Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Materac

sobota, 2 lip 2011, 22:22

Niedługo będę musiał zakupić materac do sypialnianego łóżka, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tego typu tematach? Powiem szczerze, że poczytałem fora i zgłupiałem, nie wiedziałem że jest tyle rodzai materaców :roll:
Max cena to 2tys.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 08:04

Niedługo będę musiał zakupić materac do sypialnianego łóżka, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tego typu tematach? Powiem szczerze, że poczytałem fora i zgłupiałem, nie wiedziałem że jest tyle rodzai materaców :roll:
Max cena to 2tys.
mocno polecam lateksowe - trwałość i wygoda
 
Awatar użytkownika
czaja
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 27 gru 2010, 19:46
System: Canon

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 10:01

Niedługo będę musiał zakupić materac do sypialnianego łóżka, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tego typu tematach? Powiem szczerze, że poczytałem fora i zgłupiałem, nie wiedziałem że jest tyle rodzai materaców :roll:
Max cena to 2tys.
Najlepiej idź i się połóż na wszystkie jakie będą w sklepie w cenie do 2k. Każdy dobry sklep pozwala wypróbować materac w ten sposób :). Warto zwrócić uwagę na to czy jak leżysz to linię kręgosłupa masz prosto - warto więc wybrać się z kimś kto zerknie na sylwetkę jak będziesz leżał ;).
Druga sprawa to taka, że środek materaca ma się mniej uginać niż na wysokości barków - to zapewni, że leżąc bokiem kręgosłup będzie właśnie prosty.
Kocham Canony, kocham Nikony
Cenię Pentaksa, brzydzę się sony
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 10:58

Niedługo będę musiał zakupić materac ...
Max cena to 2tys.
Polecam takie dmuchane po 10zł. Kupisz 200szt i efekt będzie jakbyś miał łóżko wodne wielkości mieszkania ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
greg
Posty: 61
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 14:11
System: Nikon
Lokalizacja: Melbourne

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 11:54

Ja ci polecam lateksowe, mam juz ponad 5 lat i jest rewelacyjne (tylko nie te najtansze). U mnie cena dobrego to 2,5 tys $ z gwarancja 25 lat. Spi sie znakomicie , zadnego skrzypienia, zmiany pozycji materacu , no i osoba spiaca nie odczuwa "wiercacej" sie drugiej osoby. Poduszki z lateksu tez sa znakomite i tez polecam.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 12:16

W Jysku czy jak mu tam jest opcja że masz chyba 100dni na wypróbowywanie materaca z serii Gold (czy jak im tam) jeśli nie będziesz zadowolony podobno możesz go zwrócić. Ostatnio oglądałem też w BRW było kilka sztuk i można wypróbować, opróćz najbardziej miękkiego i najbardziej twardego nie czułem żadnej różnicy ;)
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 12:19

W Jysku czy jak mu tam jest opcja że masz chyba 100dni na wypróbowywanie materaca z serii Gold (czy jak im tam) jeśli nie będziesz zadowolony podobno możesz go zwrócić. Ostatnio oglądałem też w BRW było kilka sztuk i można wypróbować, opróćz najbardziej miękkiego i najbardziej twardego nie czułem żadnej różnicy ;)
Ale te 100 dni to w sklepie śpisz? Czy dają Ci go do domu? No i czy to jest ten sam, który wszyscy próbują, czy nowy dają? ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 12:20

W Jysku czy jak mu tam jest opcja że masz chyba 100dni na wypróbowywanie materaca z serii Gold (czy jak im tam) jeśli nie będziesz zadowolony podobno możesz go zwrócić. Ostatnio oglądałem też w BRW było kilka sztuk i można wypróbować, opróćz najbardziej miękkiego i najbardziej twardego nie czułem żadnej różnicy ;)
Ale te 100 dni to w sklepie śpisz? Czy dają Ci go do domu? No i czy to jest ten sam, który wszyscy próbują, czy nowy dają? ;)
dobre pytania, póki co nie pytałem o szczegóły. Ciekawe czy można poplamiony oddać :D :?:
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Materac

niedziela, 3 lip 2011, 12:29

główny problem w materacach to ten, że po kilku latach tracą swoje właściwości, niektóre nawet po roku nadają się do wyrzucenia. To co jest super w sklepie za 5 lat może kwalifikować sie do wymiany. Dlatego wazna jest opinia użytkowników. Lateks się nie starzeje tak jak gąbka dlatego jest tak dobry. Inaczej zupełnie się układa pod ciałem. Do tego sa lateksy w rózny sposób uginające sie w zależności od temperatury co dodatkowo wpływa na świetne dopasowanie do ułożonego na nim ciała. Alternatywa są materace w części lateksowe. Mam taki i nie narzekam (sembella 5lat gwarancji). Ma już go 7 lat. Zaczynam powoli odczuwać, że sprężyny nie równo się uginają - te z brzegu łózka (najczęściej się tam siada wchodząc na łózko)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości