Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ciche chłodzenie procesora

wtorek, 17 sty 2012, 22:56

...Jednak praca na PC (nie licząc tych odgłosów @#$%^&*) jest jak dla mnie zdecydowanie bardziej komfortowa.
zależy jaki laptop. Ja kupiłem kloca 17 cali fullhade (mat) - klawiatura podświetlana (wysepki) + oddzielona klaw. numeryczna. Z "blaszoka" został mi tylko monitor który podłączam na czas obróbki jakiejś chałtury.
 
Awatar użytkownika
vitkov
Posty: 3014
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2009, 20:27
System: Canon
Lokalizacja: Płock Wolskiego/Łączniczek
Kontaktowanie:

Re: Ciche chłodzenie procesora

wtorek, 17 sty 2012, 23:08

gdy pracowałem na lapku to miałem podpięty monitor (praca na 2 ekrany) klawiaturę i myszę - wtedy komfort jest jak przy pracy na stacjonarnym sprzęcie

Gdy lapek już nie wyrabiał kupiłem komp stacjonarny bo finansowo lepiej wychodzi.
 
Awatar użytkownika
pawi
Posty: 422
Rejestracja: sobota, 5 lis 2011, 08:25
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: Ciche chłodzenie procesora

wtorek, 17 sty 2012, 23:16

...Jednak praca na PC (nie licząc tych odgłosów @#$%^&*) jest jak dla mnie zdecydowanie bardziej komfortowa.
zależy jaki laptop. Ja kupiłem kloca 17 cali fullhade (mat) - klawiatura podświetlana (wysepki) + oddzielona klaw. numeryczna. Z "blaszoka" został mi tylko monitor który podłączam na czas obróbki jakiejś chałtury.
Każdy ma to co mu wygodniejsze ;)
Mi na laptopie ciężej się pracuje, nawet na takiej 17stce. W podróży - ok, ale w domu gorzej (wole 24 cale monitor, również FHD).
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Ciche chłodzenie procesora

wtorek, 17 sty 2012, 23:24

ja pracuję na laptopie, podłączony 23 cale do niego. Dlaczego laptop? - zdecydowanie lepszy ma procek i5- i ramu podobnie do stacjonarnego 4 gb - gorzej z kartą graf, dlatego gry poszły w zapomnienie - mój Steam odpoczywa :D
z życia płocka
__________________________________________________
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Ciche chłodzenie procesora

wtorek, 17 sty 2012, 23:53

Po robocie laptopa zamykam, kładę gdzieś wysoko i jest bezpieczny. Od kiedy moje dziecko zaczęło samo się przemieszczać na własnych nogach blaszak był w opałach wiele razy (banan w stacji CD/DVD), rozlana herbatka, niespodziewany reset w połowie roboty, albo przejazd całej budy z pokoju do kuchni itp... Niestety nie mam domu 300m2 i własnego kąta na klucz więc musiałem zastąpić blaszaka lapkiem. Zajmuję mniej miejsca i jest bezpieczniej dla wszystkich. 17cali + jak trzeba dodatkowy monitor, i7 8GB RAMu ssd+hdd i w bonusie błoga cisza jest dla mnie wystarczającym komfortem. Fakt cenowo gorzej wychodzi od blaszaka, ale niestety coś za coś.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Ciche chłodzenie procesora

środa, 18 sty 2012, 07:13

Ja sobie dałem spokój z laptopami do codziennej pracy...
Impulsem była zabawa z BGA w dwóch domowych laptopach - teraz szwagierce padło to samo.
Przez tych "ekologów" koszty naprawy często nie są opłacalne, i zostaje się z dziadowskim kadłubkiem który
nie chce się włączyć. Do podróżowania mam netbooka toshiby i wbijam.
Franz - co do destrukcyjnego wpływu Młodego na blaszaka to się zgodzę, słyszałem już różne dziwne rzeczy :)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości