Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 11:02

Muszę zmienić drzwi. Będzie do Gerda. Pytanie tylko czy:
Gerda WD: 2000zł
Gerda C: 2400zł
Gerda S: 2700zł

Chdzi mi o to czy jest sens dopłacać do wyższego modelu czy to jednak tylko marketing. Wszystkie są antywłamaniowe.
Jest ktoś na bieżąco?
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 11:08

Gerda S można kupić już chyba za 2k ;)
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 11:25

Gerda S można kupić już chyba za 2k ;)
Ale z montażem? Z tego co patrzę w necie to 2000 same drzwi. Ceny podałem razem z montażem (w opcji dużo kucia) - Starlem. Może uda się coś potargować. Nie wiem tylko czy jest sens dopłacać do S.
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 11:45

KMT z zamkami C za 2000 zł
http://www.kmt.com.pl/
Gaja na Kostrogaju.

Pozdrawiam
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 16:23

akurat 2 dni temu miałem okazję porozmawiać ze ślusarzem, gdyż moja sąsiadka musiała włamywać się do własnego m i przy okazji porozmawialiśmy o włamaniach i ochronie przed tym. Dowiedziałem się iż od 2.5k w górę dopiero zaczynają się schody dla złodziei reszta to antywłamaniowe tylko z nazwy(uprzedzając ślusarz nie proponował usług swoich i kolegów tylko mówił z własnego doświadczenia)
 
Awatar użytkownika
sebiriusz
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2012, 20:30
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Sienkiewicza

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 17:19

I musisz pamiętać że drzwi to tylko część. Istotny jest tez profesjonalny montaż, aby sciana i spoina pomiędzy nie byly tym słabszym elementem.
:)
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

piątek, 17 sty 2014, 21:29

Muszę zmienić drzwi. Będzie do Gerda. Pytanie tylko czy:
Gerda WD: 2000zł
Gerda C: 2400zł
Gerda S: 2700zł

Chdzi mi o to czy jest sens dopłacać do wyższego modelu czy to jednak tylko marketing. Wszystkie są antywłamaniowe.
Jest ktoś na bieżąco?
A jakbyś tylu nikonów nie kupował to i drzwi byś nie zmieniał :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

sobota, 18 sty 2014, 16:53

Muszę zmienić drzwi. Będzie do Gerda. Pytanie tylko czy:
Gerda WD: 2000zł
Gerda C: 2400zł
Gerda S: 2700zł

Chdzi mi o to czy jest sens dopłacać do wyższego modelu czy to jednak tylko marketing. Wszystkie są antywłamaniowe.
Jest ktoś na bieżąco?
A jakbyś tylu nikonów nie kupował to i drzwi byś nie zmieniał :mrgreen:
znając hame, jak kupisz gerde S i będziesz po tygodniu chciał sprzedać to jestem chętny :)
 
Awatar użytkownika
siwy
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 5043
Rejestracja: środa, 9 cze 2010, 13:46
System: Canon
Lokalizacja: Płock/Słupno
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

sobota, 18 sty 2014, 17:06

Muszę zmienić drzwi. Będzie do Gerda. Pytanie tylko czy:
Gerda WD: 2000zł
Gerda C: 2400zł
Gerda S: 2700zł

Chdzi mi o to czy jest sens dopłacać do wyższego modelu czy to jednak tylko marketing. Wszystkie są antywłamaniowe.
Jest ktoś na bieżąco?
A jakbyś tylu nikonów nie kupował to i drzwi byś nie zmieniał :mrgreen:
znając hame, jak kupisz gerde S i będziesz po tygodniu chciał sprzedać to jestem chętny :)
Hahahaha padłem
Można i Bezkarnie...
FacebookowoThumbs up!
 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

sobota, 18 sty 2014, 18:18

3 ostatnie posty sa niezwykle pomocne. W zeszlym tygodniu kupilem majtki. Znudzily mi sie i sprzedam za polowe ceny. Trzeba sobie tylko przeprac. Konrad, kupisz? Okazaj ;-)
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

sobota, 18 sty 2014, 19:26

3 ostatnie posty sa niezwykle pomocne. W zeszlym tygodniu kupilem majtki. Znudzily mi sie i sprzedam za polowe ceny. Trzeba sobie tylko przeprac. Konrad, kupisz? Okazaj ;-)
:lol: :lol: :lol: pojechałeś z tematem! :lol: :lol: :lol:
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
konradplock
Posty: 1447
Rejestracja: środa, 28 paź 2009, 22:05
System: Nikon
Lokalizacja: płock

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

sobota, 18 sty 2014, 20:49

3 ostatnie posty sa niezwykle pomocne. W zeszlym tygodniu kupilem majtki. Znudzily mi sie i sprzedam za polowe ceny. Trzeba sobie tylko przeprac. Konrad, kupisz? Okazaj ;-)
jak to ten model z dziurą w kroku to biere :)
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

poniedziałek, 20 sty 2014, 18:59

3 ostatnie posty sa niezwykle pomocne. W zeszlym tygodniu kupilem majtki. Znudzily mi sie i sprzedam za polowe ceny. Trzeba sobie tylko przeprac. Konrad, kupisz? Okazaj ;-)
Jeśli jest to nikon to biorę

Hama a co się spodziewałeś , pisząc o drzwiach na forum foto. Rzadko który z nas ma o tym pojęcie. Najlepiej skontaktować się ze specjalistą bądź pogrzebać na forach - budowlanych ?

Ja napiszę tyle , że gdy chodzilem do liceum to montowałem tego typu drzwi przez okres wakacji - dorabiałem sobie. Kwestia bezpieczeństwa i skuteczności zależy od materiałów montazowych:
-montaż drzwi oraz ich płynne dopasowanie
-spoiwo łączące futrynę ze ścianą domu , szybkość schnięcia, szybkość montażu. Trzeba dopilnować jakim spoiwem - szybko łapiącym cementem montażyści to robią
- model drzwi też jest ważny , im droższy tym ma więcej bajerów antywłamaniowych. Najważniejsze aby futryna trzymała się sciany i drzwi nie można by było wyważyć, bo gerdy przebić raczej trudno.
 
Awatar użytkownika
sebiriusz
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2012, 20:30
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Sienkiewicza

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

poniedziałek, 20 sty 2014, 21:10

 
Awatar użytkownika
Hamarama
Autor tematu
Posty: 2234
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 20:39
System: Nikon
Lokalizacja: Płock, Podole Pd.

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

poniedziałek, 20 sty 2014, 21:51

W kwestii wyboru nie chodziło mi raczej o nie wiadomo jak fachowe porady. Po prostu czasem ludzie zmieniają i po jakimś czasie posiadają informacje praktyczne, że np. można było dołożyć te dwie stówy i zamek by się nie zacinał, albo, że kupiło się droższe ale przepłaciło, bo te tańsze są równie dobre, bo sąsiad ma. Albo, że w gerdzie S jest kosmiczny zamek i jak padnie to nowy słono kosztuje itp. W wakacje planuje remont mały i drzwi muszę wymienić, bo obecne nie dość, że kompletnie nie izolują hałasu to zamknięte robią przeciąg :D Antywłamaniowość przydaje się do zniżki w PZU, a poza tym to zdaję sobie sprawę, że jak złodziej chce wejść to wejdzie. U nas nie ma aż takiego problemu, bo w domu zawsze ktoś jest z dzieciakami i sąsiedzi też dają radę. Sebiriusz, mam nadzieję, że jak ktoś będzie chciał moje drzwi otwieraczem do konserw potraktować to mój sąsiad zadziała :) OBY ;)

Majster w sklepie powiedział, że wg niego korzystniej jest przeskoczyć z WD na C niż z C na S.

Tomder dzięki za podpowiedź co do tego obsadzania. Sprawdzę osobiście, co oni mi tam pakują pod futrynę :D
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: Jakie drzwi antywłamaniowe?

poniedziałek, 20 sty 2014, 22:13

W kwestii wyboru nie chodziło mi raczej o nie wiadomo jak fachowe porady. Po prostu czasem ludzie zmieniają i po jakimś czasie posiadają informacje praktyczne, że np. można było dołożyć te dwie stówy i zamek by się nie zacinał, albo, że kupiło się droższe ale przepłaciło, bo te tańsze są równie dobre, bo sąsiad ma. Albo, że w gerdzie S jest kosmiczny zamek i jak padnie to nowy słono kosztuje itp. W wakacje planuje remont mały i drzwi muszę wymienić, bo obecne nie dość, że kompletnie nie izolują hałasu to zamknięte robią przeciąg :D Antywłamaniowość przydaje się do zniżki w PZU, a poza tym to zdaję sobie sprawę, że jak złodziej chce wejść to wejdzie. U nas nie ma aż takiego problemu, bo w domu zawsze ktoś jest z dzieciakami i sąsiedzi też dają radę. Sebiriusz, mam nadzieję, że jak ktoś będzie chciał moje drzwi otwieraczem do konserw potraktować to mój sąsiad zadziała :) OBY ;)

Majster w sklepie powiedział, że wg niego korzystniej jest przeskoczyć z WD na C niż z C na S.

Tomder dzięki za podpowiedź co do tego obsadzania. Sprawdzę osobiście, co oni mi tam pakują pod futrynę :D

Uwierz mi , że przy montażu najlepiej być i się dopytać. Monterzy pewnie będą kląć na Ciebie , że jesteś wścibski , że patrzysz im na ręce ale to Ty w końcu płacisz. Bardzo często bywa , że drzwi po jakimś czasie ulegają uszkodzeniu ze względu na niewłaściwy montaż.
Jednak z drugiej strony gerda ma profi monterów więc nie powinno dojść to takich sytuacji.
Pozdro :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości