maiłeś taki cel, który mi się nie podoba, taki "misz masz".

ja bym to zrobił inaczej fast slow fast, u Ciebie jest fast, stop, fast.
Użyty przeze mnie sposób jest identyczny z opisywanym przez Ciebie ( fast slow fast )
Muszę Cie zmartwić bo nigdzie nie ma pauzy i prawdę mówiąc fast slow fast wychodzi tak jak wychodzi...
Wiec chyba nie o to chodziło.
To tylko kwestia dłuższego płynnego przejścia miedzy sekwencjami czyli szybko, wolniej, wolno, szybciej, szybko jeśli już ;)
Niestety nie posiadam płynnego przyśpieszania i odwrotnie.
No i "misz-masz" niekoniecznie odzwierciedla technikę ani tematykę filmu, chyba ze tak można opisać szybkie cięcia :P :D
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 19:48

np od 27 sec - film przyspieszony, jest błysk a ty stopujesz klatkę, taki dziwny slow motion, może maiłeś taki cel, który mi się nie podoba, taki "misz masz".

ja bym to zrobił inaczej fast slow fast, u Ciebie jest fast, stop, fast.
Użyty przeze mnie sposób jest identyczny z opisywanym przez Ciebie ( fast slow fast )
Muszę Cie zmartwić bo nigdzie nie ma pauzy i prawdę mówiąc fast slow fast wychodzi tak jak wychodzi...
Wiec chyba nie o to chodziło.
To tylko kwestia dłuższego płynnego przejścia miedzy sekwencjami czyli szybko, wolniej, wolno, szybciej, szybko jeśli już ;)
Niestety nie posiadam płynnego przyśpieszania i odwrotnie.
No i "misz-masz" niekoniecznie odzwierciedla technikę ani tematykę filmu, chyba ze tak można opisać szybkie cięcia :P :D
jak zwał tak zwał każdy ma swoją wizję na obróbkę, najważniejszy jest pomysł i tu wstrzeliłeś się idealnie.
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 20:48

Sam filmik, jako filmik jest jak najbardziej okej. Szkoda, że tytuł bez polskich liter (nie ma takiego miasta jak Plock. Jest Lądek, Lądek Zdrój...). Ja ogólnie nie lubię zangielszczania wszystkiego co się rusza (a już polskie nazwy własne - zbrodnia!). Jakiś taki patriota jestem ;) Ale to tylko tak na marginesie, bo filmik fajny. spowolnienie-przyspieszenie mi nie przeszkadza (tak jak sleepowi). Nawet lubię ten efekt ;)

Wiele do życzenie pozostawia jakość filmu. Myślałem, że w fulhade to powinien być wypas, a tu kupa :( Pikseloza taka, że czasami się zastanawiałem, czy Ty przypadkiem nie rozciągnąłeś 640x480 do tej wielkości ;) Oczywiście mówię tu o oglądaniu na pełnym ekranie.
Nie widzę sensu zapisu filmu w rozdzielczości 1080p, czy 720p gdy używamy takiej kompresji (albo jakiegoś "ruskiego" kodeka. A może dałeś "bitrejt" na 500 zamiast 5000, żeby szybciej Ci się wgrał na YT ;)

Powiem tak: na małym obrazki filmik jest fajny, ale na pełnym ekranie... No cóż... Z mojego kalkulatora wychodzi podobnie ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
CrioX
Autor tematu
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 21:48

Sam filmik, jako filmik jest jak najbardziej okej. Szkoda, że tytuł bez polskich liter (nie ma takiego miasta jak Plock. Jest Lądek, Lądek Zdrój...). Ja ogólnie nie lubię zangielszczania wszystkiego co się rusza (a już polskie nazwy własne - zbrodnia!). Jakiś taki patriota jestem ;) Ale to tylko tak na marginesie, bo filmik fajny. spowolnienie-przyspieszenie mi nie przeszkadza (tak jak sleepowi). Nawet lubię ten efekt ;)

Wiele do życzenie pozostawia jakość filmu. Myślałem, że w fulhade to powinien być wypas, a tu kupa :( Pikseloza taka, że czasami się zastanawiałem, czy Ty przypadkiem nie rozciągnąłeś 640x480 do tej wielkości ;) Oczywiście mówię tu o oglądaniu na pełnym ekranie.
Nie widzę sensu zapisu filmu w rozdzielczości 1080p, czy 720p gdy używamy takiej kompresji (albo jakiegoś "ruskiego" kodeka. A może dałeś "bitrejt" na 500 zamiast 5000, żeby szybciej Ci się wgrał na YT ;)

Powiem tak: na małym obrazki filmik jest fajny, ale na pełnym ekranie... No cóż... Z mojego kalkulatora wychodzi podobnie ;)
No tak juz jest że jeżeli jedną częśc filmu przyśpieszymy x4 a drugą zwolnimy :2 to po połączeniu daje to efekt prawie zamrożenia, ale defacto tam go nie ma. Jeżeli jest jakis sposób na płynne korekty w tej kwestii chętnie poznam bo sie z pewnością przydadzą :)
Skibek... ja nadal mam problem z zapisem gotowego materiału ( stosunek jakośc - waga ). Dwoje sie i troję przy parametrach z rożnymi efektami.
Film po zapisie końcowym ma 32 MB wiec sie nie dziw ze tak jest i nie ukrywam ze głównie był na potrzeby YT :D
Bit rate jest 2000... akurat tego nie tykałem :)
Więc pewnie gdzie indziej tkwi powód tej jakości :)

Pzdr

P.S.
Mogę zapuścić profil zapisu MPEGa to moze ktoś będzie pomocny w tej materii :roll:
Aha... sorry Skiba za tytuł :D To nie miało być "zangiełszczenie" tylko tytuł bez znaków w PL + ang ;)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 22:20

Skibek... ja nadal mam problem z zapisem gotowego materiału ( stosunek jakośc - waga ). Dwoje sie i troję przy parametrach z rożnymi efektami.
Film po zapisie końcowym ma 32 MB wiec sie nie dziw ze tak jest i nie ukrywam ze głównie był na potrzeby YT :D
Bit rate jest 2000... akurat tego nie tykałem :)
Więc pewnie gdzie indziej tkwi powód tej jakości :)
A no właśnie ;) 32MB na tak długi film to aż dziw, że taki dobry efekt jest ;)
Ja zapisuję w formacie WMV z bitrate 3000-4800 (przy 720p). Do internetu z powodzeniem wystarczy. Niestety fil 2:30min waży ok. 90MB :(
Aha... sorry Skiba za tytuł :D To nie miało być "zangiełszczenie" tylko tytuł bez znaków w PL + ang ;)
Spoooko. Luz! Pewnie chodziło o to, żeby ludzie na całym świecie potrafili przeczytać, bo jak zobacza "Ł" to się będą zastanawiali co to za litera ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
CrioX
Autor tematu
Posty: 1497
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 23:05
System: Canon
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 23:34

Aha... sorry Skiba za tytuł :D To nie miało być "zangiełszczenie" tylko tytuł bez znaków w PL + ang ;)
Spoooko. Luz! Pewnie chodziło o to, żeby ludzie na całym świecie potrafili przeczytać, bo jak zobacza "Ł" to się będą zastanawiali co to za litera ;)
Znajomemu wyjasniłem ze sie czytaj jak "ew" u nich... chyba zrozumiał :roll:
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 13 sie 2011, 23:47

wow moje filmy ważą od 200 MB do 1 Giga i zapodaję na YT :D format MPEG-4
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

niedziela, 14 sie 2011, 00:25

1 Giga i zapodaję na YT
To dlatego Jutup ostatnio tak muli ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Thunderstorm - Plock 2011

sobota, 20 sie 2011, 07:26

Elegancki film ale tak jak sleepowi przeszkadza mi efekt o którym mowa.
Kwestię tytułu też pominę ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości