Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Blister

Regulamin forum
Filmy video naszej produkcji
NETYKIETA
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 09:40

Bo Skibek to niezły cyrkowiec na ostrym kółku.
Szykujemy nowe dzieło, będzie lepiej...
No!
Może tym razemy wszystkich zadowolimy (nawet czarną stronę mocy szatana!) ;)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 10:09

Dalej już nic nie piszę na temat filmików, bo jak to określił Skibek na filmowaniu się nie znam
Doskonale wiesz, że napisałem to w kontekście Twojego pomysły filmowania pod słońce, więc nie wiem po kiego grzyba takie bzdury piszesz.
Napisz mi proszę gdzie ja pisałem , żeby filmować pod słońce? Najwidoczniej źle mnie zrozumiałeś lub nie doczytałeś mojego zdania dokładnie.
Napisałem kilka komentarzy wyżej , że moglibyście sfilmować akcję trików z 3 stron mając słońce po prawej bąź lewej stroniePominąłem 4 stronę która byłaby pod słońce
Skoro jest to dział film i można oceniać filmik , to go oceniłem jako film bez pomysłu na kadr.
Na dodatek pomimo użycia statywu odczuwalne są poruszenia obrazu i widoczne zoomowanie , które jest niepłynne.
Aby cokolwiek oceniać (taniec, malarstwo, fotografię, film, twórczość muzyczną) trzeba znać chodźby teorię danej dziedziny. Ty swoją wypowiedzią sprawiasz wrażenie, jakby była to dla Ciebie czarna magia. Jak w takim razie możesz się wypowiadać, czy kadr filmowy jest dobry, czy zły?
Owszem, krytykować można wszystko i wszystkich, ale trzeba mieć argumentację. Np. jeżeli ten kadr jest zły, to jaki jest dobry (biorąc pod uwagę okoliczności)? I tu zaczyna się problem... ;)
Nie napisałem , że kadr jest zły. Napisałem, że kadry są zrobione z jednego miejsca, wieje nudą i że są monotonne, bez pomysłowe. Nie ma dynamiki i płynności przy takich trikach które aż się proszą o skadrowanie przynajmniej z 2 stron. Dałoby to inny obraz tych trików. Skoro twierdzisz, że się nie dało - trudno. Powtórzycie filmik jak będziecie chcieli i zrobicie to mam nadzieje -fajniej i lepiej.

Filmik można było zrobić z kilku stron. A jeśli się nie dało trzeba było pokombinować, chociażby z regulacją statywu- chodzi mi tu o wysokość. Np z chęcią obejrzałbym kilka klatek tego filmu z tego samego miejsca gdzie stał statyw ale z żabiej perspektywy ;) To już 2 punkty, 2 koncepcje przedstawienia trików. Wcale do tego scenariusz nie byłby potrzebny , wystarczyło tylko opuścić i wyregulować wysokość aparatu na statywie.

A Ty znasz się na czystej teorii filmowania? Szczerze w to wątpię. Filmujesz całkiem od niedawna. Nie zaprzeczysz chyba, że filmujesz na podstawie doświadczenia wypływającego głównie z fotografii. To na fotografii bazujesz. Tak samo jak Ja mogłem ocenić ten filmik z punktu widzenia fotograficznego i na fotografii bazując.
Nie umniejszam Twojego "talentu" w tej dziedzinie powyższymi zdaniami. Wręcz przeciwnie, filmowanie idzie Ci coraz lepiej i przyjemnie się to wszystko ogląda: plener Arka z Łeby i z Tatr , czy muzykujący muzyk ;)


Sytuacja stała się toksyczna , więc nie będę odpowiadał na dalsze raczej niezbyt przyjemne zdania z Twojej strony. Tak , dla mnie niezbyt fajnie się czytało twój ostatni komentarz. Już żadnego zdjęcia czy Twojego filmu nie skomentuję. W ostateczności napisze 3,4,5 - dobre, 10, 5, 6 - słabe i na tym zakończę moje wywody. Nie chce potem czytać wyjaśnień , objaśnień i innych twoich zdań dlaczego reportaż / film jest taki , a nie inny. I tak wyjdzie na to , ze jedyną słuszną racje ma Skibek i broń panie boże nie wolno się z nim nie zgodzić.

W przypadku Enej zdjęcia mówiły same za siebie. Mz. broniło się tylko 2 - 3 zdjęcia. Reszta była mocno przeciętna. Nic nie próbowałem udowadniać tam, zdjęcia udowodniły wszystko.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 10:25

W ostateczności możesz dać mi bana , w akcie zemsty :mrgreen: Tylko nie wiem za co ;)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 10:37

Napisz mi proszę gdzie ja pisałem , żeby filmować pod słońce? Najwidoczniej źle mnie zrozumiałeś lub nie doczytałeś mojego zdania dokładnie.
Napisałem kilka komentarzy wyżej , że moglibyście sfilmować akcję trików z 3 stron mając słońce po prawej bąź lewej stroniePominąłem 4 stronę która byłaby pod słońce
Tak, mój błąd. Sorki. Tam było "nie wliczając 4 strony", a ja przeczytałem "wliczając 4 stronę". Zwracam honor.
Nie napisałem , że kadr jest zły. Napisałem, że kadry są zrobione z jednego miejsca, wieje nudą i że są monotonne, bez pomysłowe. Nie ma dynamiki i płynności przy takich trikach które aż się proszą o skadrowanie przynajmniej z 2 stron.
A... czyli mam rozumieć, że te wszystkie epitety są potwierdzeniem, że kadr jest dobry tak? To teraz już nic nie rozymiem...
Przeczytaj to co napisałeś powyżej i sam sobie odpowiesz na zadane pytanie ;)
Filmik można było zrobić z kilku stron. A jeśli się nie dało trzeba było pokombinować, chociażby z regulacją statywu- chodzi mi tu o wysokość. Np z chęcią obejrzałbym kilka klatek tego filmu z tego samego miejsca gdzie stał statyw ale z żabiej perspektywy ;) To już 2 punkty, 2 koncepcje przedstawienia trików. Wcale do tego scenariusz nie byłby potrzebny , wystarczyło tylko opuścić i wyregulować wysokość aparatu na statywie.
A Ty swoje... NIE, NIE MOŻNA BYŁO ZROBIĆ Z KILKU STRON.

Widzę, że Ty nie czytasz ze zrozumieniem.
Takie było założenie tej realizacji (celowo nie używam słowa "film"). Nie chodziło o "megaprodukcję" z setką scen z użyciem dwunastu obiektywów oraz pięciu kranów i kilometra jazd. Ujęcia miały być statyczne i najlepiej jakby aparat był postawiony na kwietniku, żeby nie korciło nim ruszać ;)
To tylko rejestracja trików, a nie dzieło filmowe ;)
A Ty znasz się na czystej teorii filmowania? Szczerze w to wątpię. Filmujesz całkiem od niedawna. Nie zaprzeczysz chyba, że filmujesz na podstawie doświadczenia wypływającego głównie z fotografii. To na fotografii bazujesz.
<Lekki uśmiech>
Otóż trochę się mylisz, ale to wynika z Twojej niewiedzy (w sensie, że zbyt krótko mnie znasz).
Filmem interesuję się od.... pocztku lat 90tych ;) Zanim zacząłem fotografować, to "bawiłem" się kamera 8mm (Quarz) i nagrywałem filmy nieme (niestety nie miałem DAT'a). Pomagał mi tata, który przefilmował całe lata 70te "ósemką".
Jak kiedyś będzie czas, to zaproszę na projekcję (tylko musz eje pokleić, bo niestety klej octowy puścił i celuloidowe taśmy są w kawałkach). Do dziś mam swoją kamerę analogową, ale niestety już nie można dostać do niej "ładunków" (15m taśmy w specjalnej kasecie).
Sam widzisz, że jako-takie przygotowanie mam. Co do "czystej teorii" filmu to też "coś" tam wiem. Oczywiście to jest wiedza sprzed prawie dwóch dekad, ale niewiele się zmieniło w sztuce filmowej przez ten czas (tylko teraz inaczej się nazywa).
Sytuacja stała się toksyczna , więc nie będę odpowiadał na dalsze raczej niezbyt przyjemne zdania z Twojej strony. Tak , dla mnie niezbyt fajnie się czytało twój ostatni komentarz , który był czystym atakiem na moją osobę - tak to odebrałem
Hm... No wybacz, żeby obrona była przyjemna ;) Co mam napisać? Że nie masz argumnentów, ale i tak Cię lubię? To chyba logicze ;)
Mi też niezbyt fajnie się czyta po raz trzeci te same obalone argumenty, bo musze po raz trzeci udowadniać fakty.

Nie wiem, o co Ci chodzi z tą toksykologią, ale wydaje mi się, że po to jest forum, żeby dyskutować. Nikt nikogo nie obraził, nie oczernił, więc rozmowa (póki co) jest na pewnym poziomie.
Jak nie chcesz, to nie dyskutuj. Ja zmuszał nie będę.
W ostateczności możesz dać mi bana , w akcie zemsty :mrgreen: Tylko nie wiem za co ;)
No i masz BANA!
Już ja znaaajdę winę!
:evil:
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 11:03

Bana nie dostanę bo nic złego nie napisałem, ani nikogo nie obraziłem. Zresztą czyjaś twórczość film, fotografia czy jest zła czy dobra nie jest powodem do obrażania autora. Zresztą nie jestem typem , który sięga po epitety w stylu jesteś taki i taki , bo zrobiłeś beznadziejny i nudny filmik.

Rozmowa może była całkiem niepotrzebna, bo to tylko zwykły filmik - pamiątkowy i bez większego zaangażowania. Jest tak po prostu zrobiony na luzie. Wkurzył mnie tylko fakt , że na wszystko musisz znaleźć pewne wyjaśnienie. Ja niepotrzebnie dałem się ponieść emocjom i trzymałem się kurczowo swojego zdania.
Ty tez czytasz z "niezrozumieniem"- " o filmowaniu pod słońce" ja zaś nie mogłem zrozumieć, ze nie dało się inaczej tego zrobić. Teraz przekonałem się , że się faktycznie nie dało, skoro po raz 3-ci tak twierdzisz.
Być może następnym razem zrobicie to lepiej, dzięki tomderowi i jego krytyce słusznej i niesłusznej ;)
Hm... No wybacz, żeby obrona była przyjemna ;) Co mam napisać? Że nie masz argumnentów, ale i tak Cię lubię?
Tak powinieneś napisać, bo przecież mnie nie da się nie lubieć :mrgreen:
Pozdrawiam ;)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

piątek, 16 wrz 2011, 11:09

Wkurzył mnie tylko fakt , że na wszystko musisz znaleźć pewne wyjaśnienie.
Bo na wszystko jest wytłumaczenie (Adwokaci wiedzą coś na ten temat) ;)
Rozmowa może była całkiem niepotrzebna, bo to tylko zwykły filmik - pamiątkowy i bez większego zaangażowania. Jest tak po prostu zrobiony na luzie.
Potrzebna, potrzeba ;) Dzięki niej wiemy co poprawić (i poprawimy) ;)
Ty tez czytasz z "niezrozumieniem"- " o filmowaniu pod słońce"
No, no... Na forach często się to zdaża ;) Ale Przeprosiłem i zwróciłem honor ;)
Tak powinieneś napisać, bo przecież mnie nie da się nie lubieć :mrgreen:
Hjehje, co prawda, to prawda ;)
Być może następnym razem zrobicie to lepiej, dzięki tomderowi i jego krytyce słusznej i niesłusznej ;)
Nie inaczej!
Nawet Cię zaprosimy do pomocy ;) Jak coś to pomożesz z tymi kwietnikami :P

Pozdro
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

poniedziałek, 19 wrz 2011, 18:07

to co kręcimy ?
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

poniedziałek, 19 wrz 2011, 20:18

to co kręcimy ?
no właśnie jak coś to może w tym tygodniu ?
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

poniedziałek, 19 wrz 2011, 20:22

Oke, ale trzeba się określić, kto robi montaż ;)
Trzeba się też przyczaić na pogodę jakąś fajniejszą, bo po kałużach nie zamierzam jeździć (foch aktorzyny) ;)
Fajnie by było jakby jakiś fiszaj był (część jaco) ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

poniedziałek, 19 wrz 2011, 20:22

to co kręcimy ?
no właśnie jak coś to może w tym tygodniu ?
ten tydzień mi odpada :( a chciałbym sobie pokręcić
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

poniedziałek, 19 wrz 2011, 20:28

Fajnie by było jakby jakiś fiszaj był (część jaco) ;)
tak jak mówiłem wcześniej jestem chętny na zabawę w "operatora";-) tylko to zależy od terminu, godziny itd.
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

sobota, 24 wrz 2011, 09:48

Szybka akcja: Dziś o 12-tej kręcimy pod Bronkiem dwugą próbę. Jak ktoś chętny to zapraszamy.
Może ktoś na rowerku wpadnie i się przyłączy do zabawy ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

sobota, 24 wrz 2011, 09:51

Szybka akcja: Dziś o 12-tej kręcimy pod Bronkiem dwugą próbę. Jak ktoś chętny to zapraszamy.
Może ktoś na rowerku wpadnie i się przyłączy do zabawy ;)
Ale sobie wybraliście porę, ja odpadam
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

sobota, 24 wrz 2011, 09:53

Szybka akcja: Dziś o 12-tej kręcimy pod Bronkiem dwugą próbę. Jak ktoś chętny to zapraszamy.
Może ktoś na rowerku wpadnie i się przyłączy do zabawy ;)
Ale sobie wybraliście porę, ja odpadam
Niestety "pierwsza wolna" ;)
Nieprędko będzie kolejna :( Dzień coraz krótszy, po południu nie wszystkim pasuje, do południa praca.
Wolna sobota = relaks pod znakiem video ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

sobota, 24 wrz 2011, 10:04

Reelaks :D
dobre na kaca :mrgreen:
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Skibek
Autor tematu
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Oste Koło ;)

sobota, 24 wrz 2011, 13:44

...i po bólu ;)
Kilka nowych ujęć zrobiliśmy. Brakowało jednej osoby, ale jakoś sobie poradziliśmy ;)
Niewątpliwie będzie kontynuacja tego przedsięwzięcia ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość