Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 21:32

Jakoś apetyt mi urósł w ciągu ostatniej doby i myślę o 12 albo i 16GB...
Tylko czy to w ogóle ma sens? Jak myślicie?
Ja pierwsze co bym zrobił to wymienił jednak dysk na SSD. To na prawdę daje kopa. Dokładanie RAMu w nieskończoność mija się z celem jak wąskie gardło będzie przy komunikacji z dyskiem.
Na pewno tylko że dyski są cały czas drogie a pamięci tanie. Dysk na pewno kupię ale jeszcze chyba nie teraz-chyba ;)
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 21:57

Jakoś apetyt mi urósł w ciągu ostatniej doby i myślę o 12 albo i 16GB...
Tylko czy to w ogóle ma sens? Jak myślicie?
Powiem Ci tak.
Obecnie mam 8 lecz przez jakiś tam czas miałem 16 i powiem szczerze nie widzę różnicy jeśli chodzi o wykorzystanie do fotografii.
Zauważ, że cezarycezary ma *tylko* 4GB :-) Tak czy inaczej przydałoby się trochę dorzucić :-) Ja osobiście mam też 4 GB i czasem go brakuje oj brakuje ;)
Te pierwsze to AMD Edition - optymalizowane dla procków spod zielonego szyldu ;)
może sprecyzuje że nie produkowane a tylko sprawdzane pod AMD ;)
Nie miałem na myśli produkcji :-)


A co do SSD to co racja to racja!
 
Awatar użytkownika
bartoslaw
Moderator
Posty: 556
Rejestracja: piątek, 31 lip 2009, 11:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pn.
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 22:11

Jakoś apetyt mi urósł w ciągu ostatniej doby i myślę o 12 albo i 16GB...
Tylko czy to w ogóle ma sens? Jak myślicie?
Powiem Ci tak.
Obecnie mam 8 lecz przez jakiś tam czas miałem 16 i powiem szczerze nie widzę różnicy jeśli chodzi o wykorzystanie do fotografii.
Zauważ, że cezarycezary ma *tylko* 4GB :-) Tak czy inaczej przydałoby się trochę dorzucić :-) Ja osobiście mam też 4 GB i czasem go brakuje oj brakuje ;)
Dlatego odniosłem się do pomysłu cezarego odnośnie 12 czy więcej GB ;) Oczywiste jest że w dzisiejszych czasach mając 4GB to czasem brakuje i przydało by się 8 ale więcej?..... Dla mnie bez sensu wydana kasa. Lepiej odłożyć na dysk SSD :D

Te pierwsze to AMD Edition - optymalizowane dla procków spod zielonego szyldu ;)
może sprecyzuje że nie produkowane a tylko sprawdzane pod AMD ;)
Nie miałem na myśli produkcji :-)
No ba. Ale wolałem dopisać aby ktoś tak nie pomyślał. :D
Fotografia
*Przed przeczytaniem, skonsultuj się z lekarzem, bądź farmaceutą.
Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

sobota, 4 lut 2012, 19:38

Tak na zamknięcie tematu. Bez większych planów jakoś po drodze wstąpiłem do Komputronika i kupiłem 8GB Kingstona powiedziano mi że jeśli będą jakieś problemy z kompatybilnością to bez problemu wymienią mi na inną. Mija prawie tydzień wszystko jak grało tak gra więc chyba nie będą musieli wymieniać ;)
p.s przy innej okazji z ciekawości zapytałem w Altechu czy będzie problem z ewentualną wymianą pamięci w razie zgrzytów nowej ze starą-odpowiedź i w tym przypadku była korzystną dla klienta tak więc nie jest tak źle z tymi naszymi płockimi sklepami komputerowymi
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

sobota, 4 lut 2012, 19:45

miło to słyszeć. ja dojrzewam powoli do rozbudowy...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości