Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
konradplock
Autor tematu
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 20:02

Ktoś ma namiary gdzie dobrze robią ?? i ew doświadczenia z tym ustrojstem: 2 gen, czy już w sekwencję ładować + koszty +- jakie za tym idą ??
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 21:24

Ktoś ma namiary gdzie dobrze robią ?? i ew doświadczenia z tym ustrojstem: 2 gen, czy już w sekwencję ładować + koszty +- jakie za tym idą ??
pewnie Blister Ci coś podpowie
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 21:43

Ktoś ma namiary gdzie dobrze robią ?? i ew doświadczenia z tym ustrojstem: 2 gen, czy już w sekwencję ładować + koszty +- jakie za tym idą ??
Chyba wszystko zależy jaki silnik. Do malucha raczej 5-tej generacji nie założysz ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 21:49

Ja zakładałem na Agrestowej. Rodzinny biznes. Bardzo jestem zadowolony. Specyficzny klimat, który poczatkowo może przerazić. Nie zapomnę miny mojej żony jak widziała przez szybę auta siedząc w środku jak mechanik ze zwisającym fajkiem z wargi odkręcał jakieś tam kurki od gazu. Ogólnie trochę taka Sparta ale z instalacją nie miałem żadnego problemu. Co więcej jak gdzieś ktoś komuś skopał to oni potrafili to naprawić. Panowie robią to od lat i chyba wiedzą na czym to polega. Przerabiali mi Seata Toledo, a później Opla Vectrę B. Do Vetry jakieś 5 lat temu zapłaciłem 2500zł za sekwencję. Nigdy nie miałem żadnych problemów z gazem przez nich zamontowanym. Czasem można mieć tylko problem z komunikacją z Panami. No ale to już insza inszość :D
 
Awatar użytkownika
konradplock
Autor tematu
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 21:57

Ktoś ma namiary gdzie dobrze robią ?? i ew doświadczenia z tym ustrojstem: 2 gen, czy już w sekwencję ładować + koszty +- jakie za tym idą ??
Chyba wszystko zależy jaki silnik. Do malucha raczej 5-tej generacji nie założysz ;)
do cytryny xsary 1.4 prawdopodobnie bo jutro jade oglądać :)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: instalacja gazowa w płocku

wtorek, 8 lis 2011, 22:05

Naprawdę polecam Ci tych z Agrestowej. Masz przynajmniej pewność, że nie będzie Ci wiercił w silniku jakiś praktykant albo ktoś nowo zatrudniony. Tam pracuje trzech facetów od lat. Dziadek, ojciec i syn. Jeżeli mieli się uczyć na czyimś aucie to zrobili to już dawno temu.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: instalacja gazowa w płocku

środa, 9 lis 2011, 04:34

Ja w 2005r. żonie do Peugeota 306 1.4 wrzucałem gaz w Sierpcu (musiałbym luknąć w papiery nazwę i adres). Śmiga bez problemu. Spalanie 8/100.
Od jakiegoś czasu dużo moich znajomych gazuje się teraz u gościa w Rogozinie przy rondzie. Tanio ponoć nie jest, ale dobry sprzęt zakładają i z serwisem nie ma problemu.
Ja bym ci polecał albo w Rogozinie albo w Sierpcu.
+/- zagazowania:
-cena instalacji,
-butla w bagażniku czyli tracisz bagażnik. Chcesz uratować chociaż trochę bagażnika to mniejsza butla (wtedy co 200-300km szukasz stacji LPG). Butla w kole - za to koło i tak musisz wozić, ale w najgorszym wypadku wywalasz koło i masz bagażnik na chwilę.
-i tak będziesz musiał tankować benzynę na start,
-samochód minimalnie będzie miał mniejszego "kopa",
-od nowego roku ceny gazu maja wywalić do góry ostro,
-musisz trochę pojeździć zanim gaz zacznie się zwracać,
+zawsze trochę taniej, ale nie wiem czy takim saxo 1.5 diesel nie pojeździsz taniej,
+w zimę ty odpalasz sobie auto i z ironicznym uśmieszkiem spoglądasz na sąsiadów próbujących uruchomić diesla :D
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: instalacja gazowa w płocku

środa, 9 lis 2011, 06:59

o Sierpcu słyszałem, dużo osób poleca.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
konradplock
Autor tematu
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: instalacja gazowa w płocku

środa, 9 lis 2011, 07:52

Ja w 2005r. żonie do Peugeota 306 1.4 wrzucałem gaz w Sierpcu (musiałbym luknąć w papiery nazwę i adres). Śmiga bez problemu. Spalanie 8/100.
Od jakiegoś czasu dużo moich znajomych gazuje się teraz u gościa w Rogozinie przy rondzie. Tanio ponoć nie jest, ale dobry sprzęt zakładają i z serwisem nie ma problemu.
Ja bym ci polecał albo w Rogozinie albo w Sierpcu.
+/- zagazowania:
-cena instalacji,
-butla w bagażniku czyli tracisz bagażnik. Chcesz uratować chociaż trochę bagażnika to mniejsza butla (wtedy co 200-300km szukasz stacji LPG). Butla w kole - za to koło i tak musisz wozić, ale w najgorszym wypadku wywalasz koło i masz bagażnik na chwilę.
-i tak będziesz musiał tankować benzynę na start,
-samochód minimalnie będzie miał mniejszego "kopa",
-od nowego roku ceny gazu maja wywalić do góry ostro,
-musisz trochę pojeździć zanim gaz zacznie się zwracać,
+zawsze trochę taniej, ale nie wiem czy takim saxo 1.5 diesel nie pojeździsz taniej,
+w zimę ty odpalasz sobie auto i z ironicznym uśmieszkiem spoglądasz na sąsiadów próbujących uruchomić diesla :D
bagżnik przyda się większy bo trochę wożę, aczkolwiek zapas na przód i bagażnik jest, a zwrot będzie błyskawiczny przy robieniu 5000-7000 miesięcznie :)
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: instalacja gazowa w płocku

środa, 9 lis 2011, 08:14

Nie wiem bo sprzedałem szwagrowi peugeota, ale patrzyłem na forum nikona wątek "ceny gazu" to powoli sięga 3 zł. Po nowym roku jak dowalą tą akcyzę i będzie po 3.5 to nie wiem czy się będzie to kalkulowało przy tak małej pojemności jak 1.4. Takie saxo 1.5d przy obecnych cenach jak ci spali 4-5l ropska wychodzi cię taniej niż na gazie. 7000 km na miesiąc to niezła dawka. Jak kryzys będzie się powiększał to możesz jeździć na opale - jak jesteś osobą prywatną to 500zł mandatu przy wpadce :D A na gazie nie zakombinujesz :D
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: instalacja gazowa w płocku

środa, 9 lis 2011, 15:38

Ja też montowałem LGP na Agrestowej, jestem zadowolony. Dostali tylko rozpiskę na jakich częściach mają to zrobić, bo oni przeważnie montują deczko gorsze podzespoły (choć twierdzą, że są ok ;) ) Wyniosło mnie to 2800zł oczywiście sekwencja. Nie słuchaj ich tylko jak powiedzą, że filtr fazy ciekłej wymienia się co 10tys., a lotnej co 20tys, ponieważ mamy w Polsce tak brudny gaz, że obydwa trzeba wymieniać góra co 10tys. żeby nie zapaprać wtrysków. A i lepiej kupić sobie filtry samemu, bo komplet kosztuje 15zł. a oni za wymianę + filtry chcą 80zł. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości