Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Po kalibracji monitora

środa, 12 cze 2013, 19:42

Zrobiłem ostatnio kalibrację monitora "naszym" x-ritem, ale mam dziwne wrażenie że kolory są delikatnie zbyt żółte (lekko mdłe). Wrzucam zdjęcie które na nowym profilu monitora ustawiłem jak najlepiej potrafiłem (u mnie wygląda super), ale jestem ciekawy jak u Was to widać. Będę wdzięczny za wskazówki ;) "Pomożecie?..."

Tak na marginesie moja córcia ma już 5 tygodni i robi całkiem niezłe awantury :)
Obrazek
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Po kalibracji monitora

środa, 12 cze 2013, 20:40

u mnie jest ok, żywe kolory
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
bartoslaw
Moderator
Posty: 556
Rejestracja: piątek, 31 lip 2009, 11:02
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pn.
Kontaktowanie:

Re: Po kalibracji monitora

czwartek, 13 cze 2013, 12:15

Zrobiłem ostatnio kalibrację monitora "naszym" x-ritem, ale mam dziwne wrażenie że kolory są delikatnie zbyt żółte (lekko mdłe). Wrzucam zdjęcie które na nowym profilu monitora ustawiłem jak najlepiej potrafiłem (u mnie wygląda super), ale jestem ciekawy jak u Was to widać. Będę wdzięczny za wskazówki ;) "Pomożecie?..."
Jaco nasza pomoc Ci nic nie da. Każdy ma inny monitor inaczej skalibrowany itp. Jeśli chcesz mieć pewność że jest z kolorami ok to wywołaj jakieś zdjęcie w dobrym labie i wtedy sam będziesz mógł stwierdzić czy jest ok.
Fotografia
*Przed przeczytaniem, skonsultuj się z lekarzem, bądź farmaceutą.
Przedstawione w tym poście opinie, mają charakter subiektywny i nie należy się nimi za bardzo przejmować.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości