Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
eClipser
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

piątek, 14 gru 2012, 19:57

Podole w prostej linii jest oddalone ok. 40km od nadajnika w Rachocinie.
Tu można sobie sprawdzić dokładny profil terenu: http://www.dvbtmap.eu/
Ale taka antena powinna wystarczyć: http://tinyurl.com/c9eh9r5
Teorię już sobie sprawdziłem.
Teraz pytam o praktykę :-)
Ale dzięki za głos w dyskusji.
Praktyka jest taka, że podałem przykład anteny, którą osobiście instalowałem na ścianie budynku i skierowałem na Rachocin. Sygnał jest jak należy i nie wymaga nawet podpięcia wzmacniaca.
 
Awatar użytkownika
miechu
Autor tematu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

piątek, 14 gru 2012, 20:56

Dzięki eClipser.
Jest jeszcze taki problem, że będę raczej szukał "odbicia" - nie mam za bardzo możliwości na bezpośrednie skierowanie na nadajnik. Choć wyczytałem, że "odbicie wzmacnia sygnał".
Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

sobota, 15 gru 2012, 02:00

TV - wiadomo, lepszy odbiornik. ważna też jest antena, warto kupić porządną.
hmm nie wpadajmy w panikę - dla mnie osobiście nagonka sprzedających anteny - na Maszewie D i pewnie w Płocku (myślę że jakieś 40-50 km od Sierpca) praktycznie na kablu odbieram DVB-T + wzmacniacz, antenę kupiłem na "aledrogo" za 55 zł - przynajmniej wygląda a nie masywna, duża i krzaczasta. Dokładnie coś takiego http://allegro.pl/mega-mocna-antena-dvb ... 79945.html

Jakość - POWALA, to co sprzedają nam w kablówkach totalny szmelc.

Aha - osoby które mają dostęp do internetu polecam stronę weeb.tv - za małą odpłatnością masz porządną bazę programową.
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
Blister
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 3814
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 20:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

sobota, 15 gru 2012, 10:08

TV - wiadomo, lepszy odbiornik. ważna też jest antena, warto kupić porządną.
hmm nie wpadajmy w panikę - dla mnie osobiście nagonka sprzedających anteny - na Maszewie D i pewnie w Płocku (myślę że jakieś 40-50 km od Sierpca) praktycznie na kablu odbieram DVB-T + wzmacniacz, antenę kupiłem na "aledrogo" za 55 zł - przynajmniej wygląda a nie masywna, duża i krzaczasta. Dokładnie coś takiego http://allegro.pl/mega-mocna-antena-dvb ... 79945.html
Ooo takiej anteny jeszcze nie widziałem, super sprawa :)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 07:31

Miechu i jak? Dałeś radę? Teraz wszystko przede mną :roll:
Orientuje się ktoś z Was czy może przypadkiem tuner USB podłączony do TV przez USB ma szansę zadziałać?

Polecicie jaką "dyskretną antenę" na balkon ?
Coś takiego powinno dać radę chyba: http://allegro.pl/antena-tv-elita-dvb-t ... 08725.html ?
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Odp: Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 08:16

Miechu i jak? Dałeś radę? Teraz wszystko przede mną :roll:
Orientuje się ktoś z Was czy może przypadkiem tuner USB podłączony do TV przez USB ma szansę zadziałać?

Polecicie jaką "dyskretną antenę" na balkon ?
Coś takiego powinno dać radę chyba: http://allegro.pl/antena-tv-elita-dvb-t ... 08725.html ?
A po co Ci tuner do nowego TV?:shock: mam obawy że z ta dyskretna możesz mieć problem. Sygnał może zlapiesz -słaby, ale przy gorszych warunkach atmosferycznych może być ciężko. Ja na Kochanowskiego odbieram sygnał z Sierpca z anteny kierunkowej za około 150zł (kupiona w Becie - tam Ci dobrze doradza) + wzmacniacz za 15zł. Sygnał mam na poziomie 70-80%, bez wzmacniacza jest gorzej max 40-50%


Wysłane z Sony Xperia S
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Odp: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 08:39

Właśnie się zastanawiałem czy aby te nowe nie mają już wbudowanego ;-)
Czyli mają :grin: ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Awatar użytkownika
miechu
Autor tematu
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 17:40
System: Nikon
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 08:52

Na razie mam DVB-T w kablu od multimedii. Na koniec lipca wyłączają mi sygnał - ciekaw jestem czy sygnał naziemnej zostanie. Multimedia ma na Podolu w MTBS-ach ma monopol i jest instalacja multimedii zamiast anten zbiorczych. Gdzieś czytałem, że mają obowiązek dostarczania minimum 7 kanałów.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Odp: Re: Odp: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 09:20

Właśnie się zastanawiałem czy aby te nowe nie mają już wbudowanego ;-)
Czyli mają :grin: ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Tak, mają;-) kupujesz dobrą antenę + wzmacniacz za grosze i masz 22 kanały. Wszystko gra i huczy. Idź do Bety na Krolewieckiej, kup tańsza antenę i dogadaj się że sprzedawca że jak będziesz miał słaby sygnał to przyjdziesz i wymienisz na lepszą/mocniejsza. Mój ojciec tak robił i ja też tak robiłem.
PS. Nie miałem jeszcze zaniku sygnału (od czasu kiedy się wprowadziłem warunki były różne)

Wysłane z Sony Xperia S
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 09:35

A mają tam anteny "normalniej" wyglądające w stylu tej:
Obrazek
?
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Odp: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 10:59

Mają tam wszystko związane z TV, takie też powinni mieć

Wysłane z Sony Xperia S
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
witboy
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 11:14

arek twoj tv ma dvb-t a nawet i C ale ten ostatni niestety na niewiele w plocku sie zdaje bo multimedia nie nadaje tym systemem tylko wymaga swojego dekodera...

co do anten mozna sprobowac ze zbiorczej jesli masz, a z malych anten coz.. tu jest loteria jednym dziala innym wcale...nawet zwykla siatka skierowana na sierpc i bedzie smigac jak zloto

a wlasnie jesli chodzi o multimedie tez mam analog i naziemna puszczona ale na innych czestotliwosciach niz ori z nadajnika w sierpcu ale smiga rownie dobrze.. ciekawe czy po wylaczeniu analoga zostanie naziemna
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 11:20

arek twoj tv ma dvb-t a nawet i C ale ten ostatni niestety na niewiele w plocku sie zdaje bo multimedia nie nadaje tym systemem tylko wymaga swojego dekodera...

co do anten mozna sprobowac ze zbiorczej jesli masz, a z malych anten coz.. tu jest loteria jednym dziala innym wcale...nawet zwykla siatka skierowana na sierpc i bedzie smigac jak zloto

a wlasnie jesli chodzi o multimedie tez mam analog i naziemna puszczona ale na innych czestotliwosciach niz ori z nadajnika w sierpcu ale smiga rownie dobrze.. ciekawe czy po wylaczeniu analoga zostanie naziemna
Czyli dobry mi sprzedałeś ;)
Odnośnie zasięgu to jest spoko, cyfrowa działa u mnie na małej antence podłączonej do tunera usb więc mam nadzieję że i na dużej nie będzie gorzej ale siatki to nie wyobrażam sobie mieć na balkonie ;)

Zbiorczej nie mam. Co to jest ten "C" ?
 
Awatar użytkownika
witboy
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 11:22

siatki sa stosunkowo tanie ale wielkosc .. no wlasnie, a te male to wlasnie loteria mozna je zmieniac i zmieniac bo plock dziwne miasto u jednych smiga pieknie a u innych nic...
 
Awatar użytkownika
Jack
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1343
Rejestracja: sobota, 20 lut 2010, 23:26
System: Nikon

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 22:52

arek twoj tv ma dvb-t a nawet i C ale ten ostatni niestety na niewiele w plocku sie zdaje bo multimedia nie nadaje tym systemem tylko wymaga swojego dekodera...

co do anten mozna sprobowac ze zbiorczej jesli masz, a z malych anten coz.. tu jest loteria jednym dziala innym wcale...nawet zwykla siatka skierowana na sierpc i bedzie smigac jak zloto

a wlasnie jesli chodzi o multimedie tez mam analog i naziemna puszczona ale na innych czestotliwosciach niz ori z nadajnika w sierpcu ale smiga rownie dobrze.. ciekawe czy po wylaczeniu analoga zostanie naziemna
Czyli dobry mi sprzedałeś ;)
Odnośnie zasięgu to jest spoko, cyfrowa działa u mnie na małej antence podłączonej do tunera usb więc mam nadzieję że i na dużej nie będzie gorzej ale siatki to nie wyobrażam sobie mieć na balkonie ;)

Zbiorczej nie mam. Co to jest ten "C" ?
jak dobrze poszukasz to zbiorczą znajdziesz, albo w administracji pytaj ;)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: DVB-T w Płocku (Podole)

wtorek, 25 cze 2013, 23:47

I po zabiegu.
Jedyna antena jaką mieli w Becie z tego typu który mnie interesował kosztowała 260zł.
Większy wybór był w Castorze na Nowym Rynku.
Kupiłem taką jak chciałem: http://allegro.pl/antena-tv-dvb-t-lambd ... 98801.html zapłaciłem 69zł.
Bez problemu na Jaśminowej złapałem 23 kanały co ciekawe działają nawet wtedy kiedy antena jest w domu :D

W ramach ciekawostki. 1m kabla w Becie 2,5zł w Castorze 1,8 zł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości