Forum fotograficzne. Działania Płockiej Grupy Fotograficznej poświęcone są fotografii i grafice, konsolidacji lokalnego środowiska fotograficznego, a także promocji i popularyzacji miasta Płock.

 
Awatar użytkownika
eClipser
Autor tematu
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1

niedziela, 21 kwie 2013, 15:29

Mały secik z mojego trzeciego meczu piłki nożnej. Kto był, ten wie, że zainteresowanie fotoreporterskie wiślaną kopaniną raczej średnie, ale i tak nadgorliwa ochrona rozstawia na siłę po gównianych spotach, tłumacząc to koniecznością przestrzegania super-ultra-stój-na-baczność ważnego regulaminu w tej klasie rozgrywek. Proponuję więc następny krok: zakaz fotografowania po pierwszych trzech minutach meczu i kłopot z fotoreporterką zniknie z boiska Wisły na zawsze :lol:


01. Obrazek

02. Obrazek

03. Obrazek

04. Obrazek

05. Obrazek

06. Obrazek

07. Obrazek

08. Obrazek

09. Obrazek

10. Obrazek

Bonus:

11. Obrazek
 
Awatar użytkownika
cezarycezary
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 12441
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 14:22
System: Nikon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1

środa, 24 kwie 2013, 07:40

Niestety ale Wisła jeśli nie uświadomi sobie pewnych rzeczy to niedługo sama może fotografować swoje mecze. Kilkukrotnie słyszałem od fotografów że mają dość tego że momentami na stadionie w Płocku jest gorzej niż na meczach kadry które zresztą sam kilkukrotnie fotografowałem i chyba muszę przyznać im niestety rację.

To że są pewne zasady i przepisy narzucone odgórnie każdy z nas wie niestety ale nadgorliwość w tym przypadku może nie popłacać ;)

Co do zdjęć. Podobają mi się kolory i chyba na tym zakończę + ;) . Może mecz nie był jakiś ekstra ciekawy ale momenty jak dla mnie dość przeciętne, pokazywałeś fajniejsze kadry i już się powoli człowiek mógł przyzwyczaić do czegoś lepszego.
W niektórych ujęciach widać chyba mocne cropy i przegięcie z wyostrzeniem.
 
Awatar użytkownika
jaco
Członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
Posty: 1662
Rejestracja: wtorek, 29 mar 2011, 20:38
System: Canon
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1

środa, 24 kwie 2013, 22:23

Mi najbardziej podoba się 1, pozostałe kadry nie powalają.
Co złego to nie ja...
Obrazek
 
Awatar użytkownika
eClipser
Autor tematu
Posty: 317
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 08:01
System: Canon
Lokalizacja: Bielsk/Płock

Re: Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1

sobota, 27 kwie 2013, 12:38

Spokojnie. Wszystko powoli i systematycznie. To dopiero trzeci mecz. Zaś powyższy secik to efekt rozdziewiczenia szkiełka na grubego zwierza, które przytaszczyłem właśnie ze względu na kolorki i zakres ogniskowych. Tyle, że zamiast wyłączyć stabilizacje w szkłe, przełączyłem je bezwiednie na inny tryb. Sporo fajnych kadrów przepadło, bo AF nie nadążał za obiektem. Powalające kadry w swoim czasie :)

Jedyny silniejszy crop to #9, reszta to prawie pełne kadry, z 300-400mm. #10 to nawet 500mm. Z ręki :D

Wracając do Wisły, szkoda że nie można sobie przycupnąć w okolicy linii środkowej, bo stamtąd zwykle da się upolować najlepsze momenty gry . Natomiast ostatnia akcja ochrony to majstersztyk. Gdy już było wiadomo, która bramka czyja i zbierałem się w kierunku właściwej, ochroniarz nie pozwolił już tam iść, ponieważ 5 sekund wcześniej rozpoczął się mecz, tłumacząc, że delegat za szybką pilnuje przestrzegania regulaminu na płycie boiska. Z kolei podczas poprzedniego meczu, wybrałem sobie miejsce, niedaleko ultrasów, na które przystał jeden z ochroniarzy. Chwilę później leciał już do mnie drugi, że tam jednak nie wolno stać. Gdy im powiedziałem: - Dogadajcie się wreszcie, Polacy, to zaczęli się kłócić między sobą ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości