Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Netbook

piątek, 18 maja 2012, 19:22

Jakiej firmy? Na co zwrócić uwagę? Potrzebuję na jutro pamięci ale wpadłem na pomysł zakupu netbooka zamiast tony GB w kartach pamięci. Ponieważ nigdy się tym nie interesowałem może ktoś doradzi czego nie kupować, a na co warto zwrócić uwagę? Co się grzeje, co nie grzeje, co pada po miesiącu itp. Mogę wydać do 1500zł. Więcej chyba nie mam sensu. Ma on służyć do zgrywania zdjęć poza domem jak zapchają się karty oraz do pracy w programach biurowych w pracy. Mógłby mieć jeszcze w miarę przyzwoitą matrycę.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Netbook

piątek, 18 maja 2012, 20:53

Netbook jest niezłym rozwiązaniem do tego typu rzeczy, sam używam go na dłuższych wyjazdach fotograficznych. Ja mam Acer Aspire One D150 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... dphukzYMmQ kupionego na naszej forumowej giełdzie i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, jakoś wykonania bardzo fajna.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Netbook

piątek, 18 maja 2012, 20:57

Stary ajbijem chyba t40p z matrycą ips
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Netbook

piątek, 18 maja 2012, 21:02

mam toshibkę netbóka z ekranem 10 cali. pół roku cisza, spokój.
http://www.twenga.pl/product.php?page=p ... rt=0&tab=0
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Odp: Netbook

piątek, 18 maja 2012, 21:17

Stary ajbijem chyba t40p z matrycą ips
ale to jest chyba 14 cali, mało mobilnie
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Odp: Netbook

sobota, 19 maja 2012, 04:34

Stary ajbijem chyba t40p z matrycą ips
ale to jest chyba 14 cali, mało mobilnie
to seria x
http://allegro.pl/lenovo-x200-2-4ghz-4g ... 62726.html
http://allegro.pl/lenovo-x61s-12-l7300- ... 69816.html

(celuj w matową matryce - wtedy jest szansa że będąc w terenie otwartym coś zobaczysz na ekranie)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 05:25

Pożyczyłem od siostry netbooka DELL z XP. Nie widział mi karty SD 64GB. Pewnie musiałby być z W7, a to muuuli. W każdym razie nieaktualne. Za klasykiem : "Szastnąłem kasą" i kupiłem kolejne szkiełko. Po weekendzie się okazało jednak, że mia kart starcza i jeszcze zostaje.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 07:31

Co se kupiłeś za słoik ?
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 13:19

A kupilem se N24-70 i po ostatniej sobocie powiem, ze stalki sa dla dziewczyn przy reportazu :) Powieram po czesci twoja opinie z nikoniarzy. mega komfort pracy.
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 14:08

A kupilem se N24-70 i po ostatniej sobocie powiem, ze stalki sa dla dziewczyn przy reportazu :) Powieram po czesci twoja opinie z nikoniarzy. mega komfort pracy.
To kup sobie Tamrona 18-300, który jest dla prawdziwego mężczyzny ;)

Mówisz, że stałki są dla dziwczyn, a Ty lubisz komfort... Hm... Coś tu nie gra.
To chyba dziwczyny bradziej lubią komfort. Jedź pod namiot z dziwczyną, to musisz jej zapewnić łazienkę z ciepłą wodą, prysznicem, czystym kiblem... Chłopakowi wystarczy... drzewo. I powiedz, kto potrzebuje "komfortu"?

No... Chyba, że sikasz na siedząco :lol:

A... Jeżeli potrzebujesz komfortyu to kup sobie Kompakta Canona z hiperzoomem ;) Lekki, mały, duży zoom... Słowem: KOMFORT ;)
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Odp: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 14:39

Ja miałem sprzedawać 35 i 50 ale fajnie się nimi filmuje :)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 20:31

A kupilem se N24-70 i po ostatniej sobocie powiem, ze stalki sa dla dziewczyn przy reportazu :) Powieram po czesci twoja opinie z nikoniarzy. mega komfort pracy.
To kup sobie Tamrona 18-300, który jest dla prawdziwego mężczyzny ;)

Mówisz, że stałki są dla dziwczyn, a Ty lubisz komfort... Hm... Coś tu nie gra.
To chyba dziwczyny bradziej lubią komfort. Jedź pod namiot z dziwczyną, to musisz jej zapewnić łazienkę z ciepłą wodą, prysznicem, czystym kiblem... Chłopakowi wystarczy... drzewo. I powiedz, kto potrzebuje "komfortu"?

No... Chyba, że sikasz na siedząco :lol:

A... Jeżeli potrzebujesz komfortyu to kup sobie Kompakta Canona z hiperzoomem ;) Lekki, mały, duży zoom... Słowem: KOMFORT ;)
Rozumiem, że Twoja riposta jest napisana z poczuciem humoru i mam czytać między wierszami. 18-300 nie potrzebuję, kompakt mam ale Nikona ;) Canony są dla dziewczyn ;)
Ps. Też mam coś z dziewczyny, bo lubię stałki, tak więc nie fochaj się - jak mawia Rysiek z M jak miłość, bo napisałem trochę z przekąsem.

Pisząc komfort pracy mam na myśli głównie Tamrona 28-75 vs. N24-70 czyli precyzja pracy AF i nie ukrywam, że po części również odrobinę o braku konieczności żonglowania szkiełkami. Ja czasami jestem niezdecydowany jak baba i zastanawiam się co podpiąć - nie w każdej chwili można sobie na to pozwolić - stąd moja podnieta po zanabyciu Nikkora. Każda podnieta kończy się jednak kiedyś - a u mnie podniety często się zmieniają, dobrze o tym wiem ;)

A tak na marginesie to właśnie przeglądam zdjęcia i wnioski nasuwają misię takie (oczywiście subiektywne - żeby znowu nie było):
- mam więcej różnorodnych, ciekawych ujęć lecz mniej tych z płytką głębią ostrości. Wydaje mi się, że nie można mieć ciastka i go jednocześnie zjeść - jest to jednak zdanie moje, pisane z mojego punktu widzenia i z moim doświadczeniem. Może za jakiś czas je zmienię. Mam do tego prawo - Polska to wolny kraj (a przynajmniej taki mi mówili w szkole).

Swoją drogą zapraszam do dyskusji na temat stary jak świat: zoom vs. stałka - tylko bez personalnych wycieczek i zaglądania komuś do toalety. Sikam tak jak mi wygodniej :lol:
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Netbook

poniedziałek, 21 maja 2012, 22:52

A kupilem se N24-70 i po ostatniej sobocie powiem, ze stalki sa dla dziewczyn przy reportazu :) Powieram po czesci twoja opinie z nikoniarzy. mega komfort pracy.
Warto mieć to szkło do szybkiej reporterki, choć stałki 35/2 , 50/1.4 też warto posiadać. Ja jestem na rozdrożu bo mam powyższe szkła oprócz 35/2 i nie wiem co zrobić z 24-70.

Nie ukrywam , ze do mojego rodzaju fotografii starczy mi 70-200 ,14-24 i 50 ewentualnie przydało by się 35/2. Mam dylemat co zrobić z tak ciężkim zoomem jak 24-70 - ale pewnie zostawię go i poczekam na rozwój wydarzeń(w zależności czy będzie siedział w plecaku , czy będzie wyjmowany)

Póki co pracuje na 50, 70-200 ,14-24 więc 24 - 70 może pójść w odstawkę :?
 
Awatar użytkownika
Skibek
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 12:07
System: Zenit
Lokalizacja: Yerushalaim
Kontaktowanie:

Re: Netbook

wtorek, 22 maja 2012, 08:50

Rozumiem, że Twoja riposta jest napisana z poczuciem humoru
No jak nie, jak tak ;)
Pisząc komfort pracy mam na myśli głównie Tamrona 28-75 vs. N24-70 czyli precyzja pracy AF
Panie... To zupełnie inna klasa sprzętu ;) Ale fakt, Nikkor lepszy od Tamrona :lol:
Ja czasami jestem niezdecydowany jak baba i zastanawiam się co podpiąć - nie w każdej chwili można sobie na to pozwolić - stąd moja podnieta po zanabyciu Nikkora.
No właśnie... Do umiejętności wyboru ogniskowej przed przyłożeniem aparatu do "oka" dochodzi się latami. Pracując na stałkach musiesz wiedzieć wcześniej jaki chcesz zrobić kadr i podpiąć odpowiednie szkło (bo nie zawsze można podejść/odejść.
Zoom to dużo wygodniejsze rozwiązanie, bo masz gdzieś jaki chcesz zrobić kadr - robisz 6 zdjęć na różnych ogniskowych i w domu wybierasz "najfajniejsze".
Ale trzeba sobie zadać pytanie czy to jest świadoma fotografia?
A tak na marginesie to właśnie przeglądam zdjęcia i wnioski nasuwają misię takie (oczywiście subiektywne - żeby znowu nie było):
- mam więcej różnorodnych, ciekawych ujęć lecz mniej tych z płytką głębią ostrości. Wydaje mi się, że nie można mieć ciastka i go jednocześnie zjeść - jest to jednak zdanie moje, pisane z mojego punktu widzenia i z moim doświadczeniem. Może za jakiś czas je zmienię. Mam do tego prawo - Polska to wolny kraj (a przynajmniej taki mi mówili w szkole).
NO WŁAAAAŚNIE!
Dla mnie to jest jedna z głównych zalet - stałki są zazwyczaj jaśniejsze od zoomów. To pozwala na więcej możliwości (wbrew ogólnemu przeświadczeniu, że stałki ograniczają.

No raaaczej. Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji (niż np. fotoreporterzy z niektórych redakcji), że pracujemy na takim sprzęcie, jakim chcemy, a nie jakim musimy ;) Oczywiście przy założeniu, że nas na niego stać ;)
Swoją drogą zapraszam do dyskusji na temat stary jak świat: zoom vs. stałka - tylko bez personalnych wycieczek i zaglądania komuś do toalety. Sikam tak jak mi wygodniej :lol:
To może w innym wątku, bo tu trochę zboczyliśmy i proponuję zaniechać bocznego tematu.
Zawsze uważałem, że Paweł Woliśroda to najgorszy fotograf płocki.
Zakład Tokarsko-Spawalniczy toczy i spawa Ostre Koło.
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Netbook

wtorek, 22 maja 2012, 13:32

Polska wolny kraj ? kłamali. spróbuj pobudować dom wg własnego projektu ;)
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Netbook

środa, 23 maja 2012, 15:06

A kupilem se N24-70 i po ostatniej sobocie powiem, ze stalki sa dla dziewczyn przy reportazu :) Powieram po czesci twoja opinie z nikoniarzy. mega komfort pracy.
To kup sobie Tamrona 18-300, który jest dla prawdziwego mężczyzny ;)
...
Pomimo że ta odpowiedź Skibka była z ;) to ja się do niej również przyłączę.

Lenistwo jest wrogiem kreatywności i rozwoju każdego fotografa ale człowiek (fotograf też) jest taką cwaną bestią że wszystko potrafi wytłumaczyć w sobie pasujący sposób. Z drugiej strony każdy z nas ma inne priorytety i niech tak już zostanie.
Z mojej strony to był początek i koniec OT.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości