Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

Moderator: Skibek

 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

poniedziałek, 16 lis 2009, 13:22

Darek jak idzie nie palenie??
Masz we mnie kompana, po miesiącu zastanawiania stwierdziłem, że jednak w to wchodzę, no i wszedłem :)
Od wczoraj tylko e-p i zero chęci na analoga.

Pozdrowerek.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

poniedziałek, 16 lis 2009, 14:40

Darek jak idzie nie palenie??
Masz we mnie kompana, po miesiącu zastanawiania stwierdziłem, że jednak w to wchodzę, no i wszedłem :)
Od wczoraj tylko e-p i zero chęci na analoga.

Pozdrowerek.
qrcze nie dałem rady, palę e-pap + zwykły ale paczka na 3 dni wystarczyła więc ograniczyłem.
Denerwuje mnie smak e-papierosa, mam zwykły (jest taki nikotynowy), ohyda. Muszę zmienić smak na Malboro lub inny.

Pozdro
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

poniedziałek, 16 lis 2009, 22:02

qrcze nie dałem rady, palę e-pap + zwykły ale paczka na 3 dni wystarczyła więc ograniczyłem.
Denerwuje mnie smak e-papierosa, mam zwykły (jest taki nikotynowy), ohyda. Muszę zmienić smak na Malboro lub inny.

Pozdro
Malboro jest OK :)

Ja nadal bez zwyklaka :D

Pozdrowerek.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

wtorek, 17 lis 2009, 00:17

qrcze nie dałem rady, palę e-pap + zwykły ale paczka na 3 dni wystarczyła więc ograniczyłem.
Denerwuje mnie smak e-papierosa, mam zwykły (jest taki nikotynowy), ohyda. Muszę zmienić smak na Malboro lub inny.

Pozdro
Malboro jest OK :)

Ja nadal bez zwyklaka :D

Pozdrowerek.
heheheh a ja stawiam na to , że długo nie wytrzymacie....
Ale życzę powodzenia
Pozdro
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

wtorek, 17 lis 2009, 09:17

qrcze nie dałem rady, palę e-pap + zwykły ale paczka na 3 dni wystarczyła więc ograniczyłem.
Denerwuje mnie smak e-papierosa, mam zwykły (jest taki nikotynowy), ohyda. Muszę zmienić smak na Malboro lub inny.

Pozdro
Malboro jest OK :)

Ja nadal bez zwyklaka :D

Pozdrowerek.
heheheh a ja stawiam na to , że długo nie wytrzymacie....
Ale życzę powodzenia
Pozdro
Obyś się mylił 8-)
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 08:30

I jak wam idzie palenie tego plastikowego paskudztwa ?
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 08:36

jako tako po japońsku przemiennie ;)
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 09:11

jako tako po japońsku przemiennie ;)

EE to skórka za wyprawke w takim razie, ciekawe jak dorob
Ostatnio czytałem o przedawkowaniu nikotyny w e papierosach i co wtedy się dzieję człowiekowi - przeraziłem się. Po normalnych papierosych tego nie mam, nie miałem.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 09:20

Logiczne.
W jaki sposób chciałbyś przedawkować nikotynę w zwykłych śmierdziuchach ?

Ostatnio jacyś lekarze wypowiadali się że palenie epapierosów zabija wirusy :shock:
 
Awatar użytkownika
sleep
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Autor tematu
Posty: 2785
Rejestracja: czwartek, 25 cze 2009, 19:44
System: Canon
Lokalizacja: Płock, Polska centralna
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 09:41

Logiczne.
W jaki sposób chciałbyś przedawkować nikotynę w zwykłych śmierdziuchach ?

Ostatnio jacyś lekarze wypowiadali się że palenie epapierosów zabija wirusy :shock:
he he podobno w innych krajach sprzedawany jest na receptę, jako lekarstwo, o znalazłem:
Status prawny e-papierosów na świecie [edytuj]

* Australia - sprzedaż e-papierosów zawierających nikotynę jest nielegalna.[1][2]
* Austria - e-papierosy są uważane za urządzenia medyczne, a kartridże nikotynowe za produkty medyczne. W związku z tym e-papierosy muszą posiadać Oznaczenie CE, a kartridże nikotynowe muszą być uprzednio zarejestrowane, by e-papieros mógł zostać dopuszczony do legalnej sprzedaży.
* Brazylia - sprzedaż, import oraz reklama e-papierosów w jakiejkolwiek postaci jest zabroniona.[3]
* Dania - e-papierosy są legalne, jednak w związku z przeprowadzanymi aktualnie badaniami same kartridże nikotynowe są czasowo zakazane.
* Finlandia - sprzedaż, a także kupno z zamiarem sprzedaży kartridży zawierających nikotynę jest zabronione. Ich zakup zagraniczny i jedynie dla użytku własnego pozostaje legalne.
* Holandia - używanie e-papierosa jest legalne, jednak jego reklama jest zakazana.[4]
* Hong Kong - posiadanie i sprzedaż e-papierosa jest nielegalna.
* Kanada - w marcu 2009 tamtejsze Ministerstwo Zdrowia zażądało natychmiastowego zaprzestania importu, sprzedaży oraz reklamy produktów związanych z e-papierosami, zalecając jednocześnie Kanadyjczykom nie kupować i nie używać e-papierosów. Oficjalnie każdy produkt związany z e-papierosami i zawierający nikotynę wymaga pozwolenia na import, sprzedaż i reklamę. W praktyce ani jedno takie pozwolenie nie zostało wydane.[5]
* Malezja - e-papierosy są uważane za urządzenia medyczne, a kartridże nikotynowe za produkty medyczne. Mogą zostać legalnie nabyte na podstawie odpowiedniej recepty.
* Nowa Zelandia - Ministerstwo Zdrowia ustaliło, że kartridże zawierające nikotynę, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, muszą uprzednio zostać zarejestrowane jako lek.
* Polska - aktualnie e-papieros nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym. W związku z planowaną przez Komisję Zdrowia poprawką do ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych produkcja i wprowadzanie do obrotu e-papierosa może zostać zakazane.[6]
* Stany Zjednoczone - według Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) e-papieros stanowi system dostarczania nikotyny i jako taki podlega uprzedniej akceptacji przez Agencję. FDA prowadzi aktualnie badania nad e-papierosem, istnieją także przypadki wstrzymywania przez nią transportu produktów związanych z e-papierosem na teren USA.[7][8]
* Wielka Brytania - e-papieros aktualnie nie podlega żadnym obostrzeniom prawnym.[9]
z życia płocka
__________________________________________________
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 09:45

Najlepsze jest to że e-papieros tak naprawdę tylko z nazwy (potocznej) jest papiersowem...
Tak naprawdę jest to inhalator nikotyny :shock: brzmi dziwnie ale z drugiej strony bardzo logicznie :)
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 09:47

Dla wszystkich fanów śmierdziuchów:
Enjoy your meal :D
Obrazek
Smacznego
 
Awatar użytkownika
tomder
Posty: 1962
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2009, 19:07
System: Nikon
Lokalizacja: tomdilandia
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 10:25

Dla wszystkich fanów śmierdziuchów:
Enjoy your meal :D

Smacznego
ja nie jestem fanem śmierdziuchów, po prostu musze je palić i je lubię - niestety
Śmierdziuchem nie można przedawkowac nikotyny, ale e-papierosem tak.
Wejdź sobie na forum e- papierosów i poczytaj o przypadkach przedawkowania i objawach, które odczuli e- papierośnicy.

Dziś np. wstałem i nie paliłem, i bardzo chciałem nie palić, niestety w pracy nie wytrzymałem, już jestem po 2 :(
 
BeereK

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 20:45

cyjanowodór to jest to, co w pecie najlepsze :lol: normalnie mniam :D
 
Awatar użytkownika
dorob
Posty: 1035
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 22:13
System: Canon
Lokalizacja: Płock - Na lewo od Levis'a ;)
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

piątek, 27 lis 2009, 21:10

Dorobowi idzie bardzo dobrze, przez 12 dni bez śmierdziela i co najważniejsze wcale mi się go nie chce i mnie nie ciągnie.
Inhalowanie nikotyny mi w zupełności wystarczy, dzienna dawka to 1ml płynu o zawartości 1,80% nikotyny.
W 10ml liquidu 18mg jest 180mg nikotyny.
Dawka śmiertelna nikotyny to 1-1,5 mg/kg masy ciała.

Przyjmuje się, że zgon większości dorosłych osobników następuje w kilka minut po wstrzyknięciu lub doustnym podaniu jednorazowej dawki ok. 60 mg nikotyny. Po przeżyciu 1-4 godzin osobnik ma szansę przeżycia. Po zgonie sekcja zwłok stwierdza odmę płucną i ogólne przekrwienie płuc, obrzęk błon śluzowych ust, krtani, przełyku i żołądka, zmiany mikroskopowe w komórkach wątroby i serca oraz martwicę nerek.
Chociaż jednorazowa dawka 60 mg uważana jest za letalną (śmiertelną), nałogowi palacze wydają się mieć zwiększoną tolerancję organizmu. Doświadczenia wykazują bowiem, że dobowa dawka ok. 50 mg nikotyny rozcieńczonej w wodzie pitnej nie powoduje u "nałogowców" tragicznych następstw.

Zajefajny jest miks Marlboro i Wisienki :D

Pozdrowerek inhalacyjny.
Obrazek
FotodoroB
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne.
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: E-papieros

poniedziałek, 30 lis 2009, 22:07

Dziś z ciekawości na imprezie zamoczyliśmy to coś co zakrapla się tymi kropelkami smakowo-najróżniejszymi czystym Johnnym Walkerem fajne te epapierosy ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości