Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Pamięć DDR do PC

poniedziałek, 16 sty 2012, 20:50

W moim komputerze mam pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1333 2 x 2GB CL7 PE AMD (OCZ3P1333LVAM4GK) i chciałbym rozszerzyć ją do min. 8GB ale nigdzie nie mogę znaleźć identycznego produktu a obawiam się że dokupienie "podobnych" może skutkować jakimś gryzieniem się sprzętu.
Co byście poradzili? Dokupić "podobne" czy sprzedać te które mam a dokupić coś innego 2-3 x 4GB? Polecicie coś konkretnego?
W gry nie gram przede wszystkim CS5.
Płyta Gigabyte GA-770TA-UD3 A770 Socket AM3 (GA-770TA-UD3)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Pamięć DDR do PC

poniedziałek, 16 sty 2012, 21:07

Podejdź do komputronika. Mi się tam kiedyś udało załatwić ram którego już nigdzie nie było. W każdym razie mi kiedyś ktoś tłumaczył, że to mit z tymi identycznymi firmami. Grunt żeby parametry były te same. Podobno wyprodukowanie identycznych kości ram jest niemożliwe i nawet kości z jednej firmy będą się różniły od siebie. Powtarzam tylko to, co mi ktoś kiedyś powiedział ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja mam 2x2gb Goodrama i 2x2GB Kingstona i śmiga. Poza tym kompletnie nie odczuwam braku kolejnych GB ramu, a odczywam zamulanie dysku i zbieram się do zakupu SSD.
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

poniedziałek, 16 sty 2012, 21:09

Jeżeli nie chcesz się wrzucić na większe koszta, to dobrym rozwiązaniem wydają się być HyperX,y

KINGSTON KHX1600C9D3K2/8GX (dwie kości po 4 GB) CL9, przy 1600MHz, mniej więcej wychodzi tak samo jak CL7 przy 1333MHz. - cena jakieś 219 zł (u mnie - gdzie indziej - do sprawdzenia)

Starych pamięci nie musiałbyś wyjmować, powinny być kompatybilne, z tym, że jeśli jedne pamięci są szybsze a drugie wolniejsze, wszystkie będą działały wolniej (czyli tak jak dotychczas, z tą różnicą, że samej pamięci dostępnej dla aplikacji masz dużo więcej - więc spory plus).

Dla przykładu, jak jest kasa - można sprawić sobie:
GEIL DDR3 16GB 1600MHZ QUAD CHANNEL VALUE PLUS - ok. 489 zł
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 09:13

a odczywam zamulanie dysku i zbieram się do zakupu SSD.
będzie i SSD ale jeszcze nie teraz bo woda za duża ;)
Jeżeli nie chcesz się wrzucić na większe koszta, to dobrym rozwiązaniem wydają się być HyperX,y

KINGSTON KHX1600C9D3K2/8GX (dwie kości po 4 GB) CL9, przy 1600MHz, mniej więcej wychodzi tak samo jak CL7 przy 1333MHz. - cena jakieś 219 zł (u mnie - gdzie indziej - do sprawdzenia)

Starych pamięci nie musiałbyś wyjmować, powinny być kompatybilne, z tym, że jeśli jedne pamięci są szybsze a drugie wolniejsze, wszystkie będą działały wolniej (czyli tak jak dotychczas, z tą różnicą, że samej pamięci dostępnej dla aplikacji masz dużo więcej - więc spory plus).

Dla przykładu, jak jest kasa - można sprawić sobie:
GEIL DDR3 16GB 1600MHZ QUAD CHANNEL VALUE PLUS - ok. 489 zł
Pawi a może lepiej coś z OCZ dołożyć?
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 09:30

Rzadko (sprawa względna) zdarza się by pamięci nie grały ze sobą na klasycznych płytach głównych (dedykowane pamięci dla serwerów sprawiają więcej kłopotów)- inaczej jest gdy maja działać w dual channel co nie będzie u ciebie miało miejsca. Spróbuj dogadać się ze sklepem by móc ewentualnie wymienić na coś innego by mieć spokojna głowę.
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 10:28

vitkov jeśli to używane pamięci, a tu zapewne takie są, to pewnie nikt się nie będzie chciał dogadać (chyba, że któryś z pracowników będzie potrzebował takich pamięci), ale spróbować zawsze warto - u mnie by coś takiego nie przeszło, żebyśmy wzięli od klienta towar i sprzedali na półce

cezarycezary przeglądałem stronę komputronika i nic sensownego nie ma z 2x 4GB / 4GB (braki magazynowe). U nas również bieda - chyba, że chcesz się bawić w Allegro lub inne wysyłki to mogę coś poszukać.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 10:40

Pawi - bo to się idzie z gadką ze chce się zlecić dodanie pamięci do kompa i opisuje się stan obecny konfiguracji - i jak w sklepie łykną to - jesteśmy już w domu. W najgorszym przypadku trzeba będzie podjechać z kompem do sklepu jeśli nie będą chcieli dać kości w łapkę.

Zazwyczaj działa ...
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 10:57

Pawi - bo to się idzie z gadką ze chce się zlecić dodanie pamięci do kompa i opisuje się stan obecny konfiguracji - i jak w sklepie łykną to - jesteśmy już w domu. W najgorszym przypadku trzeba będzie podjechać z kompem do sklepu jeśli nie będą chcieli dać kości w łapkę.

Zazwyczaj działa ...
To chyba już zależy od sklepu :-) U mnie nie przejdzie :)
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 11:09

Co to za sklep komputerowy co łykają konfigurację ot tak ?
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 11:27

Co to za sklep komputerowy co łykają konfigurację ot tak ?
co znaczy ot tak?
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 11:32

Co to za sklep komputerowy co łykają konfigurację ot tak ?
co znaczy ot tak?
No właśnie co to znaczy?
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś to była normalna praktyka wszystkich dobrych sklepów, to one powinny się martwić żeby sprzedawana część była kompatybilna z Twoją konfiguracją (którą im zaniosłeś do sklepu i zleciłeś jej rozbudowę) tym bardziej teraz kiedy konkurencja ze strony sklepów internetowych jest ogromna. Stacjonarne sklepy ceną nie zawalczą, wyborem asortymentu-tym bardziej, jedyne co im zostaje to nacisk na obsługę klienta.
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 11:43

Co to za sklep komputerowy co łykają konfigurację ot tak ?
co znaczy ot tak?
No właśnie co to znaczy?
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś to była normalna praktyka wszystkich dobrych sklepów, to one powinny się martwić żeby sprzedawana część była kompatybilna z Twoją konfiguracją (którą im zaniosłeś do sklepu i zleciłeś jej rozbudowę) tym bardziej teraz kiedy konkurencja ze strony sklepów internetowych jest ogromna. Stacjonarne sklepy ceną nie zawalczą, wyborem asortymentu-tym bardziej, jedyne co im zostaje to nacisk na obsługę klienta.
Często w teorii dana część musi działać, a praktyka mówi co innego - wystarczy zostawić komputer i sprzedawca zapewne sprawdzi czy dana pamięć będzie działała poprawnie czy też nie :-)

Teraz dbając o klienta ... klient kusi mieć gwarancję, że dana część jest nowa, a nie używana - bo sprzedawcy robili z takimi częściami, z wymiany? Na pewno nie wyrzucali... :)
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 11:45

Dokładnie tak jak cezary mówi - dobry sklep który ma klientów bez żadnych problemów przyjmie zlecenia dołożenia kości i skasuje jedynie cenę pamięci. To drobni ciułacze, którzy nie maja sprzedaży lub sklepy, które jedynie handluja gotowym towarem maja problemy, bo każda otwarta sztuka to dla nich potencjalna strata.

Pawi to do jakiego sklepu ma się cezary nie wybierać :) ???
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 12:01

Pawi to do jakiego sklepu ma się cezary nie wybierać :) ???
Nie wiem, u mnie nie ma problemu z dołożeniem pamięci do kompa. Byś musiał pochodzić po innych i popytać :-)
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 12:18

Ot tak - na zasadzie że pamięci kompatybilnej w pełni juz nie ma na rynku, a oni obiecają coś włożyć - zostało tych sklepów już mało, więc wątpię żeby coś takiego się znalazło...
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Pamięć DDR do PC

wtorek, 17 sty 2012, 12:37

Ot tak - na zasadzie że pamięci kompatybilnej w pełni juz nie ma na rynku, a oni obiecają coś włożyć - zostało tych sklepów już mało, więc wątpię żeby coś takiego się znalazło...
A co uważasz za kompatybilną pamięć? - taka jaka figuruje na liście zgodności producenta płyty głównej?
W praktyce także kupujemy pamięci spoza tej listy - rzekłbym ze to są częstsze przypadki - i to wcale nie wynika z tego, że takich pamięci nie ma już na rynku. Przyjrzyjmy się choćby pamięci w cezarego komputerze. Nie występują na liście polecanych do płyty głównej. Nie każdy zabiega by każdy swój produkt umieścić na liście kompatybilności producenta płyt głównych a i tak sprzedawcy i klienci sobie radzą :) Teraz też sobie poradzą :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości