Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

wtorek, 26 lut 2013, 20:11

Moim zdaniem jeśli fotografuje się do Internetu i zdjęć 15x21 to temat jest mocno dyskusyjny...
Na dzień dzisiejszy posłucham kolegi, który włosy stracił na zdjęciach. Przejadę się na targi do Łodzi i pomacam osobiście to Eizo. Wezmę sobie jakieś swoje foty i może gdzie tam będzie można je odpalić.

Gdybym jednak nie wytrzymał i kliknął 'Dodaj do koszyka' - obiecuję podzielić się wrażeniami :D

W listopadowym DFV z 2011 roku jest test monitorów.
Mój Samsung F2380 ma takie notki:
- Długość rozpalania: ponad 20 min (Eizo 7min). Da się przeżyć. Można iść na kawę. Dla mnie nie ma problemu.
- Możliwości i wyposażenie: moj nie ma wbudowanego kalibratora. Da się przeżyć. Mamy PGFowy.
- Różnice jasności: napisali, że bdb. Jak nie tej klasy monitor. - Czyli jest OK.
- Odwzorowanie barw: przed kalibracją beznadziejnie. po - znośnie. (Tu Eizo ma notkę, że odchylenia poniżej możliwości percepcji) <--- dla tego punktu byłoby warto, jeżeli w praktyce jest duża różnica. Ale wydaje mi się, że tak jak pisze Arek, dla 15x21 różnice pomijalne.

- Gamut: 92% sRGB (Eizo 102% Adobe RGB) - ale tego chyba bym nie wykorzystał

Czyli reasumując:
Jeżeli zajadę na targi w Łodzi i odpalę swoją fotkę na Eizo i stwierdzę, że to nie ja obrabiałem to biorę z miejsca. Jeżeli różnica będzie ciężka do zauważenia to może mnie to powstrzyma od zakupu.
 
Awatar użytkownika
witboy
Posty: 646
Rejestracja: niedziela, 10 lut 2013, 22:50
System: Nikon
Lokalizacja: Liverpool

Re: Monitor

wtorek, 26 lut 2013, 20:44

a ja wam powiem kupcie monitor crt ;p dobry i bedzie po sprawie ;] 8-) :twisted:
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Monitor

środa, 27 lut 2013, 08:08

Hama - kazdy lubi gadżety ... ale gadżet za tą cenę - ;)
Nie odczujesz różnicy w końcowym wydruku dam sobie rękę uciąć.
IMO bez sensu.
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

niedziela, 24 mar 2013, 13:32

No więc byłem na tragach i dosiadłem się do EIZO. Powiem tak: różnice widać. Chociażby w sposobie świecenia. Poza tym przejścia, cienie, światła kolory...
Biorąc pod uwagę fakt, że to zaku na lata i to ze musze i tak cos odliczyć to chyba się opłaci

Zamówiłem :D We wtorek powinienem go mieć. Jak zestawię go z moim obecnym to podzielę się wrażeniami.
 
Franz
Posty: 1491
Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2009, 15:14
System: Hewlett-Packard

Re: Monitor

wtorek, 26 mar 2013, 07:07

Ja polecam kupić dwie poleaisingowe 19stki Eizo za jakieś 250zł/szt. Robota na 2 monitorach jest nie do zastąpienia.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

wtorek, 23 kwie 2013, 20:16

No więc sprawa z monitorami wygląda tak, że zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu
Monitor EIZO FlexScan SX2462W
Niestety jak do tej pory żadna przeznaczona dla mnie sztuka nie przeszła selekcji pod kątem wadliwych pikseli, równości podświetlania itd. Okazuje się, że kupić dobre EIZO to nielada wyczyn, pomimo ogromnej ceny.
Po prześledzeniu internetu, forów, stron z testami itp. postanowiłem zmienić zamówienie. No i czekam na Monitor EIZO ColorEdge CX240 :D Podobno nowsza matryca i dużo mniejszy rozrzut jakościowy, więc jest szansa, że po weekendzie do mnie zawita. Wtedy napiszę co nieco pod kątem porównania do Obecnego Samsunga.

Ps. Jak ten tez da ciała to jest jeszcze wersja CG :D
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Monitor

wtorek, 23 kwie 2013, 20:39

Mam nadzieję że postawisz obok siebie obecnego Della i nową zamówioną sztukę i zrobimy porównanie tych samych zdjęć-bardzo jestem ciekawy faktycznej różnicy :)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

wtorek, 23 kwie 2013, 20:41

Mam nadzieję że postawisz obok siebie obecnego Della i nową zamówioną sztukę i zrobimy porównanie tych samych zdjęć-bardzo jestem ciekawy faktycznej różnicy :)
Ja mam samsunga. Jak będziesz chciał to zapraszam na małe oględziny. Możesz nawet swojego zabrać.
Jest jeden warunek. Muszą mi go najpierw przysłać, a z tym nie jest łatwo jak widać.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Monitor

wtorek, 23 kwie 2013, 21:01

Mam nadzieję że postawisz obok siebie obecnego Della i nową zamówioną sztukę i zrobimy porównanie tych samych zdjęć-bardzo jestem ciekawy faktycznej różnicy :)
Ja mam samsunga. Jak będziesz chciał to zapraszam na małe oględziny. Możesz nawet swojego zabrać.
Jest jeden warunek. Muszą mi go najpierw przysłać, a z tym nie jest łatwo jak widać.
Nie wiem co mi się pomyliło że masz Della :roll:
Daj znać jak będziesz miał chwilę to wpadnę i postawimy wszystkie 3 jeden obok drugiego i zrobimy testy :D
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

wtorek, 23 kwie 2013, 21:08

Mam nadzieję że postawisz obok siebie obecnego Della i nową zamówioną sztukę i zrobimy porównanie tych samych zdjęć-bardzo jestem ciekawy faktycznej różnicy :)
Ja mam samsunga. Jak będziesz chciał to zapraszam na małe oględziny. Możesz nawet swojego zabrać.
Jest jeden warunek. Muszą mi go najpierw przysłać, a z tym nie jest łatwo jak widać.
Nie wiem co mi się pomyliło że masz Della :roll:
Daj znać jak będziesz miał chwilę to wpadnę i postawimy wszystkie 3 jeden obok drugiego i zrobimy testy :D
Dam, dam. Sam jestem ciekaw.
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

środa, 29 maja 2013, 12:04

Wygląda na to, że monitor zawita do mnie już w piątek :D :D :D :D :D
To się nazywa expresowa realizacja zamówienia. W każdym razie firmę monitory.mastiff.pl mogę polecić. Przede wszystkim za wiedzę, kontakt 24h (dosłownie :) ) i nie uleganie presji klienta przed wcześniejszym wysyłaniem sprzętu. Mogli wysłać bubla już dawno temu. Mam nadzieję, że moja sztuka będzie idealna :D
 
Awatar użytkownika
MilkMan
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 358
Rejestracja: środa, 14 lip 2010, 22:36
System: Canon

Re: Monitor

środa, 29 maja 2013, 12:20

To te EIZO co na targach zamawiałeś ?
>>> Niech moc będzie z wami <<<
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Monitor

środa, 29 maja 2013, 12:27

Wygląda na to, że monitor zawita do mnie już w piątek :D :D :D :D :D
To się nazywa expresowa realizacja zamówienia. W każdym razie firmę monitory.mastiff.pl mogę polecić. Przede wszystkim za wiedzę, kontakt 24h (dosłownie :) ) i nie uleganie presji klienta przed wcześniejszym wysyłaniem sprzętu. Mogli wysłać bubla już dawno temu. Mam nadzieję, że moja sztuka będzie idealna :D
Zapowiada się ciekawie. Będę :D
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

środa, 29 maja 2013, 14:52

To te EIZO co na targach zamawiałeś ?
dokladnie :-)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Monitor

piątek, 14 cze 2013, 22:39

Eizo CX240 wraz z kubkiem do kawy dzisiaj do mnie dotarł po 2.5 miesiąca oczekiwania :D Pierwsze wrażenie to to, że w garniturach zacząłem widzieć szczegóły. Więcej napiszę jak ochłonę z wrażenia :D
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Monitor

piątek, 14 cze 2013, 22:59

E... Pierwsze wrażenie to to, że w garniturach zacząłem widzieć szczegóły. Więcej napiszę jak ochłonę z wrażenia :D
obyś je tylko na wydrukach później jeszcze też widział ;)
Gratuluję nowego konkret sprzętu :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości